На території нашої країни даної риби вистачить на всіх, крім того вона має досить хорошим смаком, тому величезна кількість рибалок задаються метою зловити саме плотву. Риба не сильно обережно поводиться, при цьому смак може помінятися в певний сезон. Весна вважається просто ідеальним сезоном для лову, оскільки риба починає готуватися до нересту, їй потрібно вжити багато їжі. Плотва клює практично на будь-яку приманка, оскільки стає обережною, почуття голоду бере верх.

 

Методи лову плотви навесні
Не варто звертатися до професійної оснащенні, поплавочная снасть цілком придатна, оскільки немає необхідності робити далекі кидки. Риба шукає їжу в основному біля берега. Можна рибалити з одного місця, яке варто заздалегідь підгодувати. Деякі використовують вудилище махового типу до 6 метрів в довжину. Крім цього можна використовувати проводку з частою зміною позиції. Є рибалки, які використовують донні снасті, але це не приносить хороших результатів. Для прекрасного варіанту можна застосувати фідер, але тільки на другу неділю травня. Коли на вулиці тепло, не потрібно використовувати довгі вудлища.

Як показує практика, можна періодично міняти снасті з донною на фідерне вудилище. При цьому фідер досить часто застосовується виключно для того, щоб закинути прикормку. Після цього можна зняти годівницю і приступати до простої ловлі. Довжина вудилища не повинна перевищувати 4 метри, тест повинен витримувати не менше 20 грам. Шпуля на котушці рекомендується не менш як 1500.

 

Оснащення
Якщо використовується поплавочная снасть, вистачить діаметра 0,01 міліметр. Коли вибирається волосінь, потрібно враховувати відстань закидання, ніж воно далі, тим товщі потрібно діаметр. Для донки варто використовувати товщину 0,2. Поплавок підбирається в залежності від перебігу, частіше за все застосовується форма краплі. Найпоширеніший вантаж - 3 дробинки зі свинцю. Глибина для лову не перевищує 2 метрів, саме тут найбільше стоянок плотви. Досить мало рибалок використовують оснастку без повідця, чий діаметр зазвичай складає 0,01 міліметр, довжина не повинна бути більше 75 сантиметрів. Найголовнішою помилкою при лові, як правило, є гачок. Потрібно вибирати тільки тонкі варіанти, оскільки наживка має незначну вагу. З великих гачків приманка зазвичай просто змивається.

 

Місця
Якщо для лову було вибрано озеро, варто вирушати в місця, де глибина досить маленького розміру. На таких ділянках риба весь час тримається зграями. Плотва постійно знаходиться в місцях, де велика кількість водоростей, в воду потрапляє сонячне світло. Коли на вулиці немає хмар і сонце світить досить яскраво, рекомендую одягнути сонячні окуляри, щоб не пошкодити очі. У сонячну погоду не потрібно кидати оснащення далеко. У такі моменти риба тримається прибережної смуги. Другий варіант, коли риба відмінно вистачає приманку - закінчення дощу. З берегів змивається багато корму, що привертає рибу.

У ставку все набагато простіше, ділянку просто прикормлюється, риба припливає в одне місце постійно, навіть на наступний рік. З приманок рибалки особливо виділяють мотиля, риба досить активно вистачає дану наживку. Не варто шкодувати корм, насаджувати потрібно не менше трьох личинок. Коли вода стане трохи тепліше, можна спробувати хробака. Влітку, як і для більшості риби, тварини приманки стають менш цікавими, пора насаджувати рослинні варіанти. Оптимальними варіантами є перловка і тісто, можна додати деякі ароматизатори, найголовніше - не надто багато. Є думка, що плотва любить пшеницю, але дана приманка добре працює тільки в сильну спеку. Все досить просто, ніж холодніше на вулиці, тим більше білка потрібно рибі.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 417 times

Контакти