рибалка на коропа метод флет

Ловля коропа на флет - ефективний спосіб зловити рибу на дні, в стоячій воді. Полювання на коропа вимагає особливої ​​вправності, хитрості. В основному восени, коли вже повітря не таке тепле, короп осідає на дно і там же годується. Тому ловля на флет дуже цікавий і головне ефективний метод при полюванні на коропа.

У даній статті ви дізнаєтеся: що таке флет, як правильно використовувати цей метод при ловлі коропа, варіанти оснащення, всі плюси ловлі коропа на даний метод.

В основному відмінною рисою флет методу є годівниця, що відрізняється від інших способів підгодовування риби. Також, даний метод абсолютно легальний, не його хочуть заборонити.

що таке флєт метод

Що ж таке флет і як правильно використовувати даний метод в полюванні на коропа?

В основі флет оснащення лежить спеціальна методна годівниця, яка нагадує за своєю формою балалайку або розрізану грушу. З одного боку плоска форма, яка складається з особливого сплаву, схожого на свинець, а інша частина годівниці робиться з міцного екологічного пластику. Плоска сторона годівниці, служить вантажем, який тримає весь прикорм на дні. Сама годівниця набивається з іншого боку, а виступи, смужки і дуги, допомагають утримати прикорм в середині, поки рибалка закидає вудку у воду.

Флет годівниця оснащена одним невеликим повідцем, довжина якого 5 - 13 см. Зате для такої снасті вам підійде абсолютно будь-який гачок, а розмір і форму гачка ви вже підібрати по тому, яку рибу по вазі ви хочете зловити. Але досвідчені рибалки рекомендують використовувати гачки не великого розміру.

Варіанти оснащення для методу ФЛЕТ:

варіанти оснащення флет

Безумовно, кожен рибалка може спробувати ловити коропа на флет метод, але для цього потрібно зрозуміти основні принципи методу, а також потрібно зрозуміти, як зібрати таку снасть.

Є два види оснащення: глухий монтаж і ковзкий монтаж.

глухий монтаж

 • Глухий монтаж - така конструкція максимально проста, сама годівниця фіксується на повідку, тому працює як вантаж, який допомагає рибі самопідсікається. Такий варіант оснащення рекомендується використовувати для годівниці вагою від 30 грам і не більше.
 • Ковзкий монтаж - також називається "інлайн", і є більш складною конструкцією, ніж перший вид монтажу. Через всю годівницю проходить спеціальна трубка, в неї заводиться волосінь. Що дає флет годівниці рухатися по волосіні між стопорами. Тому така полохлива риба, як короп не відчуває опір при клюванні.

Секрет активного клювання коропа відкритий і доступний кожному рибалці. Але потрібно також знати всі особливості і правильно користуватися даним методом, наприклад флет метод не підійде для проточної водойми з сильною течією, інакше весь прикорм просто змиє водою.

Флет-годівниці бувають різного розміру і мають різну вагу. Є мініатюрні годівниці вагою по 10 - 15 г. і розраховані такі годівниці на вилов невеликої риби, на дистанції 15 - 30 метрів. Для коропа мініатюрні годівниці вам не підійдуть, тому придивіться на годівницю вагою 50 - 60 г., вони важкі і підходять для риболовлі на більш далеку відстань.

Які переваги лову коропа при методі флет?

переваги методу флет

Ловити коропа за методом флет восени, відмінний варіант. Такий варіант снасті має ряд переваг:

 • Флет годівниця НЕ провалюється в заболочене мулом дно;
 • Така годівниця не заплутається в водорослях і не провалиться, через велику площу підстави;
 • Також флет метод дозволяє заховати саму насадку в підгодовування для риби, що знижує підозрілість коропа, і дає шанс на піймання хитрого і полохливого трофея;
 • Такий прикорм подає правильну подачу прикормки для риби. Тому що годівниця завжди лягає тягарем на дно, а верхня частина з кормом залишається на очах у риби. Тому зберігання корму при методі флет забезпечена, в незалежності від того, яке дно в даній водоймі;
 • Годівниця зберігає апетитну гірку корму для риби, і не виглядає підозріло;
 • Риболовля на снасті з флет годівницею дозволяє рибалці закинути точніше і набагато далі вудку, що гарантує хороший улов.

Метод риболовлі на флет оснащення допомагає використовувати прикорм більш раціонально, а також дає хороший результат і швидший улов. Але також варто враховувати і нюанси при ловлі коропа на цей метод. Вам потрібно буде розібратися які снасті потрібно використовувати при даному методі, яку підгодовування краще застосовувати і які насадки використовувати.

метод флет

Для методу флет в полюванні на коропа потрібне особливе підгодовування, яка має:

 •  яскравий колір і смачний запах, що допоможе карпу без зусиль знайти підгодовування на дні;
 • швидко розчиняється, тому зможе швидко приманити рибу до підгодовування;
 • підгодовування повинно складатися з дрібних частин, що не дозволить карпу швидко насититися, але найбільшим і смачним шматочком повинна бути наша насадка з гачком;

підгодування метод флет

Яке підгодовування краще використовувати для флет методу щоб зловити коропа? В якості приманки відмінно підійде: кукурудза, горох, мотиль, ароматизовані кульки пінопласту, опариші, хробаки і навіть міні-бойли.

тактика флет риболовлі

Також при ловлі коропа за методом флет потрібно дотримуватися особливої ​​тактики, щоб зловити великий трофей:

 • У першу годину риболовлі, рибалка повинен знайти перспективне місце для ловлі коропа, для цього закидається кілька разів в різні місця вудка з підгодовуванням, це допоможе рибалці зрозуміти яке дно, в яких ділянках риба більш активна, і де найкраща позиція для риболовлі.
 • Після того, як ми визначилися з самим вигідним місцем для риболовлі, переходимо до підгодовування найсмачнішу, калорійну і велику приманку використовуємо на початку.
 • Закидаємо снасті і очікуємо, поки клюне риба. При чому перекидати не частіше, ніж 10 - 15 хвилин.
 • Якщо слабо клює риба, то можна використовувати прикорм тваринного походження, наприклад дрібно нарізаного хробака або свіжих опаришів.

А також пропонуємо вашій увазі цікаві відео з ловлі коропа:

 

Додаткове відео 

 

 

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 113 times

Контакти