Підлящ

Ловля риби в січні завжди важка, але в той же час і цікаве заняття. Це відноситься і до підлящика. Його манера поведінки і звички вимушують рибаків застосовувати абсолютно інші методи лову чим у випадку з дорослими лящами. Ця стаття надасть вам всю необхідну інформацію про те чим відрізняється лящ від підлящика, де шукати цю рибу в січні які методи лову до неї застосувати.

Основна відмінність підлящика від ляща, крім віку та розміру зрозуміло, це його активність. Молоді особини дуже енергійні і проводять багато часу у постійних пошуках здобичі, тому дуже часто рибалки воліють ловити саме підлящика. Найбільш улюблені місця цієї риби це багаті киснем течії проточних водойм, а також ями в яких підлящик любить відпочивати. Русла річок ще одне місце де можна зустріти цю рибу, в таких місцях завдяки течії вода не замулена, відповідно такі місця багаті киснем.

 

На відміну від більшості риб, які стають активними в похмурі дні, підлящик більше схильний проявляти активність в сонячний час, під час відлиги. Але навіть у такі дні у нього спостерігаються «перерви» в такий час він перестає клювати. Починаючи з 9-10 годин підлящик годується, під вечір активність риби стихає, але вночі знову поновлюється.

Мабуть, при лові підлящика досить важливим фактором буде кількість лунок. Рибалки рубають до 20 лунок для такої рибалки, головне - встигати обходити їх. Звичайно ж не варто забувати про прикормку, без неї нікуди. Після облову всіх лунок слід виділити робочі, на яких варто продовжувати облов.

Снасті в такій справі теж є не останнім справою. Перш за все слід взяти кілька вудок, оскільки лунка буде теж не одна. В якості приманки для підлящика добре йде мормишка, але дуже важливо правильно нею грати. Підлящик ведеться на плавну гру імітує його звичайну здобич, тому слід подбати про кивку, він відмінно згладить ривки, вироблені рибалкою і зробить гру блешні мякою і плавною. Що ж до форми блешні, то краще вибрати невелику краплевидну снасть. Техніки гри можна застосовувати різні: поширене плавне піднімання з дна, приблизно на 15 см. З повільним погойдуванням, цілком результативна техніка, яка використовується при лові, мормишку просто постукують об дно водойми і це приваблює підлящика.

Слід памятати, що клювання підлящика дуже плавне і його можна не помітити, тому стежте за натягуванням жилки і в разі чого підсікайте. Незважаючи на те що підлящик краще клює в ясну погоду світло з лунки його може налякати тому присипте його злегка снігом що б при виведенні риба не зірвалася.

Підібємо підсумки: підлящик активна риба і що б зловити її потрібно постаратися. Насамперед при його лові слід звернути увагу на місце для риболовлі. Найкраще підходять русла річок, які завдяки своїй незамуленості повні кисню і як наслідок їжі. Кращий час для лову цієї риби - ясні погожі дні, але навіть незважаючи на це зробіть так що б світло з лунки не лякало рибу, краще притрусіть її снігом. Підлящик добре ловиться на блешню, але, якщо попередньо підгодувати лунки, мормишка вам не допоможе. Якщо ви зробите все правильно, то будете винагороджені відмінним рибальським трофеєм.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 719 times

Контакти