Ловля плотвы летом

Плотва - невелика риба із сімейства коропових. Дізнатися її можна по чорній спині, сріблястою лускою з боків, криваво-червоною райдужній оболонці очей і червонуватим плавникам.

Ця риба широко поширена - мешкає на території всієї Європи, а також в Сибіру і в басейні Аральського і Каспійського морів.

Плотва - стайная риба, тримається косяками переважно на слабкій течії серед корчів, водоростей і під навислими кронами дерев.

Для успішного лову плотви поплавковою снастю необхідно врахувати кілька факторів:

  • пора року;
  • погоду;
  • час доби;
  • оснащення вудилища;
  • насадку;
  • підгодовування.

У цій статті ми послідовно розберемо кожен з них, щоб зробити нашу риболовлю найбільш результативною.

Пора року
Пора року робить сильний вплив на поведінку плотви та її апетит.

Так, навесні, після зимівлі, плотва починає активно харчуватися і їсть буквально все підряд для того, щоб набрати сили перед нерестом. На час нетривалого нересту, який починається при прогріванні води до + 10 ° С, плотва припиняє харчуватися зовсім. Потім цю рибу можна ловити на поплавкову вудку протягом усього літа і до листопада, після чого вона йде на місця зимової стоянки і зловити її поплавковою снастю стає вже важко.

Погода
Наступний важливий фактор, який необхідно врахувати при ловлі плотви поплавковою снастю - це погода. Плотва не любить різких перепадів тиску і температури - в такі періоди вона не реагує на насадки і приманки.

 

У спеку вона вважає за краще йти на глибину і шукати її біля берега марно.

Найбільш оптимальними для лову цієї риби вважаються дні з тихою погодою без яскравого сонячного світла.

Час доби
Найкращим часом доби для лову плотви вважаються ранкові та вечірні години:

вранці - від сходу сонця до 9 годин,
ввечері - з 18 годин до заходу сонця.
При цьому слід враховувати звички риби в кожному окремому водоймі.

Оснащення вудилища
Рекомендується застосовувати нежорстке вудилище довжиною 4-7 метрів. При його оснащенні слід виходити з того, що плотва - риба обережна.

Тому:

волосінь необхідно застосовувати якомога більш тонку: зазвичай на основну жилку товщиною до 0,16мм. кріплять поводок довжиною 25-30см. і товщиною до 0,1 мм .;
гачки слід вибирати невеликі - №№3-4;
поплавок повинен бути високочутливим і неяскравого, природного кольору (синій, зелений, білий).
Втім, при виборі поплавка рибалці також доводиться враховувати погодний фактор та дальність закидання насадки: поплавок повинен бути добре видно, інакше від нього мало користі. Тут загальні рекомендації такі: в тиху погоду краще використовувати невеликі поплавці вагою 0,4гр .; якщо необхідно закидати подалі від берега, то можна брати поплавок важче - вагою до 1гр .; якщо ж ловля йде при вітрі і на протязі, то вага поплавка може бути 1гр. і більше.

насадка
Навесні, в період перед нерестом і після нього, плотва клює на все, що завгодно. В цей час в якості насадок краще використовувати опариша, хробака, мотиля, а також можна ловити на перловку, овес, пшеницю і тісто.

Влітку плотва переходить на рослинну їжу (особливо в спеку), в цьому випадку її варто ловити на тісто, хліб, перловку і консервовану кукурудзу, також можна використовувати опариша і черв'яка.

У період похолодання вона знову стає всеїдною, але до середини жовтня - листопада її клювання вже слабшає; в цей час насадками для лову служать гнойовий черв'як, мотиль (особливо хороший при лові пізньою осінню) і опариш.

прикормка
Для того щоб утримувати рибу довгий час на одному місці, необхідно використовувати підгодовування.

До складу прикормки для плотви зазвичай входять перловка, пшениця, макуха, кукурудза і різні ароматизатори - часник, кріп, кмин та ін.

Підгодовування можна приготувати як самому, так і купити в рибальському магазині вже готову - все залежить від особистого бажання.

Наостанок варто сказати, що для підвищення результативності лову плотви зазвичай використовують кілька вудлищ одночасно. Правда, при цьому варто приділити особливу увагу їх розташуванню і місця лову, щоб уникнути заплутування снастей один з одним.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 861 times

Контакти