Ловля красноперки весною

З початком весни і сходження льоду краснопірка починає активно харчуватися. Після зимового сезону і періоду глухої зими, коли ця риба більшість часу трималася в зимувальних ямах, настав час жора, властивого для міжсезоння. Зазвичай в цю пору її ловлять на льоду, зимовими вудками, але цього року весна настала вчасно і доведеться змінити тактику. У цій статті, ми розповімо, як і на що краще ловити червоноперку ​​на початку весняного сезону, а також про звички, властивих для цієї риби в міжсезоння.

Після сходу льоду, краснопірка переміщається на ті місця водойми, які швидше за все насичуються киснем. Ця риба зазвичай водиться в річках з несильним плином, невеликих ставках і озерах. У річках, вони переміщаються ближче гирла річки, куди течія зносить кисень. У невеликих, стоячих водоймах, вона підніметься набагато вище до поверхні, ніж у холодні місяці, але буде триматися ближче до закоряженних місць водойм. Іноді буде підходити до кордонів водної рослинності. До нересту ще далеко, він настане в середині квітня, а прямо перед ним настане по-справжньому помітний, преднерестовий жор.

 

Отже, чим і на що ж краще ловити червоноперку ​​на початку весни? Зазвичай в цей час, навіть на річках стоїть ще більш-менш міцний лід, і ловлять на блешню, але цього року початок березня виявилося набагато тепліше. Найкраще для цієї мети підійде довге телескопічне вудилище, з максимально тонкою волосінню і легким поплавком, здатним показати клювання цієї обережної риби.

З настанням весни, красноноперці важливо насититися киснем і їжею, щоб як слід підготуватися до майбутнього нересту. Кращою насадкою послужать ті, що будуть тваринного походження, а саме мотиль і черв'як. Краснопірка - невелика риба, а тому, для її лову згодиться і невеликий гачок, цівка якого можна повністю прикрити приманкою. Водна рослинність ще не почала рости в повній мірі, так що вода як і раніше дуже прозора. Волосінь також бажано взяти якомога тонше, близько 0,2 - 0,3 мм в діаметрі. Гачки же підійдуть від 3,5 - 5 мм.

Прикормка може зіграти величезну роль в лові цієї риби, так як краснопірка все ще тримається зграями. Ідеальною підгодовуванням стане та, яка утворює у воді невеликої хмара дрібної і найменш поживної їжі. Зазвичай цю роль відмінно грають панірувальні сухарі. В якості делікатесу, в неї бажано додати рубаного черв'яка або дрібного мотиля. Також відмінно справляється зі своєю роботою роздавлений опариш, запах якого буде чути у воді дуже далеко.

Підіб'ємо підсумок. Краснопірка все ще тримається зграями, найчастіше вона в цю пору тримається на кордонах водної рослинності в гирлах річок, найбільше багатих на кисень. Ловити найкраще довгими телескопічними вудилищами з найбільш тонкою волосінню і дрібним гачком, максимально прикритим насадкою. Підгодовування не обов'язкова, але вкрай бажана для залучення найбільшого косяка риби. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленим заняттям і до зустрічі на риболовлі.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3191 times

Контакти