Як ловити коропа взимку

Багато рибалок вважають, що взимку короп впадає в сплячку, тому в холодну пору року його неможливо зловити і краще переключитися на інші види риб. У цьому є частка істини: в невеликих водоймах рівень кисню під льодом настільки низький, що риба стає млявою, малорухомої, втрачає інтерес до корму. Тому головне в зимовій риболовлі на коропа - вибрати відповідне місце для лову.

 

Як вибрати підходящу ділянку для лову коропа


На відміну від теплої пори року, взимку короп може тижнями перебувати на одному і тому ж місці. Годується він рідко, не шукає корм активно, а в разі, якщо їжі недостатньо - переходить в «енергозберігаючий режим»: залягає в яму на великій глибині, покривається шаром слизу і знаходиться в такому стані до відлиги.

Виходячи з цього і потрібно шукати місце: взимку найпростіше знайти коропа там, де він годується в літню пору. Як правило, це ями, що знаходяться на середній глибині. В холоду температура води в таких ямах дозволяє Карпу зберігати активність, а в сонячні дні він може погрітися в більш високих шарах (звідси ще одне правило - місце для лову не повинно затінювати деревами). Риби збираються в ямах, коли температура води в водоймі опускається до 10-12 градусів. Тому, якщо вибрати відповідну погоду, клювання може бути навіть краще, ніж влітку.

Тут слід врахувати ще один нюанс: рибалка може пройти без клювань, якщо місце популярне. Це пов'язано навіть не з тим, що всього коропа звідти вже виловили, причина криється в наступному: риба восени наситилася підгодовуваннями і береже енергію, тому абсолютно не цікавиться приманкою.

Отже, улов буде хорошим, якщо дотримуються наступні умови:

  • Тепла і безвітряна погода.
  • Достатня глибина водойми.
  • Донні ями, в яких зимує короп, знаходяться на середній глибині.
  • Дно в місці зимівлі коропа завалено корчами, там багато водоростей і латать.
  • Високі дерева, що знаходяться на березі, не заважають воді прогріватися в сонячні дні.
  • Яма знаходиться на значній відстані від берега, ближче до центру водойми.
  • Риба не перегодована з осені або на попередніх зимових рибалках.

 

В яку погоду можна зловити коропа взимку


Ідеальна погода для ловлі коропа - відлига, небо затягнуте сірими хмарами, але без опадів. У сонячний день короп ловиться погано, але якщо він був напередодні, шанси збільшуються. Після того як короп погрівся на сонці, у нього прокидається апетит, і він стає активніше.

Період зимового кльову короткий, часто не більше 15-20 хвилин в день, хоча в період відлиги може тривати і кілька годин. Багато хто стверджує, що коропа практично неможливо зловити з льоду, але досвід рибалок показує: навіть товстий лід не є перешкодою для лову коропа.

У будь-якому випадку пошук рибного місця і визначення ідеальних умов вимагають певного досвіду. Часто хорошому кльову передує кілька безрезультатних спроб знайти місце зимівлі коропа, тому багато рибалок відмовляються від цих експериментів.

 

На що ловити коропа взимку


В ідеалі підгодовування складається з живих організмів, переважно з мотиля. Опариш і хробак працюють гірше, так як короп пасивний і тягнеться до свого природного раціону. Підгодовування повинно бути небагато, ніж холодніше - тим менше. У віддалених водоймах, де багато натурального корму, короп зовсім не зверне уваги на кашу або сухе підгодовування. А ось в місцях, популярних для риболовлі, ці добавки допустимі, так як природна кормова база слабка, і смаки риби сильно змінюються.

Мотиля проблематично надіти на великі гачки для лову коропа. Можна вчинити так: розтерти 3-4 мотиля, обмазати гачок, надіти пару дрібних опаришів, бойл домашнього приготування і обваляти вийшла приманку в роздавленому Мотиль. Знову ж таки, чим холодніше - тим дрібніше повинна бути приманка, велику напівсонна риба може просто проігнорувати. Короп - хитра і обережна риба, а взимку - ще й досить лінива. Тому він може спокійно проплисти повз приманки, навіть коли голодний.

 

Які снасті використовувати для зимової риболовлі на коропа


Оснащення потрібно вибирати в залежності від характеристик місця риболовлі. Якщо на дні лежать корчі, використовується та ж оснащення, що і влітку. А ось якщо корчів немає, снасті можна вибрати легше. Великий гачок короп може проігнорувати, але тут потрібно діяти по ситуації: якщо короп не реагує на приманку, можна спробувати використовувати разом другого гачка четвертий або навіть шостий, відповідно змінюючи і розмір повідка. Але потрібно врахувати, що якщо короп досить активний, щоб схопити приманку, то і сили чинити опір у нього знайдуться. Тому полегшувати снасті потрібно в розумних межах.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1369 times

Контакти