ловля сазана с лодки

Чи не кожен рибалка переживав азарт підсіченого величезного сазана, зачаївшись десь в очеретах. Той, хто скуштував перемогу над буйним важковаговиком, вже не зможе відмовитися від чергової зустрічі. Тому для успішної риболовлі з човна рекомендується вивчити техніку лову.

Сазан, це прісноводна риба, вважає за краще триматися обраного місця і не любить великих міграцій. Водиться на глибині 2-6 м поблизу рельєфного і стрімчастого дна. Якщо умови для проживання у водоймі сприятливі, то сазан зможе прожити 30 років, досягаючи довжини до 1 м і ваги до 30 кг.

Раціон харчування
Сазан під час полювання користується розвиненим дотиком і зором. Зазвичай риба надмірно обережний з їжею, придивляється, і вже потім проковтує. Якщо корм викликає підозри, то він може назад все виплюнути. Коли сазани в їжі відчувають конкуренцію, то вони особливо не розбираються і відразу приймаються за трапезу.

 

Харчуються в основному маленької живністю і рослинністю.

Воліють сазани є пагони очерету, слиз на підводної рослинності, черв'яків, молюсків, личинки комах, риб'яча ікра, може проковтнути ув раку. Здатність швидкого зростання полягає в неймовірною ненажерливості.

Снасті для лову з човна
На полювання за сазаном потрібно йти грунтовно підготовленим. Перед риболовлею над усіма речами перевіряються, особливо стосується човна. Рибальські елементи за стандартом підбираються за таким принципом:

Коротке міцне стеклопластиковое вудилище розміром 2,1-2,4 м з тестом 40 - 120 м Тому що часто сазан вступає в запеклу боротьбу.
Котушку слід вибрати інерційну, такий варіант найоптимальніший для лову з човна, можна здійснювати далекі кидки з вантажем 40 - 80 гр. Є велика лесоемкостью, яка дозволяє проводити волосінь перетином 0,6 мм, а це важливо для лову великої риби. За рахунок відсутності гальма при потужному ривку снасть збережеться. Посилена пряма тяга механізму дозволить успішно боротися з гігантським сазаном.
Волосінь слід застосовувати маскувальних кольорів: сірі, чорні і коричневі. Не рекомендується використовувати плетінку, її еластичність практично відсутній і при потужних опорах сазана може розірватися губа, після чого риба зірветься і втече.
Грузило вибирається по силі течії, якщо погода помірна, то використовується вага на 60 гр., А якщо воно сильне, то на 100 гр. Ковзне грузило більш підходить для лову. У всякому разі, не варто зловживати занадто важкими вантажами.
Якщо грамотно оснастити донку, то ймовірність улову істотно збільшиться. Тому такого правила дотримується кожен поважаючий себе рибалка.

 

Ефективні приманки


Наживка має дуже велике значення, тому доведеться взяти з собою якомога більше видів приманки - це посилить ефективність. Якщо одна принада не діє, то застосовується інша. Адже всі водойми відрізняються один від одного, також і їжа ставка теж відрізняється. Тому треба пристосуватися і вибрати найоптимальніший варіант наживки.

техніка лову
Човен необхідно закріпити, щоб не хиталася в воді, можна скинути якір або прив'язати до корчі. Якщо будуть застосовуватися кілька вудлищ, то їх слід грамотно розташувати, щоб не заплутатися при вивудженні. На човні повинна бути абсолютна тиша, така риби лякається навіть найменшого шереху. Для результативної лову варто підгодувати місце, риба швидко знайде підгодований ділянку.

Цілком достатньо зробити закид на 20 - 30 м. Буває, що сазан клює і під човном. Клювання починається з маленьких посмикувань і ривків, поступово нарощуючи темп, в результаті настає сильна атака. Поспішати з підсічкою не потрібно, коли риба щільно села на гачок, ось тут і треба підсікати. Не можна допустити відходу в корчі.

Головне завдання - це вимотати сазана і поступово вивуджувати його до борту човна. Підсакою розмахувати не треба, заводити потрібно з голови і риба сама туди запливе. Далі акуратно дістати з води.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 135 times

Контакти