Ловля щуки в декабре

Поширена видобуток завзятих спінінгістів - щука. На наших водоймах цей вид риби зустрічається часто. Типовий хижак, який, додавши в своєму зростанні кілька сантиметрів, переходить до харчування риб'ячими личинками. Підростаючи, хижачка переходить на жаб, мишей (випадково потрапили у воду), риб (менше її за розміром), не гребує також своїми маленькими побратимами. Великі екземпляри легко розправляються з невеликими водоплавними птахами, в народі їх прозвали щуки-качатниці.

Дивовижний факт в тому, що щука додавши всього один кілограм власної ваги повинна з'їсти мінімум 10 кілограм тваринної їжі. Найбільший зафіксований вага щуки досягав 36 кілограмів. Найпоширеніший вага на рибалці трофеї вагою 1-2 кілограми. Ловля щуки на спінінг трудомісткий процес, до якого потрібно підходити з великим досвідом і певною вправністю. Потрібно знати її звички, місця, де вона любить стояти, по-іншому щучьі стоянки. Пам'ятати завжди, що хижак полювати із засідки і мешкає в річках і водосховищах, покритих очеретяними чагарниками. Немає сенсу шукати щуку на піщаних мілинах.

Ловля щуки в грудні


Щука чутлива до перших заморозків, тому опускається до придонному прошарку води, мешкаючи на ямах, де є велике скупчення білої риби. Як правильно вибрати місце для її лову? Це питання цікавить багатьох любителів трофейного хижака. Поки водойми не покрилися товстим і міцним шаром льоду, шанс на ловлю є. для цього необхідно знати специфіку і тактику лову, дивлячись на особливості поведінки хижака в зимовий час.

 

Де ловити щуку в грудні


Щука любить організовано стояти на глибоких ямах, як би влаштовуючи засідку на риб, які теж готуються до зимівлі і спускаються на саме дно водойми. Не так часто хижачка може випливати до кордонів з водною рослинністю. Оскільки річний і весняний сезон пройшов, щука необхідний запас поживних речовин собі забезпечила. Полювати вона в цей час дуже акуратно і рідко. В основному це атаки на легку жертву, яка не в силах чинити опір (рибка поводиться пасивно по відношенню до хижака). Де ловити щуку в грудні.

Глибина стоянки щуки залежить від самого водоймища. Для неглибоких річок і озер, досить заглибити приманку метра на три. Для глибоких водосховищ глибина може досягати восьми метрів. Оптимальний час для риболовлі раніше ранок в районі 6.30 - 10.00 годин дня. Що стосується самого спінінга, то він є невід'ємною частиною для риболовлі в умовах безлёдья. Оптимальна довжина палки до трьох метрів, з тестом в сорок грам. Для дрібних трофеїв тест може становити від п'яти до двадцяти грам.

При твичинге воблерами підбирається лад швидкий або середній. А ось для блешні характерний вже повільний лад, з безінерційною котушкою, яку краще обладнати плетеною волосінню в 0.25 мм. Варто враховувати, що крижана кромка на водоймах вже є. Тому потрібно не забувати про сталеві повідці, особливо в поєднанні з волосінню монофільного профілю.

Щоб спокусити вже отжіровавшую щуку, необхідно привернути увагу приманкою у вигляді великої блешні. Колебалки завоювали почесне перше місце з ловлі хижака в морозний ранок. Віддавати перевагу потрібно більше техніці джиговой ловлі, особливо хороший результат з поєднанням приманок з обтяженою головкою. Важливий і колір приманок, краще використовувати жовті й зелені тони. Пам'ятати про протягом на річках і використовувати прийоми поширеного джига на приманки довжиною від семи до дванадцяти сантиметрів.

Коли ловити щуку в грудні


Ранок в грудні дуже морозний, що відчувається в більшій мірі у водойми. Підвищена вологість насичує повітря холодом весь місяць. Тому не варто забувати про термос з міцною кавою, тепле білизна, вовняні шкарпетки і шкіряні рукавички. Подбає, доведеться і про вудилище, змастивши його кільця спеціальним складом, щоб волосінь не примерзала до корпусу палиці. Вдалих вам трофеїв!

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 114 times

Контакти