Спиннинговая ловля окуня летом

Окунь - риба хижа, дуже хитра, а з гастрономічною точки зору - досить смачна. Хоча чиститься не дуже добре. Окуня можна зловити практично у всіх прісноводних водоймах. Після закінчення нересту смугастий розбійник розбрідається по водоймі і його можна зловити в будь-якому місці. Велика риба любить місця глибше, біля опор мостів, глибинні бровки, донні валуни, дно з камінням, акваторії гідроелектростанцій, каряжнік. Дрібних представників можна зустріти на мілководді в траві або в не дуже глибоких затоках, там, де можна знайти собі дрібну рибку.

У спекотну погоду хижак мляво полює і тільки в тіні якихось дерев - виглядає здобич із засідки. Через спеку окунь любить годуватися на світанку, так само як і судак.

 

Чим ловити окуня влітку


Відповідь проста - спінінгом, як і будь-якого іншого прісноводного хижака. Тільки потрібно правильно його підібрати залежно від використовуваної снасті. Якщо Ви будете застосовувати воблери і блешню - сміливо купуйте лайтовий (легкий) спінінг з тестом до 15 грам. Для твічінгових воблерів він також підійде. Якщо в арсеналі є колебалки, мікроджига - підійде ультралайтових снасть. Довжина спінінга може бути різною. Все залежить від водойми. Підбирайте під свої завдання, головне - зручність. Вибір котушки - теж важливий момент. Головне, що необхідно враховувати - вага повинна відповідати вудилища. Вибирайте якісний продукт, не шкодуйте коштів, інакше доведеться замість лову хижака займатися розплутуванням «борід». А час-то йде.

 

Що використовувати: жилку чи шнур?


Тут 100 процентної відповіді немає. Обидва варіанти мають свої переваги. Шнур - підвищує чутливість оснащення і зменшує ризик втрати приманки під час проводки. Волосінь ж, завдяки своїй здатності розтягуватися, зменшує число сходу риби. Вибір завжди за рибалкою.

 

Чи потрібен повідець?


Знову ж, вибирає кожен під себе сам. Але є компромісне рішення. Щось середнє. Можна використовувати тонкий шнур, однак перед приманкою рекомендується ставити поводок з флюорокарбона. Пам'ятайте, чим менше всяких наворотів, тим краще. Риба не дурна і вибіркова.

Найпопулярніша в народі приманка на окуня - обертається блешня. Потрібно мати різні види приманки, так як довжина пелюсток теж може вплинути на увагу у окуня. Іноді рибалки самі займаються творчістю і домальовують всякі малюнки на блешнях спеціальним маркером. Це теж допомагає.

 

Особливості літнього лову окуня


Погожі літні місяці - відмінна пора для окуневої риболовлі. Рибалка відчуває себе комфортно, його «візаві» активний і радує поклевками. Снасті можна використовувати найрізноманітніші: від звичайної вудки поплавця до навороченного спінінга. Але навіть в літній період зловити його не так просто, як може здатися. Чим же відрізняється ловля окуня влітку?

У теплу пору на водоймах повно малька - улюбленої їжі нашого хижака. Вибираючи місце лову, цей фактор потрібно враховувати в першу чергу. Окунь всюди слідує за дрібницею, яка тримається в основному на мілководді в прибережних зонах. Саме тому ловля в таких місцях вважається найперспективнішою. Коли мальок знаходиться в певному місці, окунь теж десь поруч, як тільки він піде на інше, хижак піде за ним. Рибалки часто спостерігають цікавий процес: окунь полює біля самої поверхні, утворюючи так звані котли. Це вірна ознака його присутності, а раз він тут, значить, саме час закинути блешню прямо йому під ніс.

На виборі снасті зупинятися не будемо. Сьогодні навіть новачок знає, що кращий спінінг для лову окуня - це лайт або ультралайт з відповідним оснащенням. Якому з цих варіантів віддати перевагу, залежить від використовуваних приманок. До речі, про принадах варто поговорити окремо.

 

Принади на окуня


Навколо теми окуневих приманок ніколи не затихають суперечки. Одні хвалять колебалки, інші доводять, що спіннербейти краще, у третіх свою думку: ніщо так не приваблює окуня, як силіконові джиги. Однак всі варіанти по-своєму гарні.

Обертається блешня - одна з найбільш популярних приманок в середовищі любителів лову спінінга окуня. Ще б пак, адже оберталка завжди показує хороші результати. Особливо якщо її трохи вдосконалити - нанести на пелюстка яскраві точки і додати галявину на гачок.

Обертові блешні найкраще підходять для облову широких мілководних ділянок з рідкісною рослинністю. Вести блешню можна як у дна, так і у поверхні. Що стосується швидкості проводки, то підбирати її потрібно експериментальним шляхом. В цьому плані окунь непередбачуваний, зараз він може реагувати на швидко рухається приманку, а через день буде цікавитися тільки «повільної» вертушкою.

Блешні, що коливаються менш популярні, але теж досить ефективні. Піймання великого окуня на таку блешню - не рідкість. Колебалку можна вести рівномірної, хвилеподібною або джиговой проводкою. Досить часто хижак атакує блешню в момент паузи, коли вона завмирає і починає повільно опускатися.

Спіннербейти - ще один вид приманок, що добре зарекомендували себе в спінінга ловлі окуня. Їх приваблива високочастотна гра здатна «розбудити» навіть самого ситого і пасивного хижака. Невеликі спіннербейти дуже зручні для лову в зарослих місцях: вони легко обходять вертикально зростаючі стебла, їх можна закидати в «вікна», що утворилися серед трави.

Силіконові приманки не відстають від своїх конкурентів. Сьогоднішнє різноманітність сіліконок просто вражає, але найдивніше те, що всі вони підходять для лову смугастого. Рибалці потрібно вгадати тільки розмір, а іноді ще й колір. Оснащуються такі приманки або джиг-головками, або шарнірним способом із застосуванням вантажу головки і офсетного гачка. Коли активність окуня падає, варто спробувати залучити його принадами, що імітують хробаків або п'явок (мікроджиг).

Воблери на окуня - предмет постійних суперечок. Хтось «заводить» його твічінгом воблерів мінноу невеликого розміру, хтось чавканьем Поппера, але який з методів краще, однозначно сказати не можна. Наш хижак майже завжди реагує на обидві ці приманки. Єдина різниця лише в тому, що призивне булькання поппера закінчується поклевкой тільки якщо його розмір відповідає розміру об'єкта лову, тоді як на величезний твічінговий воблер може зазіхнути навіть невеликий окунь.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1825 times

Контакти