Рибалка на плотву

ловля плотви

 

Зміст статті


 

Вступ


Плотва (таранька, вобла) - це досить поширена прісноводна нехижа риба із сімейства коропових, яка мешкає у відносно чистих водоймах з проточною і добре насиченою киснем водою. Плотва групується в зграї, і цим обумовлені її досить скромні розміри. Зокрема, рідко можна зустріти рибу, вага якої б перевищував пару кілограмів. Зазвичай це дрібні рибки масою не більше 0,3 кг.

Серед примітних рис плотви - яскраво-помаранчеві очі, червоно-оранжеві плавники і виразний, сріблясто-блакитний відтінок луски. М'ясо цієї риби має стандартний для прісноводних риб білий колір.

 

Календар клювання Плотви


Рибальський календар клювання плотви

 

Що стосується клювання, ловиться вобла круглий рік, за винятком нересту і сильних морозів, характерних для січня-лютого. Примітно, що самим ідеальним періодом для риболовлі є березень - місяць, в якому починається льодохід, а сама риба інтенсивно готується до нересту, набираючи жир. У літні місяці, особливо - в спеку, клювання буде не стіл успішний, як хотілося б, а все через те, що ця плітка любить помірно прохолодну воду.

 

Житла Плотви


Як ми вже помітили раніше, улюбленим місцем проживання плотви є вмеру прохолодна, тиха вода з великою кількістю водяних рослин. Ця риба абсолютно не вимоглива до масштабів водосховища, і тому відмінно приживається як в річках, так і в зовсім невеликих ставках з проточною водою.

Єдиним невід'ємною умовою існування плотви є глибоководні, оскільки більшу частину свого життя, за винятком періоду нересту, вона вважає за краще знаходитися у дна (особливо це характерно для зимової пори), біля очерету та інших водяних заростей. У літні та осінні місяці ця риба прагне піти якомога далі від берегової лінії.

 

Секрети вдалої риболовлі на плотву


Плотва - витончена срібляста рибка з бурою спинкою, червоними плавниками і жовтими очима. Вага зазвичай до 150-200 г, але бувають особини, що важать 500 г і навіть 1 кг. Водиться повсюдно в річках, озерах, ставках зі спокійною і чистою водою. Любить водойми, порослі водоростями, осокою, очеретом. Веде стадний спосіб життя. Щоб захиститися від хижаків, ховається під корчами.

Ця популярна рибка клює цілий рік. Перерва настає під час ікрометання в травні. Після цього вона інтенсивно від'їдається. Плотва їсть водорості, мотиль, коників, черв'яків, рачків. Великий складності в затриманні цієї рибки немає, проте, за її улову оцінюють спортивну майстерність рибалки. Тут видно володіння технікою лову, тактикою підгодовування, вміння налаштовувати снасть.

Є кілька нюансів, які слід врахувати для великого улову плотви:

  • Ловити в кінці весни і початку літа. Це найпродуктивніший період для риболовлі. Риба починає посилено харчуватися після нересту. В цей же час з'являється ласий корм для плотви - комахи, личинки. 
  • Вибрати правильні місця лову на початку літа. На річках - це прогони з рясною рослинністю. Тут накопичуються плітки і їх «їжа». На глибині до 1,5 м рибки обережні. Тому ловити треба за допомогою болонської вудки. Довжина проводки буває 25-30 м. На цій відстані плотва нічого не боїться і хапає приманку. Гарні також неглибокі затоки з місцями, де спостерігається зворотна струмінь. Там накопичується багата їжа. У великих озерах, річках плотвичка по завершенні нересту тримається біля берега. В цьому випадку зголоднілу рибку можна впіймати маховим занедбаністю. Коли риба демонструє обережність і відпливає подалі від берега, то переважно брати снасті для далекого закидання.
  • Вибрати правильний час доби і погоду для риболовлі. Плотва найкраще клює вранці до 8-9 годин, а також з 17-18 годин і поки не стемніє. Особливо багатий клювання йде під накрапуючим дощиком в похмурий безвітряний день. Тоді клювання буває поки світло. Особливо багатий улов перед самими гуркотом грому, в період гуркоту і після проливного дощу. У грозу, проте, бути в воді з вудилищем небезпечно.
  • Скласти правильну підгодовування. Після потрапляння в воду грудку прикормки повинен швидко розпадатися, а його компоненти - копра-меляса, обсмажена конопля - спливати. Запах підгодовування не настільки важливий, але плотва любить солодкі і пряні аромати (ванільний запах). Для залучення плотви на тривалий термін до точки вилову треба додати в підгодовування найулюбленіші інгредієнти - мотиля і опариша. Склад прикормки залежить від місця проживання рибки. Річкова любить тваринний корм, що складається з опаришів, п'явок, ручейників, черв'яків. Озерні особини воліють рослинну їжу, що включає тісто, перлову крупу. Щоб відсікти дрібну рибку, треба використовувати велику наживку і насадку - шитики і кукурудзяні зерна.
  • Підібрати підходящу снасть. Зазвичай підходить поплавочная вудка для всіх умов лову. Використовують також фідер. Для дистанційній риболовлі зручна матчева і Болонська снасть.

 

Наживки і насадки


Добре ловиться плотва на спінінг. Тепер давайте розберемося, які приманки підійдуть в даному випадку.

Взимку, коли водойми покриваються щільною льодовою кіркою, досвідчені рибалки рекомендують ловити на мотиля, личинок мух, черв'яків, а також на звичайне тісто. Трохи менш результативно в даний період року проявляють себе безмотильной приманки. У березні, напередодні нересту, розширити "раціон для приманювання" можна такими крупами, як перловка і манка.

У свою чергу, літо - це найменш "уловний" сезон для новачків. Справа в тому, що мешкаючи у дна, влітку у плотви зазвичай буває вдосталь їжі, і вона не ризикує підніматися за провіантом до поверхні води. Саме тому для того, щоб уже напевно зацікавити цю рибку, вам буде потрібно "важка артилерія": черви, личинки, коники, розмочений хліб, а також розм'якшені на пару зерна і зелень.

В осінній період невелика плотва добре ловиться на приманку з тіста, гороху і зерен пшениці і ячменю, а ту, що побільше, залучають ароматизовані Бойл.

 

 Способи лову плотви


Підписуйся на наш канал в Telegram!
Плотва, як відомо, стайная риба, і якщо взимку виявити простір її скупчення, то можна добре порибалити. Однак зимова охота на…
На території нашої країни даної риби вистачить на всіх, крім того вона має досить хорошим смаком, тому величезна кількість рибалок…
Плотва - невелика риба із сімейства коропових. Дізнатися її можна по чорній спині, сріблястою лускою з боків, криваво-червоною райдужній оболонці…
Багато з рибалок люблять ловити таку рибу як плотва. Ця рибка відноситься до стайним, вона активна весь день і всю…
Плотва вважається однією з найпопулярніших видів риб в наших водоймах. Доросла плотва в основному важить близько 150-200 грамів. Довжина доходить…