Ловля коропа на картоплю

Більшість способів лову коропа, описуваних в сучасній літературі, припускає пристойне вкладення коштів як у рибальські снасті, так і в різні прикормки і насадки. Однак, застосування способу лову на картоплю, описаного в цій статті, допоможе зловити коропа і заощадити при цьому чимало грошей.

Вудилище і котушка


Для такого способу лову підійдуть будь-які, аби вони могли витримати виважування коропа. Волосінь можна використовувати діаметром 0.35 міліметра. Кінець волосіні пропускається через вушко грузила, а потім до нього прив'язується вертлюжок. Далі виготовляється поводок. Для цього береться відрізок шнура для коропових повідків довжиною приблизно 50-60 сантиметрів, протягується у вушко гачка і зав'язується петлею. Довжина петлі повинна бути приблизно 3-4 сантиметри. Після цього шнур щільно намотується на гачок до вигину (при цьому частина петлі повинна залишитися під обмоткою), а потім більш широкими витками повертається до вушка гачка, простягається через вушко і добре затягується. Готовий поводок прив'язується до вертлюжку.

Картопля для ловлі


Картопля для лову використовується торішня, в якій багато крохмалю. Вона вариться до готовності, очищається від шкірки і нарізається пластинами завтовшки 1 сантиметр. Потім береться звичайний медичний шприц, у нього обрізається нижня частина, і з його допомогою з пластин картоплі робляться невеликі циліндри розміром 1x1 сантиметр. Отримана таким чином насадка поміщається в холодну воду (щоб вона не почорніла до початку лову). Залишки картоплі нарізаються дрібними кубиками і так само поміщаються у воду для використання в подальшому як прикорм.

 

Место ловли


Для лову коропа важливо правильно визначити підходяще місце. Навесні короп годується на глибинах 1.2-1.5 метра на невеликій відстані від берега, а влітку і восени - на найбільших і далеких глибинах. Дно водойми при цьому в місці лову повинно бути достатньо твердим. Тут слід покладатися або на свій досвід лову на цій водоймі, або на досвід інших рибалок, які відвідують його.

На березі водойми за допомогою голки для насадженні бойлів на петлю одягається два шматочки картоплі, які потім фіксуються стопорком для бойлів. Щоб уникнути занурення насадки в мул між циліндрами картоплі ставиться невеликий кулька пінопласту. Потім проводиться закид у місце лову, після чого снасть трохи підтягується для розпрямлення повідка. Туди, де оснащення опустилася на дно, підкидається пара жмень підгодовування. Щоб уникнути обриву волосіні при клюванні на безінерційних котушках необхідно послабити фрикціон, а на інерційних включається трещотка. На вершинку вудилища вішається дзвіночок. Після виведення риби закид проводиться туди ж і підкидається трохи картоплі для прикорму.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2542 times

Контакти