Ловля окуня в лютому

Період глухої зими, а особливо в лютому місяці, дається окуневі нелегко. Ця риба не любить течії і воліє триматися в спокійних водах, але такі місця небагаті киснем, тому окуневі доводиться вишукувати собі ділянки, на яких є всі відповідні умови. Крім того, потрібно враховувати, що окунь - серйозний хижак у своїй ваговій категорії, тому йому потрібно шукати здобич. Де ж знайти цю рибу, і якими способами вона ловиться в важкий період лютневого глухої зими, про це читайте далі.

У лютому як ніколи окунь потребує кисню, тому він намагається триматися місць де є течії, не дивлячись на те що в звичайний час окунь віддає перевагу спокійні води. У лютому окуня рідко зустрінеш у заростях водоростей, в ці дні він зазвичай віддає перевагу ділянкам з чисто не замуленим, часто піщаним дном. Щодо річок, окунь віддає перевагу ті місця, де річка впадає в іншій водойму. Для рибалки буде як не до речі, бути ознайомленим з особливостями водойми в якому він хоче рибалити, оскільки окунь дуже залежимо від рельєфу водойми, особливо взимку. Бровки, укоси, ями, це всі місця де можна зустріти окуня в лютому. Досить часто косяки цих риб можна також знайти у затонулих корчів і колод.

Але незважаючи на те що поінформованість з приводу рельєфу дна сильно допоможе рибалці, все одно доведеться пробурити не одну лунку. Зазвичай вдала лунка починає успішно обловлюваних відразу ж, або через хвилини. Якщо цього не відбувається лунка прикормлюється, якщо ж окунь все одно не обловлюваних, рибалка переходить до іншої лунці. Хоча багато рибалок прикормлюють відразу, такий метод теж досить ефективний.

Для лову окуня в лютому використовують різні снасті, багато рибалок беруть відразу по кілька снастей. Але серед найактуальніших в лютому можна виділити блешню. Блешня повинні бути невеликими, до 4 см. Колір блешень залежить від навколишніх умов, так в похмурі дні рибалки воліють снасті білого або ж срібного кольору, а ось мідні або ж будь-які інші блешня теплих кольорів, використовуються найчастіше в сонячні дні. Що ж стосується зовнішніх характеристик то тут слід зауважити, що рибалки люблять в таких випадках використовувати плануючі блешня. Така снасть при зануренні на дно, починає планувати, поперемінно то вліво, то вправо, при цьому поблискуючи. Окуні воліють мляву видобуток тому занадто захоплюватися грою не варто, це тільки відлякає рибу. Вудилище для такої рибалки може бути найрізноманітнішим, головне - це наявність котушки. Хлистик рекомендується брати достовірніше, це зробить блеснение більш зручним. Волосінь переважно повинна бути діаметром 0,15-0,20 мм.

Лютневий облов окуня є досить цікавим заняттям. Незважаючи на глухозимье риба досить моторна і що б зловити її рибалці потрібно витримка і спритність. У цей час окуня найкраще шукати в місцях з течією, і чистим піщаним дном. Якщо ви знайомі з водоймою, можете пошукати місця де залягають викорчувані пні і корчі, окунь любить подібні місця. Ловити цю рибу краще всього на блешню, її колір вам доведеться підібрати по погоді, що ж стосується розміру, беріть невелику. Найкраще облавливать відразу кілька лунок, від 5 до 10 в середньому. Якщо протягом 5 хвилин риба не йде, переходите на наступну. І при правильній погоді і позитивному настрої удача посміхнеться вам!

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1614 times

Контакти