Як, коли і на що ловити ротана

Як, коли і на що ловити ротана

 

До недавнього часу ротана вважали бур'янистої рибою і з цієї причини ловили його досить рідко. В основному полюванням на цю рибу цікавилися з метою очищення водойми від небажаного виду. Однак швидко з'ясувалося, що ловля ротана є досить цікавим і захоплюючим заняттям. Порівняти таку риболовлю можна з ловом лососевих. Завдяки цьому ротан став привертати до себе увагу багатьох рибалок.

 

Місце проживання ротана


Ротан є практично унікальною рибою, завдяки своїй дивній живучості. Ця риба, здатна виживати навіть в таких водоймах, де здавалося б, в принципі риба жити не здатна. За своєю витривалості і невибагливості ротан здатний змагатися з карасем. Як показує практика, навіть повне промерзання водойми не заважає цій рибі себе прекрасно почувати. Завмерши в шматку льоду, він не гине, а після відтавання спокійно продовжує свою життєдіяльність.

Шукати ротана варто в місцях, сильно зарослих ряскою та іншими водоростями. Так само його залучають місця з великою кількістю мула і твані. Власне чим брудніше водойму, тим краще. Варто відзначити, що наявність корчів теж грає не останню роль. Звички ротана багато в чому схожі з поведінкою щуки. Він здатний годинами перебувати в заростях водоростей або інших укриттях в очікуванні пропливає повз видобутку. З цієї причини в місцях з прозорою водою і чистим дном його шукати не варто.

 

Вибір приманки для лову ротана


Ця риба дуже ненажерлива і клює практично на всі приманки. Однак у ротана, як і у будь-який інший риби, є свої гастрономічні уподобання. Найкраще він клює на приманки тваринного походження. Дуже добре зарекомендували себе черв'як і мотиль. Так само він не відмовиться від шматочків м'яса або риби. Як не дивно свіже сало, насаджене на гачок, показує хороші результати. Але особливим ласощами для ротана є виноградні равлики. Чи не відомо чому, але риба накидається на них з неймовірною жадібністю.

Рослинні приманки скидати з рахунків теж не варто. Риба непогано бере на кукурудзу і горох. Різного роду крупи можуть послужити непогану службу при лові ротана. Штучні приманки можна використовувати нарівні з тваринами приманками. Варто відзначити, що ротан звертає увагу на запах наживки. З цієї причини штучні наживки перед використанням потрібно обробити ароматизаторами. Звичайно, є більш бюджетний варіант - приманку можна просто обваляти в м'ясі або змочити кров'ю.

 

Особливості риболовлі


Як згадувалося вище, ротан багато в чому має схожість зі щукою. Особливо сильно це проявляється в способі полювання. Закидати вудку варто в вікна серед рослинності або неподалік від корчів. Мається на способі риболовлі одна хитрість. Якщо просто закинути приманку в потрібне місце, то можна годинами чекати, не отримавши очікуваної клювання. Після закидання необхідно смикати вудку, тим самим ворушити наживку. Після декількох посмикувань риба не змусить себе довго чекати. Якщо ротан перестав клювати, то варто переміститися в інше місце. Як і при лові щуки, ротана потрібно шукати, оскільки він є засадним хижаком. Варто відзначити, що зірвалася з гачка риба через пару хвилин знову кидається на наживку.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Не вдаючись в подробиці про кулінарні особливості ротана і його біологічні особливості, поговоримо в цьому огляді про способи його лову.…