Ловля лина на вудочку

Мало хто з рибалок, при можливості, відмовить собі в риболовлі на таку прекрасну і сильну рибу як лин. Її ловлю, можна віднести до спорту. Особливо момент з виведенням цієї риби. Щоб похвалитися великою примірником цієї риби, потрібно як слід підготуватися. Спіймати навіть невеликого лина, без підготовки, полюючи за іншою рибою, занадто велика випадковість, на яку не варто розраховувати.

Лин - це прісноводна риба. Доросла риба досягає восьми кілограм, але навіть напівкілограмові екземпляри - це вже знатний улов. Як правило, місцем проживання їй служать ставки, затоки і озера. Найбільше цієї риби водиться у водоймах, наповнених густою водною рослинністю.

Де ловити лина


Лин погано переносить спеку, тому влітку його варто шукати неподалік від ділянок з водоростями. Кращим часом доби, для лову лини, втім, як і більшості риби в жарку пору року, буде ранній ранок і пізній вечір. Лінь дуже вибаглива до температури, і вельми обережна. Її може злякати навіть тупіт на березі, не кажучи вже й про шереху в човні.

 

Прикормка і наживка для ловлі лина


Риболовля на поплавкову вудку завжди починається з вибору прикормки. Підбираючи інгредієнти, слід враховувати, що лин ще той ласун. До складу повинні входити солодка кукурудза, опариші (бажано змащені буряком) і сир. Прикормочна куля не повинна бути занадто в'язка, так як підгодовування складається з великих фракцій.

В якості наживки, зазвичай використовують шматочки дрібної риби, гнойового і дощових черв'яків, або опариша. Так як лин мешкає поблизу водної рослинності, ідеальним місцем для закидання прикормових куль, буде кордон водоростей з чистою водою.

 

Підбір снасті для ловлі лина на поплавочну вудочку


Лин при підсіканні щосили чіпляється за життя. Снасть на цю рибу повинна бути міцною, і одночасно легкою. Ловити найкраще на махову вудку з глухим оснащенням.

  • Волосінь підійде 0.18 - 0.2 мм, краще взяти плетінку.
  • Повідець приблизно в 8 - 10 см, діаметром 0.14 мм.
  • Гачки беремо від №4 до №8, залежно від величини бажаного примірника і використовуваної насадки.
  • Грузило ж підбираємо виходячи з вантажопідйомності поплавця.

 

Підсікання лина


Найскладніше вгадати, коли робити підсічку. Клювання у лина буває найрізноманітніший, залежно від її віку. Молода риба клюне рази два-три і відразу-ж потягне приманку на дно, і це той момент, коли треба підсікати. Більш доросла особина, будьте впевнені, зможе полоскотати вам нерви. Пробувати наживку вона буде дуже довго. Поплавок то і справа буде пірнати на 15-20 см, а потім спливати. Підсікати крупного лина, варто в той момент, коли поплавок піде глибоко на дно. Це означатиме, що риба заковтнула наживку, і її пора витягати. Але й тут не все так просто. Змагання з ловлі цієї риби однозначно має вважатися за спорт. Лінь відчайдушно чинитиме опір, і якщо він зможе доплисти до свого укриття, вважайте улов втрачений. Пам'ятайте, при підсіканні, головне утримати рибу від занурення в її донне укриття і тримати подалі від водної рослинності.

Вилов великий особини безумовно стане для вас незабутньою подією. Адже риба вибаглива, обережна і сильна. Ловля лина не буває випадкова, вона вимагає серйозної підготовки і великого терпіння, а також знання водойми. Після липневої спеки, лин починає годуватися активніше, і правильна підгодовування вам на допомогу.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 881 times

Контакти