Рибалка на линя

Лінь відноситься до роду коропових, проте за зовнішнім виглядом має багато відмінностей. Він має широке важке тіло, сплюснуте з боків. Зверху його щільно покриває дрібна луска. Луска настільки близько розташовані один до одного, що шкіра лина з боку виглядає як оксамитова.

Поверх луски лин покритий густим шаром слизу. Це досить незвичайне явище для прісноводних риб. Крім антибактеріального ефекту, слиз відіграє захисну роль - її склад відштовхує хижаків, а в зимовий час вберігає лина від переохолодження.

Лінь воліє відокремлений спосіб життя. Найчастіше вони триматися поодиноких, цураючись інших видів риб, в яких бачать загрозу. Все ж іноді вони збираються в невеликі зграйки. Це відбувається під час нересту і перед зимівлею.

Теоретично в сприятливих умовах лин може дорости до 5-6 кг. Але їх чисельність дуже незначна і продовжує скорочуватися, тому найчастіше зустрічаються особини середніх розмірів до 1,5 кг.

 

Календар клювання лина


Календарь клева линя

 

Коли ловити лина

Взимку намагатися зловити лина марно - поки вода не прогріється він знаходиться в сплячці. Навесні лин потихеньку приходить до тями, але спочатку веде себе пасивно. Активно годуватися лин починає лише в другій половині весни.

Починаючи з травня лин ловиться добре. У червні у нього нерест, в цей час клювання майже немає. Після нересту і до середини осені для способу життя лина наступають сприятливі умови - йому тепло і комфортно. У цей час риба постійно знаходиться в пошуках їжі і зловити його не складе великих труднощів.

Варто враховувати і погодні умови - якщо осінь видалася холодною, зниження клювання буде вже у вересні. Як тільки похолодає, лин починає готується до сплячки і стає все пассивнее.

 

Кращий час для лову лина


В кінці весни і початку літа починається найкращий час для лову лина. В цей час він плаває біля берегів, перед початком нересту, а після, в пошуках їжі. В кінці травня, на початку червня, можна часто ловити лина поплавковою вудкою. Але все ж в деяких місцях, наприклад, таких як неглибокі проточні ставки, які раніше розкриваються і нагріваються значно швидше, лин дуже добре бере наживку.

Буквально пройде максимум тижня після танення льоду, клювання стає більш жадібним і вірним у порівнянні, з травневим і червневим. Багато рибалки вважають, що при настанні нересту, наступає припинення клювання. Це думка не вірне. Активність лина припиняється тільки безпосередньо в період ікромёта. Але, перед ним і через короткий проміжок часу знову починає годуватися, але не активно.

Із закінченням жора, в липні лин практично перестає клювати. Він стоїть в місцях з великою кількістю водяної рослинності. Можуть заритися в шар мулу, сховатися під плавучий берег. В цей час зловити його можна дуже рідко і то невелику кількість, і лише тільки на підгодованому і розчищеному місці. В кінці літа, на початку осені при охолодженні води, лин поводиться спокійно і починається його осінній клювання. Такий вид клювання, може бути мало відомий, великому числу рибалок-любителів.

Скоріш за все, лин більш активно бере в осінній період, де менше корму, це можуть бути і озера, і затони, і ставки. У період з вересня до половини жовтня, в південних регіонах, особливо при теплій погоді, теж може бути ймовірність пізнього клювання. Виходячи з деяких спостережень, можна з упевненістю сказати, що тривалість осіннього клювання приблизно тиждень, з цього, його можна і не помітити.

Найкращий час доби, коли можна з більшою ймовірністю ловити лина, це не особливо ранній ранок. Іноді, можлива найкраща рибалка у вечірній час, при заході аж до настання сутінків. Вдень, до полудня, а так само в нічний час, ловля лина практично неможлива.

Скоріш за все, це пов'язано з тим, що лин відходить від берега на більш глибоку воду, але не до самого дна. Клювання, з дуже частими клювання, поновлюється ближче до восьмої години ранку.

 

Де ловити лина


В основному лин мешкає в басейнах річок, що впадають у Балтійське, Каспійське, Азовське і Чорне моря. Також вони зустрічаються в озерах і ставках.

Найбільше лина привертає рослинність на дні водойми. Вона служить для риби притулком і надає запаси їжі. Лінь комфортно себе почуває навіть в сильно зарослих ставках. Він віддає перевагу ставків та озер, порослим очеретами, хвощем або лататтям.

Річки з сильною течією лин обходить стороною. Риба веде спокійний і розмірений спосіб життя, тому знаходиться в таких місцях йому дискомфортно.

Лінь посидюща риба. Вибравши собі місце проживання він намагається його дотримуватися. Відходить від нього тільки для пошуків їжі і під час нересту.

 

Наживки і насадки


Вибір наживки для лина залежить від пори року і погодних умов. Варто вибирати правдоподібну приманку для певної ситуації.

Наприклад, навесні найефективніша насадка для лина - дощовий черв'як. У цей час вони у великій кількості потрапляють у водойму разом з талою водою. Тому така наживка не викличе у риби ніяких підозр.

Причому черв'яків найкраще викопувати поблизу водойми. Багатьма рибалками було помічено, що на місцевих черв'яків лин клює краще.
Також смаки лина сильно залежать від водойми в якому він мешкає. Перш ніж успішно приступити до лову, доведеться експериментальним шляхом з'ясувати його переваги.

Найпопулярнішими наживками є:

  • ручейник;
  • опариш;
  • мотиль;
  • перловка;
  • п'явка.

Після того, як ви визначите на що клює лин в конкретному водоймі, зловити його вже не складе великих труднощів.

 

Як підгодовувати лина


Для успішного лову крупного лина багато рибалок підгодовують район вудіння. Підгодовування повинно бути достатньо, щоб забезпечити клювання по всій ділянці лову, а це - площа приблизно в два метри квадратних. Суміш по вазі повинна бути важкою і не залишати каламуті при розмиття водою, адже лин цього не любить. Як підгодовувати лина.

Як багатьом відомо, улюблені ласощі лина - мотиль, але підгодовування краще виготовляти з рослинних компонентів, так як на практиці вони краще себе зарекомендували. У прикормочную суміш додають поживні речовини - білки, представником яких є промитий сир. Ця складова широко застосовується рибалками і дає непогані результати в ловлі. Основу підгодовування може становити пшоняна каша (три або чотири великих жмені), але додають коріандр, кмин або часник, які несуть приманюють ефект. Для зв'язки всіх інгредієнтів додається суха промислова суміш (50 г). Можна застосувати спеціальні барвники для підгодовувань.

Саме підгодовування здійснюється досить просто. Можна підійти на човні до місця майбутнього вудіння або стояти на березі поруч з таким місцем і закидати туди підгодовування дрібними порціями. Під час лову при необхідності можна догодовувати рибу, але потроху: одного кулі завбільшки з кулак цілком достатньо для одного разу. До речі, догодовувати лина можна і іншим приготованим складом, відмінним від основної прикормки. Якщо у водоймі, де ви збираєтеся ловити, мало мирної риби, то доцільно до складу суміші додати трохи опаришів. Це матиме свій ефект.
Найкращий час для підгодовування лина вважається після заходу сонця. Тоді дрібниці не дістанеться ласе блюдо, а лин не змусить довго вас чекати.

 

Топ-8 місць, де можна знайти лина


1. Смуга від 2 до 10 метрів рослинності на мілководді (від 0,5 до 1,5 м).

Якщо уздовж берега тягнеться суцільна смуга рослинності, яка потім зникає, залишаючи відкриту ділянку, то лин обов'язково будуть шукати корм на ділянці практично від самого берега (якщо глибина дозволяє) до кордону водної рослинності і відкритої води. Така поведінка карася і лина типово, як для озер, так і для річок зі слабкою течією. Найчастіше риба рухається по межі цих зон і зупиняється в місцях, де протягом найбільш слабке.

2. Перекат

На великих річках це місце може бути єдиним, де сила течії слабшає. Основний потік проходить над перекатом, а риба стоїть, укрита від перебігу у самого дна. Якщо на цій ділянці є водна рослинність, то лин із задоволенням будуть там зупинятися для годівлі.

3. Неглибокий затоку або затока

У такі місця лин, риби теплолюбні, люблять заходити в весняна повінь. Деякі там залишаються на все літо. Великих зграй там не зустрінеш, але кілька пристойних за розмірами особин там можуть знайти собі їжу.

4. Підводний височина, низовина, яма

Лин любить відвідувати звали, підводні ями і підводні височини. Якщо такі ділянки покриті підводною рослинністю, то риба буде там з'являтися регулярно. Якщо, крім рослинності там можна знайти їжу тваринного походження зграї карася і линів будуть кружляти в цьому місці практично цілодобово. Причому таке місце можна підгодувати самостійно віл час лову (карась) або поклавши заздалегідь на дно пріваду (лин).

5. Заросший водною рослинністю плесо

У такі місця риба заходить в основному в сутінки або вночі. Днем риба буде стояти неподалік, в товщі водної рослинності де-небудь поблизу.

6. По краях водної рослинності

У літню пору лин в більшості випадків з вдячністю відгукуються на їжу рослинного походження. Будь-стебло підводного рослини може бути цікавий рибі. Однак в самих заростях рибі знаходитися не дуже комфортно. Найчастіше зграя підходить до таких острівців і обстежує ділянки вздовж лінії кордону відкритої води. Глибина понад 2 метри, але менше 5 метрів в таких випадках рибалці може допомогти. На більш глибокі місця лин виходять рідко.

7. Відкрита старица

Ідеальне місце для лову лина. Зустрічається рідше, ніж хотілося б. Ідеальне місце проживання для лина. Влітку риба тут може клювати при сприятливій погоді цілодобово. Іноді навіть не потребує підгодовування.

8. Річка (протока) між двома озерами

Лин заходить в такі місця найчастіше навесні. Головна умова в цьому місці для риби - наявність водної рослинності і слабке перебіг. Лин зазвичай тримається за брівкам, на кордоні рослинності і відкритої води.

 

Способи ловлі Лина


Підписуйся на наш канал в Telegram!
 Ви зібралися на риболовлю? Чи плануєте спіймати лина на поплавкову вудку? Пропонуємо вам детальні та цікаві лайфхаки, які допоможуть спіймати…
Лінь - це дуже вимоглива риба. Її ловлять лише досвідчені рибалки. Цей представник іхтіофауни здатний вижити в найспекотніших умовах, навіть…