Ловля ляща взимкуЛовля ляща в грудні в певних місцях все ще актуальна. Вода ще не покрилася льодом, який, враховуючи прогнози синоптиків чекає нас ще не скоро, Український клімат досить теплий, хоча і непередбачуваний в цю пору року. Найважливішу роль в лові цієї риби зіграє вибір місця лову, снастей і наживки, а нагородою, старанному рибалці буде дійсно великі екземпляри, що ще не встигли зменшити вагу після осінньої жирування. У цій статті ми розповімо де, як і на що найкраще ловиться лящ в першій декаді зими.

Оскільки перший, міцного льоду нам ще належить почекати, лящ буде триматися придонного шару водойми. Тут найактуальніше при лові цієї риби використовувати донні снасті. Шукати ляща в цей сезон стоїть в бровках, закоряженій, рельєфних частинах водойми. Коли з'явиться перший лід, лящ підніметься з дна на 2-3 метри. При пошуку цієї риби слід врахувати, що вона любить піщані і глинисті ділянки водойми уникаючи мулу. Не зайвим було б довідатися рельєф дна перед початком риболовлі.

Розпочати підготовку варто звичайно ж з вибору вудки. За перволедью підійде практично будь зимова вудка, треба лише звернути особливу увагу на вибір кивка, адже на відміну від окуня лящ стає дуже ледачим, а його клювання слабкіше. Його особливо заманюють плавні, рівномірні коливання приманки. Ідеально для цієї мети підійде кивок в 6-8 см, який зменшить частоту коливань і в той же час збільшить їх амплітуду. Лісочка береться 0,12-0,13, вона підійде, довжина її повинна бути 20-25 метрів.

Серед насадок на гачок, відмінно підійде звичайний мотиль. Їх насаджують відразу кілька штук на один гачок, а цівку прикривається повністю, що збільшить шанс піймати підозрілу рибу. Вибір блешні не має великого значення, адже ця риба цікавиться виключно насадкою, головне, щоб її колір був якомога яскравіше, щоб зацікавити нерішучого ляща. Тут добре себе показують блешні типу «Краплинка». Сам гачок зазвичай беруть від №3,5 до №5. Великий гачок відсіває іншу, більш дрібну рибку.

Прикормка доставляється на дно за допомогою годівниці, але якщо глибина, де водиться риба невелика, то можна опустити її на дно у вигляді звичайного прикормочного кулі. Основну заманюють частина підгодовування зіграє той же мотиль.

Лящ часто годується з дна водойми, тому опустивши приманку на дно, потрібно її трохи поворушити, так вона здасться рибі менш підозрілою і в той же час приверне її своїми коливаннями і виглядом.

Отже, лящ в грудні явище не настільки рідкісне, головне правильно підібрати правильне місце лову, найкраще в бровках. Не забудьте про прикормці, так ви зможете привернути до себе цілий косяк ляща. Лящ буде годуватися з дна, що необхідно врахувати, експериментуючи з грою приманки. Радимо дотримуватися всіх заходів обережності на першому льоду, це може бути дуже небезпечним. Візьміть з собою мотузку і пару цвяхів, щоб можна було зачепитися за слизький лід. Бажаємо вам приємного проведення часу за улюбленим заняттям, і, звичайно ж, ні хвоста, ні луски. Рибалка

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 550 times

Контакти