ловля карпа на поплавочну вудочку

На карпа я закидаю три вудки - більше вже незручно, а менше, вважаю, немає сенсу закидати, адже клювання коропа не надто часті, і зазвичай на вудках дуже добре видно, таку НЕ прогавиш. Короп якщо «бере», то різко веде в бік або повністю топить поплавок. Але якщо Ви і цього не побачили, то через кілька хвилин Ваша вудка плавно піде або навіть стрімко полетить у воду. Щоб цього не сталося, я привязую вудки до кілочків або стійок шматком гумки «від трусів». Довжина гумки - близько метра, і до вудки, і до стійки вона кріпиться за допомогою петлі-зашморгу. Так зручніше моментально звільнятися від гумки, коли вудка вже в руках і починається «єдиноборство» з коропом.

Класичні карпові снасті - це спінінги, оснащені годівницями-пружинами або макушатники. Ще кілька років тому я помітив, що іноді, а точніше кажучи, досить часто, коли не працюють спінінги, відмінно може спрацювати поплавочная вудка.

Проаналізувавши такі риболовлі, я зробив висновки, що короп на вудку ловиться:

 •  У дуже заіліних водоймах, де важка пружина спінінга просто провалюється в мул, і Карпу складно її знайти;
 •  Коли дуже жарко, і короп «плавиться», тобто плаває у поверхні, іноді жадібно ковтаючи повітря, тому що вода цвіте, і кисню в такій воді йому не вистачає;
 • Коли короп нереститься. У цей час він підходить до самого берега, особливо вранці, і, якщо смачна горошина виявляється у нього «перед носом», він не проти поснідати. («Короп під час нересту - це ж браконьєрство» - скажете Ви. Ні, не завжди. Якщо водойма приватний або орендований, і власник дозволяє ловити, то чому б і ні?)

Вудилище. Я користуюся дешевими китайськими вудилищами. Дорогі карбонові, на мою думку, для цієї мети не підходять. Як би їх не хвалили продавці, але при навантаженні карбон ламається, точно так само, як і скловолокно. Причому скловолокно, виходячи з моєї практики, витримує набагато більше навантаження, ніж дорогий карбон. Ну а головний її плюс в тому, що коштує вона близько 60 грн., А при ловлі коропа вудилища ламаються часто.

Волосінь на основу я ставлю OWNER Broad або TRABUCCO діаметром 0,3 мм. Якщо використовувати більш дешеву волосінь (чого я не рекомендую), то товщина її повинна бути мінімум 0,35 мм, а то і товщі.

Поплавок потрібен великий, яскравий, добре помітний, практично будь-якої форми, але звичайно ж, без фанатизму в розмірах, в принципі, вантажопідйомності в 3-5 гр. цілком достатньо.

Повідець завдовжки 20-25 см вяжемо з волосіні на розмір тонше (тобто, якщо основа з волосіні 0,3 мм, то повідець - 0,28 мм, основа 0,35 мм - поводок 0,32 мм, і т.д. ). 

 

Гачок для таких вудок я використовую OWNER 50355 №3 з діаметром дроту 0,72 мм. Використовувати більш товсті гачки вважаю нелогічним. Чим більше гачок, тим більше він відлякує обережного коропа, і, до того ж, гірше підсікає. Та й слід зазначити, більш товстий гачок використовувати просто безглуздо - при діаметрі дроту гачка в 0,72 мм швидше рветься волосінь 0,35, ніж розгинається гачок. Так що ще вдома треба дослідним шляхом шукати «золоту середину» відповідності волосіні і гачка, тобто щоб граничне навантаження волосіні була така ж, як і у гачка.

Насадка. У коропа є ряд приманок в пріоритеті. Розрізняються вони від пори року в яке відбувається риболовля. Навесні короп і влітку короп харчується більше рослинними насадками, хоча голодний короп не відмовиться і від тваринної. А ось восени природною їжею коропа є виключно тваринні організми. Влітку і навесні короп ловиться на:

 • Солодку кукурудзу
 • Горошок
 • Шматочок хліба (розпушений, а не зліплений в грудку)
 • Тісто
 • Перловку

Наявність різних фруктових і солодких ароматизаторів вітається, але в дуже невеликій кількості. У спекотну погоду від них краще і зовсім відмовитися.

Восени короп менш активний і краще ловиться на:

 • Червяка (як живого, так і рубаного)
 • Опариша (кілька штук насаджених через головку на гачок)
 • Крупний мотиль
 • Личинки різних комах

Вибір місця лову Часом складно передбачити в якому місці тримається короп.

 • На мілині у очерету або очерету
 • Або підійшов впритул до крутого берега
 • Можливо тримається на бровці недалеко від берега

На різних ставках і водоймах короп має різні джерела корму, тому необхідно експериментувати з пошуком місця лову. Почати можна з лову біля берега, де глибина на відстані 7-8 метрів не доходить глибше 1.5 метра. У таких місцях короп може підходити близько до берега і в той же час не так сильно лякатися присутності рибалки.

Мінуси лову коропа на вудку - це, звичайно ж, не настільки ефективно, ніж на спінінг. Сходів і обривів снастей набагато більше, та й особливо великих трофеїв вудкою не витягнеш (найбільший, спійману особисто мною на вудку короп важив 3,8 кг)

Плюсами такого лову, однозначно ж, є сам процес - ловити коропа на вудку, боротися з ним безпосередньо (тобто без котушки і трещотки), відчувати кожен ривок, найменшу вібрацію - задоволення, ні з яким іншим видом риболовлі незрівняне. А який викид адреналіну! Хіба не для того ми прокидаємося вночі, витрачаємо гроші на бензин, відпрошуватися з роботи, обіцяємо «зроблю все завтра» дружинам, годуємо зграї комарів .... Все це заради того, щоб відчути деренчання вудилища в руці, вийти один на один з королем наших водойм - коропом. І перемогти в рівному бою. А якщо не вийшло, і карпушёл? Та нічого страшного. Слово на наступний раз, а короп якраз ще й підрости встигне. Буде трофей побільше ...

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2610 times

Контакти