Ловля плотвы на мормышку

Плотва, як відомо, стайная риба, і якщо взимку виявити простір її скупчення, то можна добре порибалити. Однак зимова охота на плотву надзвичайно важка, так як риба дуже акуратно ставиться до всяких снастей. Краще плотва починає клювати під час зими, через тиждень після льодоставу. Плотву можна відшукати на глибині 1-5 метрів. Риба харчується зазвичай близько водоростей і намагається перебувати ближче до берега. На знайомих водоймах місця збору плотви буде відшукати зовсім не складно, але на незвіданою річці або озері, шукати плотву рекомендується біля самого берега.

Є дуже багато методик зимової риболовлі, один з них - ловля плотви на мормишку. Як вказує статистика, приблизно 60% рибалок воліють мормишечную вудку іншим. Це пов'язано з тим, що така вудка дозволяє швидко і якісно облавливать лунки.

Перед початком риболовлі рекомендується зробити 4-7 підгодованих лунок і під час процесу лову, постійно пересуватися від лунки до лунки, щоб не пропустити найактивніших риб. Рибалки називають такий метод "збором врожаю". Поки людина сидить біля однієї лунки, до інших підпливає плітка. Однак потрібно мати на увазі, що лунки потрібно періодично догодовувати, інакше риба покине цей простір. Природно, це необхідно робити, якщо не йде потужна течія, або дно водойми не становить більше 5 метрів. Коли біля однієї лунки збирається величезна кількість плотви, клювання слідують одна за одною. В цьому випадку мотиль не встигає торкнутися низу, як його схоплює якась плітка. Однак так трапляється не завжди. Час від часу доводиться сильно постаратися, щоб домогтися певного результату. Для хорошого клювання рекомендується насаджувати на гачок 2-4 личинки.

Одним з важливих моментів лову є, так звана, гра блешні. І ось кілька методик такої «гри»:

"М'який зліт блешні над низом". Плітка реагує на низькочастотні коливання, тому підійде безтурботне розгойдування вудки догори і донизу;

"На опусканні". В даному випадку рибка повинна прийняти мотиля за випадково впала в лунку видобуток, так як плітка часто реагує на випускання видобутку;

"Забава у самого низу". Хоч плітка і не донна рибка, але іноді їй не охота підніматися вгору, причиною цьому може існувати зміну тиску або температури. Для упіймання плітка, треба злегка ударяти мотилем по дну (піднімаючи і опускаючи вудку);

"Поєднання забави". Мало кому відомо, яка саме забава підійде для ситуації, тому дозволено змінювати методи для отримання результату.
Майже всі переконані, що раз вживається мормишечная снасть, то підживлення необов'язкова. Але практика показує, що без підгодівлі можна обійтися тільки тоді, коли доводиться шукати сприятливий простір для лову. Ще підгодовування дозволено не застосовувати, коли є впевненість, що її віднесе течією.

Майже всі переконані, що раз вживається мормишечная снасть, то підживлення необов'язкова. Але практика показує, що без підгодівлі можна обійтися тільки тоді, коли доводиться шукати сприятливий простір для лову. Ще підгодовування дозволено не застосовувати, коли є впевненість, що її віднесе течією. В інших же випадках, особливо нового, краще застосовувати дані види підгодівлі: крихти сухарів або мелені насіння. Ще можна купити особливу суміш для підгодівлі в магазині.

 

Клювати починає плотва по-різному, частіше, чи помітно. Звичайна плотвіная клювання - зупинка в грі: риба на гачку, поплавок завмер або стрибає. Трапляється, що риба "зависає", тобто, коли піднімаєш вудилище, кивок плавно падає вниз. Такий клювання називають зацепом. При опусканні підгодівлі кивок може раптом стати. Все одно при будь-якому найменшому русі поплавця треба відразу швидко смикати блешню, але не сильно, щоб риба не зірвалася. Риба часом поводиться досить активно, тому треба обережним з висаджуванням плотви, вона може бути вагою понад 300 грам.

Не варто ще забувати, що основа будь-якої рибалки - це терпіння. Ну, а, загалом, ловля плотви взимку - досить таки просте заняття. Головне правильно вибрати снасть, знайти зграю риби, подати їм смачну приманку і зацікавити пліток своєю грою. Пошук інформації і частий дружній контакт з місцевими рибалками - це теж важливий фактор успіху в це непростий зимової риболовлі. Порада: можна наловити чимало риби саме під час нічної риболовлі, коли акуратні, але голодні рибки стають трохи сміливіше.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 58 times

Контакти