Ловля леща на фидер

Фідер - найпопулярніша снасть для лову ляща. Їм ловлять на протязі всього сезону відкритої води. Але, перш ніж купити фідер, потрібно зрозуміти, що все його сильні сторони розкриються тільки при правильному виборі тактики лову, умінні «читати» дно, грамотному виборі техніки підгодовування і ще багатьох нюансів. Як ловити ляща фідером, які є особливості в даному виді лову і ще багато цікавого ми розглянемо в даній статті.

Найкращий кльов ляща спостерігається в посленерестовий період. Активність ляща влітку має епізодичний характер: на тлі сезонного ослаблення клювання мають місце короткочасні спалахи активності, причому припадають вони в основному на ранкові години. Великий лящ в цей період годується переважно вночі. Тому практикується нічна ловля ляща. Восени активність ляща збільшується. Напередодні наступаючої зими він активно годується, причому в похмурі дні він може клювати на протязі всього дня.

 

Прикормка для ляща і підлящика


Перед початком лову місце лову обов'язково слід нагодувати. Правильно обрана підгодовування - успіх лову ляща фідером. Основа прикормки складається з великих фракцій. Обов'язково потрібно додавати в приманку живий корм (опаришів, різаних черв'яків). Це правило особливо актуально при лові в холодній воді. У деяких же випадках, коли на підгодовування з вмістом «живності» збирається багато йоржа або інший сміттєвої риби, від додавання опариша або хробака краще відмовитися.

Прикормка для леща и подлещика

Міжсезоння підгодовування для ляща не варто занадто насичувати. Вони повинні бути без фруктових запахів. Добре зарекомендували себе різні прянощі. Можна додати трохи сухої крові. Колір зазвичай коричневий, темно-червоний, чорний. Активна підгодовування складається з дрібної фракції, вона швидко привертає рибу, але ляща на точці не втримає. Саме тому і потрібна велика фракція.

Риболовля на ляща влітку вимагає робити підгодовування з більш солодкими, запашними запахами. Це важливо, оскільки лящ має гарний нюхом. Слід додавати ваніль, мед, ароматну м'яту, корицю, всілякі цукру, мелясу. Пам'ятаємо, що кокос- розпушувач, що спливає компонент, але не ароматика. Колір прикормки підбирають жовтий, червоний або зелений. При лові невеликого підлящика колір прикормочного плями повинен відповідати кольору грунту, по великому лящеві все не так однозначно.

Консистенція підгодовування повинна бути такою, щоб вона почала залишати Кормак через хвилину після закидання. Це дозволить утримувати зграю на місці досить тривалий час. Її можна розбавляти грунтом (глиною) для обважнення. Грунт може братися безпосередньо на місці риболовлі. А може бути і спеціально приготованою або покупної.

 

Снасті для лову ляща


Снасті вибирають в залежності від місця лову. На мілководді або течії з бровками, використовуються різні снасті. Для фідера необхідно мати три вершинки (квівертіп). Жорсткий квівертіп ставиться на сильній течії. М'який квівертіп використовується для озер, лиманів. Помаранчевий краще видно, не навантажує очі. Це при наявності одного вудилища. В ідеалі, для сильної течії і для озер використовуються різні фідера, а вершинкой тільки підлаштовуються під наявні умови лову.

Снасти для ловли леща

Від ваги годівниць буде залежати тип вудилища. Для великих річок з сильною течією і значно глибиною, де закид проводиться на 60 - 100 м, необхідний фідер класу Heavy (хеві). Ці вудилища дозволяють закидати важкі годівниці вагою від 70 до 100 гр. Довжина фідера до 4 м. 3,60, 3,90 а в деяких випадках, коли потрібні закидання на граничну дальність - фідера більш 4м.

На озерах або ставках застосовується вудилище класу Medium (медіум) або Light (лайт). Тут закид робиться на відстань від 30 до 50 м. Використовуються годівниці вагою 25 - 40 гр. У медіум стандартна довжина 3,6м. 2,7м - це лайти, вони ж пікера.

Годівниці використовують відкритого і закритого типу. На протязі ефективними будуть квадратні, плоскі годівниці. У водоймах без течії форма годівниць округла. Восени і ранньою весною, коли в якості прикормки використовується чистий опариш, використовують закриті годівниці.

Котушки підбираються до фідерів розміром 3000 і більше. Більшість котушок мають передавальне число 1: 5,1 - це найбільш універсальні. 1: 6 - це швидкісні, вони застосовуються в матчі, але на фідерах використовуються рідко, так як під важкими вагами швидко гинуть. Для фідера оптимальний показник передаткі - 1: 5,0.

Гачки підбираються (№ 14 - 8) під насадку. Є гачки з тонкого дроту - це для опариша, хробака і іншої живності. Тісто або кукурудза на них триматися не буде, так як тонка проволка проріже зерно. В цьому випадку і потрібні гачки з товстого дроту. Форма гачка в основному класична.

Є безліч різних монтажів. Кожен вибирає той, який йому зручний. Патерностер, завдяки простоті і уловістость, є одним з найбільш використовуваних.

 

Насадки для риболовлі на ляща фідером


Навесні лящ віддає перевагу живі насадки: мотиль, опариш. Влітку можна ловити на рослинні: кукурудзу, макарони, горох, мастирку, перловку, Бойл, пелец. Можна використовувати опариш з рослинної насадкою (бутерброд). Вночі лящ бере на хробака. Ставлять пучок гнойових хробаків або кожушка.

При лові ляща, використовують кілька фідерних вудилищ. Зазвичай два-три фідери ставлять на спеціальних підставках. При закиданні слід враховувати напрям і силу течії, що б не переплутати волосінь.

Важливо враховувати особливості місця лову, правильно підбирати снасті, робити правильну підгодовування і не бояться експериментувати з різними приманками. Тоді рибалка стане не тільки цікавою, але і уловистою.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 216 times

Контакти