Як ловити пузанка

Пузанок (Alosa)

Пузанок (Alosa), також відомий як Алозі - риба сімейства оселедцевих, поширена в басейнах Чорного та Азовського морів, а також у Дніпрі. Є цінним об'єктом лову.

 

Як виглядає пузанок

Окрасою риби темний у верхній частині голови, далі переходить у світло-зелений відтінок. У дорослих особин за зябрової кришкою знаходиться характерне темна пляма. Тіло пузанка подовжене, трохи стисло з боків. Для цієї риби характерно злегка відвислими черевце, завдяки якому вона і отримала таку назву. Очі великі. У підстави її хвостового плавника можна виявити злегка подовжені крилоподібні лусочки. Зуби дуже слабкі, ламкі і непримітні навіть на дотик. Довжина тіла досягає 28 см, але найчастіше трапляються екземпляри близько 20 см завдовжки. Середній вет 120 грам. Максимальний вік - 9 років.

 

Де ловити пузанка


Пузанок найбільше поширений на півдні Європи, де мешкає в Каспійському, Чорному, і Азовському морях, а також їх басейнах. У травні у азоли починається сезонний сход по Дніпру, де її ловля проходить найактивніше. Коли температура води прогріта до 15 градусів, риба збирається у великі зграї.

 

Спосіб життя пузанка


Пузанок - стайна риба. Найбільші скупчення можна виявити під час весняного сходу. Який спостерігається в травні. У Чорному морі і Середньому Каспії зазвичай плавають невеликими групами. Зустрічаються по всій площі морів, де мешкають. Статевої зрілості досягають після 3 років, самці раніше самок. Нерест в перебігу життя проходить 2-3 рази, ікрометання проходить з середини квітня до середини червня, в залежності від ступеня прогріву води. Молода риба затримується біля нерестовищ до кінця липня, після чого спливає на південь. Дорослі ж покидають нерестовища відразу після ікрометання. Зимівля проходить на півдні Чорного і Каспійського морів, у місцях низхідних течій. Повертаються в північні ділянки в кінці березня.

 

На що ловити пузанка


Основа годівлі пузанка - планктонними ракоподібними. Жор настає під час нерестових і посленерестовий міграцій. Непогано ловиться на черв'яка і мотиля. Прикормка для цієї риби, як правило не використовується через непотрібність. Під час травневої міграції по Дніпру підійде практично будь дрібна насадка. Гачок для лову цих риб повинен бути гранично дрібним, так як вона найчастіше заковтує приманку відразу. В якості волосіні найкраще взяти тонкий шнур. Ловлять зазвичай на фідер або спінінгом в проводку. Найбільші результати приносить використання самодура. Найкраще привертає цю рибу дрібно нарізане м'ясо ракоподібних або шматочки м'яса інших риб.

 

Як ловити пузанка


Проводка при лові пузанка повинна бути середньої швидкості, без ривків. Для цього до вудилища найкраще причепити якісну безінерційну котушку. Самодуром також ловлять в проводку. Кількість виловленої риби досягає піку у першій-другій тижня травня. В залежності від температури води та повітря ця риба може знаходиться на різній глибині, в основному тримаючись зграями. На рослинні приманки клювання дуже слабка, тому в якості приманки зазвичай беруть рубаного черв'яка або мотиля або дрібних ракоподібних.

 

Коли ловити пузанка


Березень / Квітень / Травень / Червень / Липень / Серпень / Вересень / Жовтень

Ловля пузанка під час весняного ходу

Ловля пузанка під час весняного ходу


Травень - можливо самий жвавий місяць для водної фауни. У цей час активно проходить нерест у більшості видів риби по всіх водоймах України. Пузанок не стане винятком. У цій статті ми розповімо про звички такої риби як оселедець-пузанок, де її можна буде знайти і на що краще ловити.

 

Де шукати пузанка


Основним ареалом проживання цієї невеликої, але дуже цінної риби в Україні є Чорне та Азовське моря, а також їх басейни. У першій половині травня цю рибу можна виявити в лиманах, а також пониззі річок, які впадають в наші моря. Тому ловлять її аж ніяк не тільки в морі, але і в Дніпрі. Слід зазначити, що вилов пузанка суворо нормується законом України. На її ловлю терміни досить обмежені, також мінімальний розмір риби, спійманої аматором, не повинен бути менше 11 см.

 

Снасть для ловлі пузанка


Під час проходу по Дніпру, основною снастю для лову пузанка стає поплавочна вудка. Заброси доводиться робити далекі, тому вудилище має бути не менше 4 метрів завдовжки, хоча в першій половині місяця ця риба дуже часто проходить уздовж берега. У такому випадку стають популярні такі снасті як донка і самодур. Під час ходу, ця риба, як правило втрачає свою обережність, і рибалка витягає їх з водойми одну за однією, проте волосінь, все ж, краще взяти тонший, вона рідко робить сильний опір при виведенні.

Прикормка для цієї риби в травні зазвичай не застосовується. В якості насадки на гачок, слід використовувати корм тваринного походження, вони прекрасно клюють на хробака і м'ясо ракоподібних. Також, не зважаючи на свої невеликі розміри, ця рибка не проти пообідати свіжим м'ясом іншої риби.

Гачок повинен торкатися дна водойми. У річці приманку ведуть уздовж берега, на відстані від 4-6 метрів, в лиманах - до берега. Швидкість проводки середня. Пузанок - стайна риба, і побачивши приманку, кожна особина постарається схопити її першою. Виведення повинно проходити якомога плавніше, щоб не злякати зграю. Варто відзначити, що нижня щелепа пузанка дуже слабка, через що часто трапляються сходи.

Ловля пузанка під час весняного ходу - відмінне проведення часу, яке визначено принесе хороший результат. Найбільші її вилови відзначаються на півдні країни, в басейнах морів і там, де в них впадають річки. Ловити можна на донку, поплавок або самодур. Мінімальний розмір виловленої риби - 11 см. Виводити обережно щоб не пошкодити їй щелепу і не злякати решту зграю, а також ляща, який дуже часто плаває неподалік. Бажаємо вам приємно провести час за весняною риболовлею.

Контакти