Ловля окуня зимой на блесну

Що ефективніше при лові окуня в зимовий час - блешня або блешні? Точної відповіді на це питання немає. Ефективність використання кожної з приманок залежить від конкретних умов лову.

Закріплена на тонкій волосіні мормишку принесе результат навіть при самій неакуратної грі. Неточною же рух при проводці більш масивною болісно відлякує рибу від місця лову і повернути її назад буває досить складно.

Блешня ефективніше при активному клюванні, коли утримує її більш міцна волосінь дозволяє рибалці швидко виводити великих окунів, а велику вагу штучної приманки забезпечує її швидке повернення в точку лову.

Де ловить окуня взимку на блешню


Окунь зимує в глибоких ямах, в які збирається великими зграями в кінці осені, рідко змінюючи місце стоянки. Ближче до весни окунь мігрує в Прибережні зони водойм, зарослі травою і очерету, тримається покритих гілками і корінням затонулих дерев ділянок дна, заходить в гирла невеликих річок, де збирається молодь.

Невеликі окуні зимують недалеко від берега на глибині від одного до двох метрів.


Визначивши місце риболовлі, звільняють лід від снігу і пробивають лунку. Устаткування лунки в льоду великої товщини починають, сколюючи лід в окружності діаметром 60-70 см. Лід відколюють від країв до центру, утворюючи крижаний конус з підставою з боку води 15-20 см. Почувши характерний тріск, що сповіщає про близькість води, лунку звільняють від осколків льоду, а її нижній край округлюють. Очищену лунку прикидають снігом або дрібними ледяними осколками, залишив отвір для болісно.

Вибір блешні і проводки


 

Вибір блешні залежить від місця лову, погодних умов і величини риби, яку риболов розраховує зловити. Ловлю на незнайомого водоймі краще починати з блешень, що використовуються місцевими рибалки, а потім, спостерігаючи за поведінкою окуня, підбирати інші, більш уловисті варіанти.

Найбільш поширена проводка при лові окуня - поштовхи блешнею на певній глибині. Просте неприродне теліпання приманки НЕ викличе інтересу окуня до неї, а іноді може і відлякати рибу.

На зимовій окуневої риболовлі успіх може принести тільки підкреслює переваги болісно проводка, що супроводжується НЕ викликають в риби страху рухами.

Деякі приклади проводок блешні для зимової ловлі окуня.

Точно Вимірявши відстань до дна, визначають використовувану під час лову довжину волосіні. Снасть занурюють у воду так, щоб блешня зупинялася в декількох сантиметрах від поверхні дна. Потім блешню піднімають до поверхні поступово збільшуючи швидкість її руху. Імітує тікає дрібну рибку, що прискорюється блешня викликає інтерес окуня і його клювання.
Розташовану в декількох сантиметрах від дна блешню різко піднімають на 30-40 см, а потім повертають її на початкове місце. Падаюча вниз коливається блешня нагадує снують в різні боки дрібну рибку. При відсутності клювань блешню піднімають вище і повторюють гру знову.
Блешню короткими ривка переміщують вгору, опускають на дно і повторюють супроводжуваний посмикування підйом. При цьому снасть опускається на дно повільно і піднімається до поверхні води зі зростаючою швидкістю, імітуючи втечу злякалася видобутку і викликаючи клювання хижака.
Тригранні, конусоподібні і прямі болісно викликають клювання окуня при чергуванні їх підйомів і спусковий з переміщенням від одного краю лунки до іншого. При цьому проведенні обертається блешня приманює хижака блиском граней, а її рух вгору імітує втеча рятується від окуня жертви.

Тактика лову


При наростаючому клеве окуневу зграю «піднімають» ближче до поверхні льоду поступово скорочуючи волосінь і зменшуючи глибину занурення блешні. Іноді рибу вдається підняти дуже близько до поверхні льоду і швидко виловити. Такий спосіб лову отримав назву лову «на підйомі».

Як правило, окунь атакує піднімається до поверхні або отклоняющуюся в сторону блешню. Нерідко хижак нападає на опускається вниз або йде в бік приманку, підняту до середини води.

При лові окуня на великих глибинах клювання хижака слабо відчувається рукою і нагадує зачіп за лежить на дні камінь або корч.
Помітивши клювання, роблять швидку, але нерізку підсічку і енергійно виводити схватившего блешню окуня.

Іноді при відсутності клювання хижака після застосування різних способів проводок і використання декількох видів блешень результат приносить доповнення снасті насадкою - оком окуня або мотиля. Якщо і цей варіант не спрацьовує або клювання припиняється зовсім - потрібно міняти місце лову.

При лові окуня на мормишку використовуються такі ж види проводок, як і при його лові на блешню. Мормишку опускають на поверхню дна, повільно піднімають на 30-40 см. Вгору і знову повертають на дно.

При гарній погоді окунь ловиться протягом усього дня. Пік активності хижака припадає на вечірні або ранкові години. Протягом дня окунь клює з перервами. В негоду активність хижака невисока і клювання рідкісний і невпевнений. При північному вітрі окунь не ловиться зовсім.

Прикормка для лову окуня взимку


Прикормка для лову окуня взимку? Досвідчені рибалки використовують для залучення окуня до лунки різні підгодовування, найбільш поширеною з яких є мотиль. Для залучення хижака також застосовують соняшникову макуху, розпарений овес, пшеничні висівки. Покинуті в воду рослинні прикормки залучають дрібну рибу, за якою підходить і хижак.

Ловля окуня з-під льоду - захоплюючий вид риболовлі, успіх якої залежить від ретельної підготовки снастей, вибору місця лову, терпіння, навичок рибалки і, звичайно, від удачі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 147 times

Контакти