Тактика ловлі ляща в лютомуНе секрет, що більшість риб в період глухої зими стають млявими і неповороткими. Хороший клювання в такий час рідкість. Все це відноситься і до риби лящ: його активність в лютому все така ж низька, як і в попередньому місяці. Але не варто скидати цю рибу з рахунків, адже останній місяць зими досить мінливий: за морозами йде відлига, за сонячною погодою - похмурі дні. Все це у переміну з мінливим тиском дає неоднозначну картину, риба то активізується, то знову йде в режим сну. У цій статті, ми розберемо в які дні найкраще ловиться лящ і якими способами його найкраще ловити.

Лящ дуже тонко сприймає зміни погоди, що власне і позначається на клюванні. У дні, коли температура води знижується, лящ намагається залишатися в ярах і ямах, в таких місцях температура завжди тримається в районі нуля градусів. Негативно на клювання позначається і тиск, у дні, коли воно підвищено лящ клює мляво. Окрім цього, їх поведінка залежить від кормових баз, там, де їжі достатньо, лящ не рухається по озеру, при нестачі, він іноді відвідує входи в затоки. Якщо ви ловите на вже вивченому вами водоймищі, відвідайте місця, в яких лящ був помічений влітку.

Насамперед при лові ляща в лютому буде помилковим вважати, що ця риба весь час буде перебувати в одному місці, тому, якщо ви не збираєтеся бігати по всій водоймі, подбайте про підгодовування. Ви цілком можете використовувати власні рецепти, якщо перевірили їх дієвість на практиці, але краще всього не мудрувати і застосувати стандартну, але дієву підгодовування - мотиля.

 

В якості снастей йдуть як мормишечние, так і вудилище, оснащене поплавцем. При лові на мормишку часто використовують кивок, він робить гру приманки більш плавною і, як наслідок, більш природною. Головне в такому методі риболовлі це гра блешні. Гра повинна бути не надто активною, щоб привернути млявого ляща. Застосовується наступний прийом: рибалка, опустивши блешню на дно, піднімає її на невелику відстань і знову опускає, що піднялося хмара твані таким чином, робить приманку помітнішою. Процедура робиться 2-3 рази, і, якщо клювання не послідувало, почекати кілька хвилин, після чого повторити все вищеописане. Ще один спосіб гри полягає в тому, що рибалка, опустивши блешню на дно, повільно піднімає її на висоту в 30-40 см, а потім, повільно опускає. Через кілька хвилин дії повторюються. У лютому лящ непередбачуваний, як і сама погода, тому він цілком може зацікавитися і нерухомою блешнею, що лежить на дні, тому рибалці в даному випадку бажано поекспериментувати з техніками гри. Найкраще застосовувати блешні каплевидної і довгастої форми.

Якщо ви збираєтеся ловити на вудку з поплавком, то приділіть особливу увагу огрузке снасті. Потрібно зробити так, щоб клюющие риба не відчула основного грузила. Для цього, слід використовувати 2 поплавка, один з яких розміщується на верхній частині, для того що б було видно клювання, а друга ближче до снасті.

Для лову ляща в лютому, рибалці потрібно побігати по водоймі, тому що лящ рідко засиджується на одному місці. Також слід не забувати про прикорму, від якої, до слова, залежить велика частка успіху риболовлі. І якщо ви будете наполегливі, то обов'язково отримаєте хороший риболовецький трофей.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 623 times

Контакти