Підписуйся на наш канал в Telegram!

Снасти для ловли карпа, категории

Рибалка на коропа завжди залежить від пори року, погоди, типу водоймища і тому вимагає використання різних видів снастей. Кожен рибалка від новачка до досвідченого майстра повинен вміти використовувати різні типи снастей для риболовлі на коропа. Успіх коропової риболовлі залежить не тільки від хорошого підгодовування, насадки, правильно обраного місця, але і на 50% від вибору снастей та способу самої риболовлі. 

У статті ви дізнаєтеся: які снасті на коропа потрібно брати із собою на риболовлю, способи риболовлі на коропа, розберемо категорії та види снастей на коропа, а також розглянемо кілька видів правильного оснащення для риболовлі на коропа.

Снасті на коропа потрібно підбирати правильно та грамотно, так на кожній водоймі є свої умови, характер дна, глибина, перешкоди, погодні умови, які ви повинні враховувати, перш ніж вирушити на рибалку. Карпова рибалка може бути ускладнена: звисаючими гілками дерев, водоростями і корчами у воді.

Снасти для ловлі коропа, категорії.

Головним фактором вибору снасті на коропа є особисте уподобання рибалки та комфортна рибалка в залежності від певного способу лову. Один рибалка обожнює, коли видно поплавок на воді, і він активно сигналізує про клювання, а інший рибалка навпаки вибере снасть, яка дозволить йому засмагати, або читати новини в тіні, і чекати звук дзвіночка, який просигналить про клювання.

Категорії снастей для лову коропа:

 1. Поплавочні снасті;
 2. Донні снасті;
 3. Снасти для карпфішингу;
 4. Оригінальні снасті;

Давайте кожну категорію розберемо детально, розглянемо всі плюси та мінуси риболовлі. А ви вже можете визначити, яку ж снасть потрібно взяти на рибалку саме вам!

Поплавочна снасть для ловлі коропа.

Поплавочные снасти для ловли карпа

На сьогоднішній день у рибалки великий та широкий вибір серед вибору снастей.

Для риболовлі на коропа з снастей поплавця рибалки використовують такі види:

 •   Махова вудка - використовують для лову на короткій дистанції з берега або човна;
 •   Болонська вудка – зручна для риболовлі на середній відстані від берега;
 •   Матчева вудка – використовується рибалками для риболовлі на далеких дистанціях;
 •   Штекерна вудка дуже зручна, якщо вам потрібно точково закинути прикорм.

Такі вудки можна використовувати і для лову інших видів риб, але для того, щоб спіймати коропа - потрібно оснастити вудку міцною ліскою великого діаметру і гачком з товстого дроту.

Донна снасть для ловлі коропа.

Даний вид снастей кожен рік удосконалюються, розвиваються і пройшли цілий шлях від звичайної закидушки до сучасного вудилища, яке використовують багато карп'ятників.

Донні снасті поділяються на:

 • Закидушка - проста вудка, якій легко робити закидання з руки, за що і отримала таку просту назву. Вудка складається з мотовила, з намотаною ліскою, і грузилом і декількома гачками;
 • Гумка - це сучасна закидушка, лише модернізована, за допомогою гумки з'явилася можливість регулювати та амортизувати ривки трофейного коропа;
 • Дубинка - її ще називають звичайною чи простою донкою. За допомогою котушки снасть можна закинути дуже точково на далеку дистанцію, це дуже зручно;
 • Фідер - відрізняється строєм та своїм призначенням. Тут годівниця виконує подвійну роль. По-перше, роль грузила, яке дозволяє зробити точний і далекий закид, а по-друге доставляє прикорм у потрібну точку рибалки.

Донні снасті потрібно ще вміти правильно оснастити, щоб рибалка пройшла успішно!

Види оснасток для карпфішингу на "донку".

1. Просте оснащення - це гачок з відносно важким грузилом, що використовується для далеких закидів;

2. Оснащення для карпфішингу - застосовується більше для безпеки самої риби, буває ж так, що короп йде під корчі або чагарники, дана оснастка дозволяє відстебнути у разі такого зачепа і зберегти життя коропа;

3. Фідерне оснащення - дозволяє застосовувати оснастку і бачити найлегше і обережне клювання коропа;

Фидерная оснастка

4. Метод - являє собою ковзну годівницю на короткому повідку. У годівницю рибалка набиває апетитний корм і ховає приманку, що дозволяє коропа непомітно собі потрапити на гачок;

метод

5. Соска – пружинка – на пружинну годівницю набивається будь-яка каша, і в ній ховається кілька гачків. Так присипляється пильність обережного коропа;

соска

6. Макушатник - саморобна снасть, яка є свинцевою пластиною до якої прикріплюється макух або макуха, а по кутах платини рибалка прив'язує 4 повідця з гачком, що і допомагає ловити коропа;

Макушатник

Тому для певних умов лову необхідно підібрати не тільки правильний повідець, а й тип оснастки . Універсальних монтажів не буває, і неправильний вибір може перекреслити всі зусилля рибалки.

Оригінальні снасті.

Короп - риба хитра і швидко вміє пристосовуватися до довкілля. Так, наприклад, у літню спеку, короп збирає корм з поверхні води. Тому рибалки винайшли для оригінальних снастей, які допоможуть ловити коропа і в таких умовах. 

Методы поверхностной ловли карпа

Методи поверхневого лову коропа:

 •   Ловити на скоринку хліба;
 •   Використовувати водоналивний поплавець;
 •   Ловити на кружок, що залишається на поверхні води.

Таку снасть легко зробити своїми руками, а ловити таким способом потрібно в тих місцях, де короп не очікує на небезпеку, наприклад, біля берега або водоростей, де зазвичай риба ховається від спеки і природних ворогів, шукає корм.

  АЛЕ снасть потрібно закинути перед світанком з боку очерету або водоростей на чисту гладь води, так ви не злякаєте коропа і зможете зловити свій трофей.

Вимоги до коропового оснащення.

Якщо ви хочете зловити коропа, то оснащення має бути проведене за всіма пунктами та правилами та відповідати вимогам. 

Що дає правильно зібране оснащення:

 1. Дозволяє зробити точне закидання на будь-яку дистанцію;
 2. Не заплутує повідець під час закидання;
 3. Непомітна для коропа, що допомагає приспати обережність та полохливість риби;
 4. Добре самопідсікаючі;
 5. Якщо оснастка обривається, вона безпечна для життя коропа.

Так при обриві риба має звільнитися від грузила. Адже якщо оснастку провести неправильно - короп загине, зачепившись грузилом за корч або сміття на дні. Небагато рибалок думають саме про безпеку коропа в такій ситуації.

Рибалка на коропа - особлива, вона передбачає знати багато інформації про життєдіяльність і смакові переваги коропа в різні пори року. Вміти підбирати не лише прикорм, насадки, а й вибрати ефективне вудилище для риболовлі. Рибалка повинен знати як правильно провести оснащення обраного ним вудилище, як точно закинути підгодовування, і як правильно підсікати коропа.

Бажаємо вам обов'язково зловити трофейного коропа понад 30 кг. та обов'язково застосувати знання зі статті на практиці!

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 22 times