Рибалка на окуня на поплавок восени

З успіхом ловити окуня можна не тільки на спінінг, але і на поплавкову вудку. Буває, що окунь восени не йде на блешню і тоді поплавочники стає більш удачливим рибалкою. Запорука вдалої риболовлі - точний підбір снастей (чим тонше, тим краще) і підгодовування.

 

Снасть


Вибір наживки не менш важливий, ніж вибір снастей. Техніка лову на малька і на хробака практично не відрізняються, тільки в другому випадку повинна бути більш делікатна оснастка. Але буває, що окунь не хоче брати і хробака. Рибалки-спортсмени знайшли незвичайний вихід: підбирати найбільш легкі і тонкі снасті і використовувати мотиля в якості наживки.

Як виявилося, окунь практично завжди йде на мотиля (або ручейника), при цьому клювання у нього максимально акуратні.

Тому прекрасно підійдуть уклеечние снасті, на яких замінені гачки, а також знято технічний поводок. Гачок повинен бути жорстким, що не тонкий, з короткою цівкою.

Приклад снасті: махове вудилище 3 метри завдовжки, гачки №18, волосінь 0,07 мм, поплавець не більше 0,5 грам.

Техніка лову також схожа на ловлю уклейки, основною відмінністю якої є інша підгодовування.

 

Прикормка


При такому лові окуня в основу підгодовування варто класти мотиля (і великого, і дрібного). Якщо через пару годин клювання став стихати, то значить, окунь переситився дрібним мотилем і перестав звертати увагу на великого. Але вихід з цієї ситуації існує.

Після припинення клювання слід нанизати дрібного мотиля на гачок (якщо розміри наживки дозволяють). Якщо розмір личинок занадто малий, то доведеться насаджувати по десятку на гачок, що не тільки незручно, але і досить дорого. Скоротити витрати мотиля допоможе підгодовування окуня великими личинками, які застосовувалися в якості наживки. Це дозволить збільшити активність риби, зробивши риболовлю більш результативною. Личинок в підгодовування можна замінити на дип з запахом мотиля. Слід пам'ятати, що абсолютно всіх личинок прибирати з підгодовування не можна, що діпом можна підмінити близько половини мотиля.

Стандартний спосіб підгодовування полягає в попередньому замочуванні мотиля у воді на десять хвилин. Мотиль, який спливе, не годиться для підгодовування, так як буде підніматися до поверхні води, відводячи рибу від гачків. Можна змішувати мотиля з якою-небудь прикормочной сумішшю. Тоді суміш замішується окремо, а мотиль додається в кульку підгодовування безпосередньо перед занедбаністю. Не варто зразу замішувати з прикормочной сумішшю замоченного в воді мотиля, так як через час відбудеться його зневоднення і личинки кинуться до поверхні.

Принцип прикорму окуня також схожий на прикорм уклейки - порції суміші робляться маленькими, але закидаються часто. Сплески від кульок не тільки не лякають окуня, але і роблять його більш активним.

Осінні клювання окуня практично непомітні, дуже легкі і акуратні. Важка оснащення зробить їх зовсім невидимими. Але правильно підібрані снасті, принади зможуть зробити риболовлю незабутньою і подарувати море задоволення від процесу.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1593 times

Контакти