Рибалка на окуня

Окунь - це хижа зграєва риба середніх розмірів, яка є одним з найбільш широко поширених мешканців прісних водойм. Забарвлення окуня варіює між відтінками зеленого, а плавники мають яскравий червоно-помаранчевий відтінок. Також окуня характерна особлива форма спинного плавника - з розбіжними в сторони шипами.

Що стосується нересту, він відбувається щорічно, в весняний період, як тільки на деревах починають розпускатися перші листочки. В цей час окунь живе на мілководді, в затоках, а до травня йде на своє звичне місце проживання.

Не можна не помітити, що це дуже жадібна до їжі риба. Даний фактор робить її надзвичайно легкою здобиччю навіть для недосвідчених рибалок.

 

Календар клювання окуня


Календар клювання окуня

 

Як ми вже відзначили вище, окунь дуже ненажерливий. Тому зовсім не дивно, що ловити його найкраще саме в зимові місяці, коли водойми покриваються зверху крижаною кіркою, а для всього підводного тваринного світу настає "голодний" період. Найвдаліші улови трапляються, як правило, в перші морози і в період весняного льодоходу (хоча завзяті рибалки також відзначають позитивні результати своєї діяльності і в середині осені).

Фактично, ловля окуня може принести свої "плоди" протягом усього року, а перерва необхідно зробити лише на час нересту.

 

Де ловиться Окуня


Різновид окуня поширена практично скрізь, його немає тільки в Амурі і його притоках, годі й шукати окуня також в річках з великим плином і гірських швидкоплинних река.Наверно всім відомо що улюблені місця окуня це корчі, великі камені, обривисті ділянки з щільним грунтом, під мостами і кубушками, тут ловитися великий окунь від 100 грам і більше. Дрібний окунь мешкає в місцях з великою трав'яною рослинністю. Якщо грубо говорити окунь живе як в заплавах так і в затоках річок, а також на глибинах і мілководді, здавалося б ця простацька рибка прагнути зайняти якомога більшу територію. Це допомагає їм в полюванні, знаходячи зграйку дрібниці, зграя окунів в прямому сенсі розстрілює зграю дрібниці, в такому темпі він полює круглий день.

На мілині зустрічається переважно смугаста різновид окуня, іменована "матросики", маса якого, як правило, не перевищує 150 м В її раціон входять водяні комахи, черви і мальки. Живуть вони, в основному, поблизу до берега, поруч з корчами, каменями, а також поблизу очерету та інших рослин, чиї коріння знаходяться під водою.

У більш глибоких місцях вашим уловом зможе стати і глибоководний горбач, габарити і вага якого можуть в десятки разів перевищувати ті, що характерні для полосатика. Харчується він невеликими рибками, а також всім тим, що і його більш мініатюрний побратим. Місцем його проживання є всілякі рельєфні поглиблення в річковий зоні, проте для того, щоб поживитися, горбачі припливають на мілководді - туди, де водяться мальки та інша живність, яка є для них потенційну їжею.

 

Як ловити окуня


Окунь має широке поширення практично у всіх водоймах нашої країни. Дрібний окунь є улюбленим об'єктом лову для початківців рибалок. Ловля цих риб легке, цікаве і в той же час добутливим заняття. Риба ця стайная, конкуренція за володіння видобутком висока, тому насадку окунь вистачає з жадібністю. Будучи хижаком, на рослинні наживки НЕ клює.

Ловля окуня на поплавкову вудку

Найпростішим і поширеним способом лову цих смугастих риб, вважається ужение на поплавкову снасть. Проводиться така рибна ловля в місцях зі слабкою течією або з повним його відсутністю. Здобиччю рибалки стають в основному дрібні і середні окунькі так, що товстою волосінню снасть обладнати непотрібно.

В якості насадки можна використовувати будь-яку тваринну наживку. Краще звичайно мати при собі асортимент і по ходу процесу підібрати саму уловисту в цей день. Окунь добре бере на хробака, ракову шийку, шматочки риби. Дуже хороший вплив на інтенсивність клювання надає правильна підгодовування. Для цього можна використовувати звичайну вершу, всередину якої поміщається приманка. Це може бути капронову панчоху з рубаними хробаками в перемішку з землею або якась інша приманка, але головне вона повинна бути сильно присмачена камфорой. При розшуку видобутку риба покладається на нюх, запах камфорного масла привертає окунів, і вони накопичуються у великій кількості в цьому місці. Після закінчення риболовлі потрібно підняти вершу на поверхню і вибрати котрі пробралися в неї окунів, іноді їх може бути навіть більше, ніж вдалося спіймати на вудочку.

Для лову крупного окуня доцільніше використовувати як наживку дрібного живця. Насаджувати його потрібно за спинку під верхнім плавником на одинарний гачок. Підсікати рибу потрібно намагатися в момент відходу поплавка під воду, в іншому випадку окунь може сильно заковтнути наживку і доведеться витратити час на витяг гачка зі шлунка риби.

Ловля окуня спінінгом

Ближче до осені окунь починає активно харчуватися дрібної рибки, виходячи в пошуках її на мілині. У цих місцях і буде найбільш результативна ловля. Ловити його в цей час слід на штучні насадки. Підійдуть будь-які спінінгів насадки не великого розміру, тут теж бажано мати в наявності певний асортимент, щоб на місці вибрати відповідну насадку.

Виявивши місце полювання окуневих зграї, визначити його можна по вистрибують з води малька, рибалка робить туди закид і починає підтягувати волосінь. Клювання слід практично миттєво, якщо зграйка численна. При лові на невеликих глибинах використовують рівномірну проводку.

Великий окунь вже опускається на великі глибини, і ловити його потрібно там. При цьому користуються в основному ступінчастою проводкою, підбираючи оптимальний варіант падіння і підмотки наживки.

 

Привички і особливості окуня


Окунь - прісноводна рибка сімейства окуневих. Це воістину всюдисущий мешканець водойм. Його можна зустріти в річках і озерах, ставках та водосховищах. Окунь невибагливий і легко клює на будь-яку наживку, так що ця риба цілком підходяща видобуток для новачків.

Зовнішність у окуня дуже навіть симпатична. Зеленувата забарвлення з поперечними темними смужками, червоні плавники і великі виразні очі. Незважаючи на веселеньку зовнішність, окунь є хижаком і з задоволенням ласує дрібнішими сусідами по водоймі.

Для проживання окунь віддає перевагу водойми на рівнинах, в гірській місцевості не зустрічається. Улюблені місця - це зарості водної трави, де дуже до речі доводиться його зеленувато-смугасте забарвлення, яка є відмінною маскуванням. Виростає, як правило, не більше п'ятнадцяти - двадцяти сантиметрів. Окунь - рибка активна, на полювання виходить днем, але період найвищої активності настає вранці і ввечері. Здобиччю йому служать всі мешканці водойми, яких цей нерозбірливий хижак здатний проковтнути. Не гребує окунь і своїми дрібнішими побратимами. Окунь - вічний бродяга, до місця він не прив'язаний і постійно переміщається в пошуках зграй рибок, службовців йому здобиччю. Восени риба йде на глибину в тепліші водні шари, за нею відправляються і окуні. Взимку життєві процеси його сповільнюються і до весни він малоактивний. А до кінця зими, коли настають відлиги, окунь знову оживає і починає активно переміщатися в водоймах у пошуках здобичі. Після того, як вода прогрівається мінімум до семи градусів, окуні відправляються на нерест.

Спіймати окуня можна практично на будь-яку наживку, цей красень настільки всеїдний, що без розбору кидається на будь-яку здобич, включаючи і своїх малюків. Черви, личинки, маленькі жабенята, п'явки, рачки, дрібна рибка - все йде в хід. Та й штучної приманкою окунь не гребує. Однак є в цього хижака і свої сезонні переваги. Наприклад, влітку найкраще йде черв'як, п'явка, опариші, а восени добре годяться жабенята.

Штучна приманка для окуня може бути різною. Немає ніяких закономірних особливостей її вибору. Основним фактором повинен бути невеликий розмір. Занадто велика приманка здатна відлякати рибу. Однак окунь буває досить вибагливий до кольору і виду приманки.

Снасті для упіймання окуня можуть бути різні - це і вудка з поплавком, і донка, і блеснение спінінгом. Найкращим і продуктивним часом для упіймання окуня є ранні ранкові години, вдень окунь йде на глибину і ховається там. Увечері клювання триває менше. Але якщо погода нахмуриться, та ще й піде дощик, то є можливість ловити окуня цілий день.

Слід знати, що витягаючи окуня з води, не варто послаблювати волосінь інакше риба може зірватися. У окуня слабка губа і гачок легко може зіскочити. А що врятувався дивом окунь цілком може повести за собою весь косяк

В основному на вудку любителів трапляються невеликі окунькі, ті, що полюють ближче до поверхні води. Є й інший вид окуня - глибинний. Він побільше свого дрібного метушливого побратима. Для їх затримання слід використовувати йдуть в глибину приманки, наприклад, глибинний воблер.

Хоч окунь і не вважається цінним рибою, однак цей всюдисущий хижак дуже корисний початківцям рибалкам в плані набуття досвіду і відточування майстерності. У нашій країні навіть проводяться змагання з ловлі окунів. А яка чудова юшка з окуня! Та й в смаженому, і в запеченому вигляді м'ясо окуня дуже смачно, до того ж воно відноситься до дієтичних продуктів.

 

Снасті для рибалки на окуня


Необхідно все розраховувати у виборі снасті, потрібно знати приблизні розміри риби яку будете ловити, а також спінінг від стандартного до професійного. спінінг це спінінг класу Light, для приманок середньої ваги і розміру. Тест повинен бути таким щоб можна було почати з не важких воблеров, половити на середньої ваги блешні, що коливаються і закінчити ловом на джиг, вага джиговой приманки повинен бути межею тесту.

Непогано можна половити окуня на поплавкову вудку, щоб упіймати великого окуня використовуйте м'ясо дрейсени і інших молюсків, свіже м'ясо або очей риби, живець, мотиль, личинка ручейника.

Підбір котушки

Для середнього спінінга краще брати котушку середнього розміру, а точніше 2000 або 2500 розміру. Потрібні якості котушки це ідеальне укладання волосіні на шпулю котушки, для цього підходить японська котушка Daiwa Frims.

Плетінка або волосінь

Для реалізації всіх клювань безперечно підійде монофільная волосінь, але якщо мова йде про проведення ривками (джиг) або простукування дна то вам потрібен плетений шнур.

Чи потрібен повідець

В основному для лову окуня повідець не потрібен, але якщо риба насторожена і не хоче брати приманку то спробуйте поставити флюрокарбоновий поводок. Коли окунь голодний то він не звертає уваги на волосінь або плетений шнур, а також не робіть багато кріплень і вузлів, це дуже вплине на чутливість приманки в погану сторону.

Літні приманки на Окуня

Для лову влітку на поверхні підуть Поппера та кренки, для середніх шарів поставте воблер класу Міно із середнім заглибленням, а також круглий день можна ловити на оберталки головне вгадати з кольором приманки, в похмурі дні підійдуть яскраві блешні, а в світлий день темні приманки. А також можна ловити на цикаду, проводити цикаду можна так само як і обертову блешню. Воблери треба проводити ривковой проводкою, це в прямому сенсі бісить окуня і провокує на атаку.

Оснащення

Це оснащення досить проста, від основної жилки йде відвідної поводок приблизно 15 або 30 сантиметрів, на кінці якого приманка, (також можете експериментувати з довжиною) а на кінці основної жилки важить грузило у вигляді оливки, важливий факт, це відстань між грузилом і повідцем з приманкою 30-40 сантиметрів.

 

Час лову окуня


Ловити треба на ранковому світанку або на заході, також денний вихід, але тут вам доведеться його пошукати. Частіше міняйте приманки поки не знайдете працюючу.

 

Наживки і насадки


Ловиться окунь, як правило, традиційним чином - за допомогою спінінга.

Оскільки в зимовий період основним раціоном окуня є мальки і дрібна риба, ідеальною приманкою в цю пору стане безмотильной блешня або вертикальна блешня. Пізніше, ближче до квітня, окуні отримують можливість харчуватися риб'ячої ікрою і підводними хробаками. Таким чином, ви зможете задіяти в процесі риболовлі різні приманки як з еластичних матеріалів (таких, як силікон), так і з твердих (до цієї категорії належать воблери). Головне, щоб їх розмір був порівнянний із середньостатистичними розмірами самої риби.

У літню пору окунь добре ловиться на блешні, що коливаються, Уокер і Поппера, тому що, як і будь-який хижак, він добре реагує на звук.

І, нарешті, в осінні місяці для лову окуня кращий мотиль або будь-які штучні приманки, що створюють коливання в воді.

 

Способи ловлу окуня


Підписуйся на наш канал в Telegram!
Окунь є активною і стайной рибою, тому під час активного жора мальок вважається першочерговою метою, а балансир стає більш ефективною…
Що ефективніше при лові окуня в зимовий час - блешня або блешні? Точної відповіді на це питання немає. Ефективність використання…
Період глухої зими, а особливо в лютому місяці, дається окуневі нелегко. Ця риба не любить течії і воліє триматися в…
Окунь - риба, гідна уваги рибалок, але багато їм зовсім не захоплюються. Вони називають його заполонили водойми бур'яном, який перебиває…
З успіхом ловити окуня можна не тільки на спінінг, але і на поплавкову вудку. Буває, що окунь восени не йде…
Доброго часу доби, шановні читачі. У даній статті мова піде про питання зимової ловлі окуня. Саме цей хижак активно клює…
Тактика лову окуня взимку на мормишку. Багато хто навіть досвідчені рибалки пошук і взагалі тактику лову вважають другорядними, помилково вважаючи,…