Ловля плотвы зимой

Плотва вважається однією з найпопулярніших видів риб в наших водоймах. Доросла плотва в основному важить близько 150-200 грамів. Довжина доходить до 18 сантиметрів. За цими параметрами її зараховують до середніх рибам, хоча трапляються і досить значні екземпляри - від 800 грам і більше. Ловля плотви взимку.

Місцем проживання плотви зазвичай є всілякі прісноводні водойми. В їжі вона невибагливий. У харчування йдуть личинки, черв'яки, рачки, водорості. Особливо плотва любить годуватися шовковицею і зеленими водоростями. Мешкає плотва не обов'язково в річках, кар'єрах, озерах, але також і на непримітних на погляд невеликих водоймах, ставках або струмках. У холодну пору року риба ховається на глибині: в вирах, ямах і обривах.

 

Коли ловити плотву взимку


Коли ловити плотву взимку? Ловлю плотви взимку можливо починати відразу ж після того, як на поверхні водойми утворюється лід. Рослинної їжі у водоймі до зими вже не залишається, тому плотва, вишукуючи корм, починає клювати майже на всі приманки. Ловиться риба всю зиму, крім тих небагатьох днів, коли дуже сильний мороз супроводжується північним вітром.

До першого льоду плотва особливо активна, але поступово перестає клювати і йде на глибину, де її і потрібно шукати. Зазвичай в такі періоди вона клює НЕ врозкид по всій водоймі, а може зробити вибір одне або два місця, причому не обов'язково підгодовані. Тому її потрібно шукати. Однак, з настанням погожих сонячних днів рибка оживає і починає ходити великими косяками. Це ще раз підтверджує той факт, що плотва дуже чутлива до погодних змін. Активний клювання вдень не припиняється і вночі.

 

Де шукати плотву взимку


Де шукати плотву взимку? Ловити плотву взимку трохи важко. Пов'язано це з тим, що у неї немає будь-якої території, якій би вона віддавала перевагу. Глибина, на яку вона може опускатися може бути різною, а в сонячні дні, коли плотва починає мігрувати по всій водоймі, справа ще більш ускладнюється. У таких випадках слід терпляче чекати, поки рибка підпливе до підгодівлі. Тут потрібно постаратися затримати її, додатково опускаючи поруч з нею підгодовування.

На початку зимового сезону плотву насамперед можна шукати в затоках, старицях, заплавах, тобто в тих місцях, де ще можуть зберігатися залишки рослинності. При цьому досвідчені рибалки помічають місця, де краще клювання був в минулому році і намагаються ловити в цьому сезоні в тому ж місці.

 

Час і місце лову плотви


Перший і останній лід є найкращим часом для лову плотви, але таке буває лише два рази на рік, та й тривають такі періоди не більше кількох тижнів. У глухозимье плотва, як і більшість інших представників річкових риб, активізується і виходить годуватися під час снігопадів і в сонячні зимові дні, особливо у відлигу. Важливо, щоб тиск за день-два до поїздки на риболовлю було стабільним, але не зниженим. Ні в якому разі не випробовуйте удачу в дні падіння атмосферного тиску - ймовірність зловити плотву в такий час мінімальна.

Кращими місцями лову плотви будуть мілководдя, прибережні води і затони річок. У ставках і затонах краще шукати місця з невеликою глибиною, наприклад, піщані коси, де існує велика ймовірність потрапити на косяк плотви, що вийшла погодувати. Також не варто нехтувати місцями у очерету, корчів або повалених дерев, що лежать в водоймі, але тут високий ризик зацепов блешні за рослини.

 

Прикормка і насадка


Для збільшення ефективності риболовлі і залучення до своєї лунці косяків плотви слід користуватися приманкою. Вона може бути придбана або виготовлена ​​самостійно з зерен злаків, макухи, хліба, піску або мулу, як скріплює субстанції, і ароматизаторів (анісова і конопляне масла, ваніль). Воду для підгодовування рекомендується брати з водойми, в якому ловите рибу. Прикормка опускається в воду за допомогою годівниці або невеликими кульками.

В якості насадки в зимовий час використовується переважно мотиль. Крім нього поширеними є личинки реп'яхової жука, бокоплав і синтетичні наживки.

 

На що ловиться плотва взимку

На що ловити плотву взимку? Крім, власне, самих наживок і принад обов'язково слід застосовувати підгодовування. Підгодовування можна купити готову або приготувати самому з каші, сухарів і хліба. Підгодовування для їх ефекту можна присмачувати медом, коріандром або маслом.

Для наживок в зимовий сезон найкраще використовувати опариш, черв'яків, мотиля, ручейника. Іноді можна змішувати їх хлібом і тестом.

Особливо популярною насадкою залишається мотиль. Це найбільш ходова зимова наживка, яку використовують і для іншої риби. Непоганий і опариш. Інші насадки не так поширені, але і вони можуть приводити до гарних результатів. Найдосвідченіші рибалки ловлять на гнойового хробака. Таких черв'яків ці умільці спеціально вирощують в льохах. Це найкраща наживка для плітки, проте, зрозуміло, що взимку роздобути її дуже проблематично.

Не слід скидати з рахунків і штучні приманки, використовувані для зимової ловлі плотви. Вони бувають безнасадочних і з насадками. Колір мормишок краще вибирати чорний або темно-зелений. Непогано справляються зі своїми завданнями сірі свинцеві, мідні або латунні блешні. На гачки блешень рекомендується надягати різнокольорові кембрики. Блешні бувають найрізноманітнішими, в формі крапельок, мурах і т.п.

 

Снасті для лову плотви взимку


Снасті для лову плотви взимку? Ловлять плотву найчастіше зимовою вудкою з кивком. Кивок повинен бути виготовлений з такого матеріалу, щоб він був здатний виразно відтворювати гру дрібної блешні і чітко акцентувати плотвінную клювання. Волосінь бажано використовувати найтоншу. Це може мати значення глухий взимку, коли риба дуже обережна. В цей час вистачає і 0,06-0,08 мм.

Грати блешнею при цьому потрібно плавно і нешироко. Після того, як блешня опустилася на дно, потрібно буде підняти її з дна і поворушити її на відстані 30-50 см від дна. якщо плотва клюне, то такі рухи потрібно робити аналогічно першому. Змінити таку поведінку можна, якщо це не увінчалося успіхом.

При клюванні плотви строжок починає підсмикує. У такий рух він приходить тоді, коли плотва рухається з наживкою в роті. Підсікати відразу не варто, оскільки риба спокійна і не проявляє занепокоєння. За цей час вудку можна підняти з льоду. Якщо гачки досить гострі, то і підсікати не має сенсу.

 

Ігра


Плотву, особливо велику, привертає повільна плавна гра з періодичним повторенням рухів. Для визначення глибини розташування риби мормишку слід повільно опускати на дно, потім, граючи, плавно піднімати. Привівши в її кінцеве становище, слід завмерти на кілька секунд і починати гру заново, поки кивок не повідомили про клювання. Не намагайтеся ловити плотву з дна - вона практично не годується в нижніх шарах водойми.

Експериментуйте, розробляйте власні техніки гри і набирайтеся досвіду, тоді кожна ваша риболовля буде вдалою.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1737 times

Контакти