Як ловити коропа в різні пори року

Як і коли ловити коропа в різні пори року. Риболовля на коропа користується заслуженою популярністю серед рибалок. Ця хитра і сильна риба мешкає практично у всіх водоймах. За найсприятливішого збігу обставин можна зловити непоганий трофей вагою 10-20 кг, але для вдалої риболовлі потрібне знання особливостей і переваг коропа.

Наприклад, найбільшу складність представляє процес виведення, але саме він подарує масу емоцій і досить значну порцію адреналіну. Це захоплюючий поєдинок між людиною і рибою, який закінчується успіхом тільки завдяки високій майстерності рибалки.

Зимова риболовля на коропа (ловля коропа взимку)


Досить часто ловля коропа взимку вважається справою марним. Проте останнім часом багато рибалок переглядають своє ставлення до зимової риболовлі на риб сімейства коропових і приносять додому відмінний улов навіть з настанням холодів. Головною особливістю зимової ловлі є те, що короп не робить сильного опору і вимоги до оснащення Не такі жорсткі, як влітку.

Короп може обходитися без їжі від тижня до місяця, якщо погодні умови несприятливі. Це час він воліє перечікувати в безпечних місцях - біля корчів або джерел більш теплої води. В такий час його варто пошукати і там, де лід на водоймі тонкий або в крижаному покриві є вікна.

Основні особливості зимової риболовлі на коропа:періоди активності прив'язані до підвищення температури води;

  • тривалість клювання 10-15 хвилин;
  • найбільша частота клювань у світлий час доби;
  • погода ясна і тепла з легким вітерцем;
  • за місячним календарем короп краще клює в період молодого місяця;
  • найбільший зимовий клювання спостерігається на старих лунках при тривалій відлиги.

Негативно на результатах лову відображаються сильні снігопади, різка зміна погоди, знижений атмосферний тиск.

Риболовля на коропа навесні (ловля коропа навесні)


Починати весняну рибалку на коропа можна відразу після того, поверхня водоймища звільниться від шару льоду. У річках цей процес відбувається раніше, ніж в закритих водоймах, отже, і клювання починається раніше. Виснажений після зими короп намагається швидше набрати вагу і зміцнити сили перед нерестом, тому активно годується і бере будь-яку наживку.

На початку весни апетит у риби ще невеликий, тому вода досить холодна і містить мало кисню. У міру прогрівання води харчова активність коропа значно посилюється і він починає виходити на мілині, добре прогріті сонцем.

Якщо на початку весни вода досить прозора і ще практично немає водної рослинності, то буде потрібно дотримуватися обережності, щоб не розполохати рибу. Короп дивно швидко реагує на яскраві кольори як в одязі рибалки, так і в снастях. Якщо на березі збереться галаслива компанія, він не візьме наживку - його відлякують гучні незнайомі звуки.

Після нересту, який зазвичай закінчується до червня, короп концентрується в місцях літніх стоянок і найчастіше поблизу заростей молодих водних рослин. Найкращий кльов зазвичай спостерігається до нересту і після нього в теплу і ясну погоду.

Риболовля на коропа влітку (ловля коропа влітку)


Найкращим часом для риболовлі на коропа вважається літо. Це дуже теплолюбна риба, яка з потеплінням води стає все більш активною. Літня риболовля на коропа починається в перших числах червня, коли закінчиться нерест, і продовжується з короткими перервами до вересня.

Якщо навесні короп краще ловиться на мілководді, то влітку він переміщається в більш глибокі шари (2-5 метрів). Більшу частину світлового дня він ховається від спеки і вдень його можна виявити біля підводних ям і ґрунтових ключів з більш прохолодною водою, в заростях латаття, у вікнах водної рослинності. Ховаючись серед водоростей і трави, коропи знаходять там все, що їм необхідно в спекотну літню пору: тінь, їжу і захист від ворогів.

Добре ловити коропа з берега в тих місцях, де ростуть поблизу дерева відкидають тінь на воду. Тут часто тримаються цілі зграйки риб, які видають свою присутність характерними сплесками. При настанні затяжний спеки або тривалої негоди короп перестає годуватися і перечікує несприятливі погодні умови. Найкраще він клює в теплу похмуру погоду з невеликим дощиком або в грозу. Обов'язково повинен бути легкий вітерець, при повній тиші щось зловити навряд чи вдасться.

Риболовля на коропа восени (ловля коропа восени)


Осіння риболовля на коропа значно відрізняється від літньої. Зі зниженням температури води він стає малорухливим і харчується не так активно. Найчастіше годуватися він виходить на ті ж місця, що і влітку. Тому ранньої осеньюего можна знайти на мілинах, біля корчів або прибережних заростей очерету і очерету. У міру відмирання водної рослинності вода стає більш прозорою, що Карпу зазвичай не подобається - він воліє мутнувату воду. Тому висока ймовірність, що риба буде накопичуватися в місцях природних укриттів.

До того, як піти у зимувальні ями і закопатися в мул, короп потребує поповнення поживних запасів на зиму. Він буде проявляти активність і добре клювати в теплу погоду. Навіть нічні заморозки не перешкодять цьому, головне - щоб протягом декількох днів було стабільно тепло вдень. Час кльову восени кілька зміщується. Найбільш активні клювання відбуваються ближче до полудня, а до вечора через погану освітленості клювання практично припиняється.

У міру подальшого похолодання короп все більше часу проводить в зимувальних ямах. Якщо рибалці вдасться виявити таку яму, то йому забезпечена відмінна риболовля аж до самого льодоставу.

Ловля коропа


Ловля коропа - дуже захоплююче заняття, яке вимагає від рибалки терпіння, сили і передбачливості. Ця риба може легко зірватися з гачка і піти на свободу, порвавши або розрізавши спинним плавцем снасті. Ми розповімо Вам як правильно підбирати рибальське спорядження, щоб цього не сталося.

Ви дізнаєтеся, на які снасті і наживки краще ловити коропа в залежності від сезону, які тонкощі в прикормках дозволять приманювати цю рибу. Рекомендації та поради досвідчених рибалок допоможуть зробити коропову рибалку не тільки дуже захоплюючою, але і дозволять досягти відмінних результатів.

Які снасті використовувати при ловлі коропа


При виборі снастей для лову коропа потрібно обов'язково враховувати силу і міць цієї риби, інакше бажаний трофей може зірватися з гачка і порвати снасть. Слід брати до уваги і обережності коропа, який не піде на товсту волосінь і великий гачок.

Короп відмінно ловиться на поплавкову і донну вудку, вудлища яких повинні володіти необхідною жорсткістю і пружністю. Для середнього карася використовується волосінь товщиною 0,15-0,25 мм, для більш великого слід вибирати 0,30-0,35 мм. Гачок повинен мати такий розмір, щоб наживка покривала його повністю, а міцність гачка не повинна дозволити рибі зігнути або розігнути його.

Багато карпятники успішно використовують фідер. Він може бути повільного і швидкого ладу і залежить від ваги передбачуваного вантажу. Більш міцні і жорсткі - фідери швидкого ладу, в яких гнеться тільки одне коліно і верхівка вудилища. Але на практиці більш зручними виявляється фідер повільного ладу - він згинається повністю і дозволяє зменшити навантаження на оснащення.

Для успішної риболовлі велику увагу слід приділити і підбору інших снастей: котушки, підсаки, садка, сигналізатора і вудки з поплавком-маркером для пошуку кращих місць.

Які прикормки і наживки підійдуть для ловлі коропа


Короп відрізняється від багатьох інших видів риб добре розвиненим смаком і нюхом. Універсального рецепту наживок і підгодовувань для успішного лову не існує і компоненти найчастіше підбираються дослідним шляхом. Головне для привади - її різноманітність.

Обов'язково потрібно враховувати і сезонні переваги, в общем-то, всеядного коропа. Вони багато в чому впливають на кількість приманки, її склад і ароматизатори. Взимку краще використовувати м'ясні аромати і наживку тваринного походження, в більш теплу пору року - солодкі фруктові запахи і рослинні насадки. Потрібно дотримуватися обережності з цитрусовими запахами.

Крім мотиля і черв'яків короп ловиться на величезну кількість продуктів: запарені зерна і насіння, бобові, хліб, сир, паштет, сир. Але найбільш поширеною приманкою і наживкою на коропа є Бойл, які можна придбати в магазині або приготувати самому.

У тих випадках, коли короп не клює на природні приманки, будуть ефективні штучні гранули з його улюбленими ароматами: шоколаду, ванілі або меду. Для того, щоб такі наживки давали результат, потрібно якийсь час підгодовувати ними рибу і привчати її до певного місця. Рибалка

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 15704 times

Контакти