Ловля леща на кольцо

На водоймі, де є течія, ловля на фідер або поплавок ускладнює процес риболовлі, тому досвідчені рибалки схиляються до використання більш надійною і перевіреною снасті для лову ляща - це ловля на кільце. Ловля такою снастю відбувається з човна. Ловля ляща на кільце.

Сама снасть для новачків в цьому виді лову здасться складною, однак, це не так. Вона складається з вудилища, довжина якого може складати 0.6 - 0.8 метра, зробленого з міцного матеріалу, наприклад з дерева твердих порід. На кінці такого вудилища ставиться сигналізатор клювання - кивок, або дзвіночок. Котушки інерційної або безінерційної. Ліски, діаметром від 0.13 до 0.20 мм. Повідків, довжиною від 0.5 мм і вище до метра. І кільця. Найбільш складним елементом в такій снасті є кільце. Воно зроблене з свинцевого прутка, завтовшки приблизно 0.8 - 0.9 мм. На кільці робиться так званий замок. Для цього кінці дроту, довжина якого може бути від 6 до 10 сантиметрів, відрізаються під кутом в 45-50 градусів і з'єднуються між собою, утворюючи кільце. На самому кільці, приблизно навпроти замку робиться отвір для проходу волосіні. Обсяг волосіні, намотуваний на котушку повинен бути від 25 до 50 метрів, так як при наявності течії її зносить від місця лову. Повідці такого оснащення робляться з волосіні 0.25 мм в діаметрі і довжиною близько 2 метрів. На повідці надягають гачки. Наявність гачків може бути від 1 до 5 штук в залежності від довжини повідця. Для ляща найбільш підходящими є гачки 6-8 номера. Такі повідці потрібні для того, щоб їх відносило течією на відстань від місця лову і тим самим запобігло заплутування гачків в годівниці. На кінці повідця, який прикріплений до основної жилки, ставлять фіксатор. Фіксатор можна зробити зі звичайної намистинки або вертлюжка.

 

Годівниця представляє собою звичайний сітчастий мішок з розташованим на ній важким тягарем, який часто виготовляється з металу, щоб уникнути зачепів гачків на повідку. У годівницю для ляща закладається суміш макухи і хліба. Деякі рибалки вважають за краще використовувати в якості прикорму каші з перловки, геркулесу, пшона.

Принцип такий снасті полягає в наступному. Годівниця, опускається на дно на передбачуваному місці лову. За рахунок ваги вантажу вона буде міцно лежати на дні і протягом не знесе її. До волосіні, на якій тримається годівниця, кріпиться за допомогою замка кільце. Через маленький отвір в кільці попускається основна волосінь. Далі на основній волосіні кріпиться фіксатор і повідці. Снасть опускається в воду і кільце за рахунок фіксатора лягає на годівницю, даючи повідців повну свободу на протязі. Повідці з гачками зносяться течією, і залишається тільки чекати клювання ляща.

В якості наживки лящ найбільше віддає перевагу гнойового хробака. Не гребує він так само і опиришем, мотилем, тестом, кукурудзою, перловкою і іншими наживками.

Клювання ляща досить потужні і грубі. Рибалка навіть самий недосвідчений не зможе пропустити такий клювання. При виведенні лящ дуже сильно опирається, що рибалки це тільки розохочує та риболовля набуває незабутні відчуття.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 109 times

Контакти