Ловля ляща весною

Лящ - одна з найбажаніших риб для рибалки. Спіймати його весною не так складно як здається, а вибір  снастей великий, має велике значення як ніколи, адже вже можна використовувати і літні. Перед нерестом і після нього, ця риба стає помітно більш жвавою, тримаючись на неглибоких ділянках водойм. В більшості, успіх лову буде залежати від майстерності рибалки, природних умов і типу водойми, ми лише розглянемо найпопулярніші методи лову ляща весною.

Нерест ляща проходить при температурі води в +12 градусів. На початку квітня, риби вже плавно починають йти на нерестовища. 

Лящ нерідко розгулює в прибережній зоні, де посилено харчується, відновлюючи білковий і вітамінний баланс перед нерестом. Краще всього, в цей час, ловити цю рибу на невеликих водоймах, адже там їх концентрація набагато більше. Перед нерестом, великі особини, які несуть в собі велику кількість ікри, слід відпустити, і перемкнеться на більш молоді.

 

Ляща зазвичай ловлять на поплавок або донку. Риба лящ недовго гуляє в прибережній зоні тому саме час вибрати поплавкову вудку, так як вона не вимагає особливого оснащення і з цією снастю знайомі абсолютно всі рибалки. Лящ не особливо уважний, а його молодняк, який, до слова, і є нашою метою, проявляє в цей час неабияку активність. Виходячи з цього можна взяти просту монолески перетином у 0.1-0.2 мм. Глибина закидання на початку місяця сильно варіюється, тому закидання здійснюються починаючи з середніх шарів водойми, закінчуючи придонними. Вантажопідйомність поплавка повинна становити близько 3 грам.

Вибір насадки весною відбувається залежно від того віднерестілась риба чи ще ні. На початку місяця актуальні насадки тваринного походження, у вигляді хробака, мотиля або опариша, який є улюбленою здобиччю ляща в його хижі періоди життя. Після нересту, ситуація кардинально змінюється, і основу приманки складають рослинні складові у вигляді тіста, хліба або круп.

Прикормка навесні є невід'ємною складовою вдалою лову. Її складу також варіюється залежно від нерестового періоду. Так, на початку місяця використовуються каші, з невеликим вкрапленням опариша або мотиля, а в його кінці, обходяться дрібної пропареної крупою. Прикорм скочується в кулі, ущільнюється в залежності від сили течії у водоймі і закидається на дно кожні 2-3 години, щоб утримати рибу на одному місці.

Підіб'ємо підсумок. На початку місяця, і певний період після нересту, актуально буде використання поплавковою вудилища при лові молодого ляща. Лісочка береться середньої товщини, а вудилище якомога довше. Ловля проходить з берега. Пам'ятайте про правила лову риби під час нересту, щоб не нашкодити популяції риби у вашому водоймищі, і до зустрічі на риболовлі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2032 times

Контакти