Як ловити окуня взимку

Доброго часу доби, шановні читачі. У даній статті мова піде про питання зимової ловлі окуня. Саме цей хижак активно клює у багатьох водоймах країни в холодну пору року. Напевно, не варто в точності описувати зовнішній вигляд окуня, так як він знайомий практично кожному рибалці. Однак загалом можна сказати, що ця риба має видовжене тільце, яке рясніє зеленими бочками прорізаними чорними смугами і чорної спинкою. Плавець на спинці окуня має сірий колір, трохи далі розташований другий плавець зелений з жовтуватим відтінком. Нагрудні плавнички у хижака світленькі, власне як і саме черевце.

Маленький окунь зовсім непримітна рибка, яка скидається на кільку. Однак у міру зростання у окуня формується досить великий горб в області першого плавника. Професійні рибалки, які мають досвід в лові крупного окуня, а він може досягати ваги і в 3 кілограми, звуть великих особин «горбочамі».

Природно, рибалка взимку не для кожного: хтось не любить холод, комусь не вистачає посидючості, а хтось не може знайти хороше місце для лову. Але не варто поспішати з висновками. Для зручності в статті період ловили, розділений на періоди (по місяцях).

 

Груднева ловля окуня


До цього місяця року, практично всі водойми країни, покриваються товстим і міцним шаром льоду. Такий стан справ на водоймі на руку рибалкам і зовсім нестерпно для окуня. Хижак, не дивлячись на холод, продовжує інтенсивно шукати собі їжу, нишпорити по всіх закутках і при цьому відчуває сильну нестачу повітря. Таким чином, в перший місяць зими, окунь не може знайти собі постійної локації і постійно метається з мілководдя на більш глибокі ділянки.

Де шукати окуня взимку в грудні

У грудні окунь постійно ходить і тому допитливість і постійні пошуки стоянок стаек цієї риби приносять результат. Кращими місцями для лову в цей період року стануть великі озера, водосховища, протоки або річки. Найбільш часто окунь знаходить собі стоянку близько донних струмку, в місці перепаду глибин, в областях впадання в озеро річок або струмків. Тому чим частіше рибалка буде міняти свою позицію або насверливаем лунки, тим ефективніше у нього піде рибалка.

 

Січнева ловля окуня


Прихід січня і, як правило, значно знизився рівень температури навколишнього повітря, призводять до того, що хижак стає млявим і пасивним. Його активність буде прямопропорційно залежатиме від кількості повітря в воді. Таким чином, що досягти успіху в лові окуня в січні варто дуже інтенсивно довбати лунки.

Однак якщо водойма насичений киснем, то окунь 100% піде в старі русла річок, ближче до мілинам, до кордонів ярів. Туди його тягне пустуючих дрібна риба, яка служить відмінним джерелом калорій.

У разі нестачі повітря в водоймі (відсутні притоки біля озера), окунь починає ділитися на невеликі зграї і починає локалізуватися. Тому щоб зловити велику особина, необхідно постійно пересвердлювати лунки і шукати місце його стоянки. Можна порадити шукати хижака на великій глибині, так як йому несильно подобаються морози і січневі вітру, а на глибині тримається практично постійна температура.

 

Лютнева ловля окуня


Рибалки часто називають лютого глухим місяцем для лову окуня. Цю рибу в цей місяць не варто шукати у водоймах або місцях, зарослих травою. Це пов'язано з тим, що взимку трава починає сильно гнити, і отруює воду, що абсолютно не до душі окуня. Лютого змушує окуня шукати абсолютно будь-яке місце збагачене киснем. Це, як правило, струмки, місця в гирлах річок, перекати. Часто хижака можна виявити близько затоплених дерев або корчів, а також близько окремо розташованих кущів.

 

Чим ловити окуня в зимовий період?


Зима створює великий простір у виборі рибальського снасті на цю рибу. Так, можна скористатися блешнею або балансиром, болісний.

З першим льодом взимку (у грудні) окуня добре ловити на блешні різного розміру, можна на більшу або середню. Також не погано підійде і блешня. Вудилище для лову можна взяти абсолютно будь-який, волосінь також згодитися будь-яка, адже окунь НЕ вибаглива риба. У насадкою треба бути делікатніше і підійти особливо акуратно. У січні поплавочние вудки йдуть «на балкон», і виходять на полювання вудилища з прямовисної болісний і блешнею.

Лютого конкретно говорить немає поплавковою вудці. У цей місяць необхідно використовувати мормишку або блешню з довгим хлистиком. Хлистик дасть можливість грати з блешнею більш чітко і впевнено. Вудки потрібно брати повинослівее і оснащувати їх котушками.
Підводячи підсумок рибальським снастей для лову окуня взимку, можна сказати наступне: снастей для лову хижаки не дуже багато, і тому при фанатичному підході до справи, можна навчитися ловити на все.

 

На що ловити окуня взимку?


Для лову окуня взимку необхідно обзавестися наступними приманками:

  • живцем;
  • блешнею;
  • балдою.

Якщо Вам стукне в голову приготувати особливо смачну приманку для хижака, наприклад, як влітку, то краще не витрачати на це час. Природно в перші дні заледеніння водойм можна спробувати зловити окуня на все що під руки попадається. Однак після кількох днів стійкого морозу, хижак починає придивлятися до приманки і на всілякі дурниці вже не поведеться. Тут вже ставати важливим і колір, і гра блешні. Багато рибалки пишуть, що окунь в різних водоймах ставитися до приманок зовсім по-різному. Так, наприклад, в одному йому діла немає до кольору блешні, а в іншому ігнорує абсолютно все, крім червоної. Тому при лові необхідно постійно експериментувати і підбирати різні варіанти.

Як можна вже було зрозуміти, хитрощів при лові окуня взимку досить багато. І про все одразу й не пригадаєш, але найважливіші і головні наведені в даній статті. Зрозуміло одне, необхідно постійно розглядати різні водойми, шукати сприятливе місце на ньому і експериментувати з приманками.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1727 times

Контакти