Рибалка на коропа

 

Зміст статті

 

Вступ


Короп - це різновид сазана. Водиться практично у всіх прісноводних водоймах Європи. Розділяють кілька видів коропа:

 • дзеркальний;
 • лускатий;
 • голий.

Їх розрізняють за зовнішнім виглядом луски. Дзеркальний короп відрізняється від лускатого більшими зернами. Голий навпаки - практично позбавлений лусочок, на його тілі присутні тільки плавники.

До кінця першого року життя довжина коропа становить 20 см і важить він близько 1 кг. Максимальна вага дорослих особин може досягати 25 кг, при цьому в довжину риба виростає до 1 метра.

Забарвлення у коропа найчастіше коричневий або жовто-зелений, але відтінок може відрізнятися в залежності від місця проживання. Спинка риби насиченого темного кольору, а боки мають золотистий відлив.


Календар клювання

календар клювання коропа

Коли ловити коропа

Взимку коропа ловити особливо сенсу немає - клювання дуже слабкий. Риба в цей час млява, їй не вистачає кисню і поведінку відповідно пасивне.

У березні та квітні короп починає відходити від зимової сплячки, але активність все ще не проявляє. Досвідчені рибалки при бажанні вже починають ловити рибу.

Другу половину квітня ловля на коропа заборонена - в цей час у нього нерест. Не можна порушувати природний процес розмноження втручанням з боку.

Починаючи з травня і до кінця жовтня - найсприятливіший час для лову коропа. У цей період він близько підходить до берега на прогріті ділянки і активно харчується. Риболовля в літню пору вважається найуспішнішою.

Ближче до зими короп знову стає пасивним і починає готуватися до сплячки.

 

Житла коропа


Сімейство коропових не відноситься до вибагливим рибам. Вони можуть легко пристосуватися і жити практично в будь-якій водоймі. Через це багато американських рибалки не визнавали цю рибу, оскільки вважали її брудною. Короп мешкає в річках, озерах, водосховищах, ставках з повільно протікає або стоячою водою, де присутня глиниста, легко замулене дно. 

На зиму риба опускається в яму і покривається щільним шаром слизу, дихання стає повільним. На весну вони залишають яму і скупчуються в нерестилищах в заростях трави, при нагріванні води понад 20 ° короп починає нереститися. Самка відкладає ікру, яка прилипає до рослинності знаходиться на берегах водойм, після запліднення дозрівання ікри відбувається протягом 4 днів. Статеве дозрівання наступає близько 4 років, тривалість життя доходить до 50 років. У довжину короп може досягати 80-100 см, а вага середнього коропа наближений до 10-15 кг. Є різновиди карликових і медленнорастущих коропів.

Оскільки короп відноситься до риб, що живуть без шлунка, йому доводиться харчуватися практично безперервно. У список продуктів вживаються ним входять: черв'яки, рачки, молюски, личинки. У місцях, де коропа вирощують цілеспрямовано, риба підгодовують комбікормом (на основі рослинних компонентів). Особливістю поведінки коропа є те, що при відчутті загрози, ватажок зграї коропових, видає певний сигнал у вигляді потріскувань.

 

Місця для лову коропа


Основний час, коли ловля коропа проходить продуктивно для рибалки, - це з початку весни і до ранньої осені. Все обумовлено тим, що короп після зимової сплячки залишає яму, в якій він спав, і починає свій активний спосіб життя. Хороший улов можна отримати при лові в ставках або в місцях штучного зариблення.

У водоймах російської території найчастіше зустрічаються коропи двох видів: Європейський і Амурський сазан, так вони називаються через місця, де мешкають. Європейського сазана можна зустріти в водах Чорного, Аральського, Північного, Каспійського, Балтійського, Азовського моря. Водиться і в річках середземноморського басейну. Амурський сазан мешкає в водах від Амура до півдня Китаю, але часом виходить за межі, і його можна зустріти на Сахаліні і Камчатці.

Спіймати коропа особливо легко, можна з настанням ночі, адже в пошуках їжі, він випливає зі своєї ями, і пошуки його досягають практично берега. Він може знаходитися максимально близько до берега на відстані метра і протягом декількох годин залишатися там. Як тільки сходить сонце, він повинен бути відшкодований в свою обитель. Але, це зовсім не означає, що днем ​​лов коропа неможливий, є спеціально підгодовані місця, де він може з'явитися. 

У Європі вже давно короп ловиться круглий рік, що поки є нововведенням для деяких регіонів. Ловля коропів відбувається в місцях, де існують їх стоянки. Виявити велике скупчення риб дуже легко, оскільки перед тим, як здійснити пошук по видобутку їжі, вони досить шумно викидаються нагору зі своїх місць проживання. Ці притулку перебувають не тільки на великих глибинах. Часто вони віддають переваги чогось міцного, що служить стіною або будинком в цілому. Наприклад, це може бути дерево, яке лежить у воді, ями завалені каменями. Такі місця моторошні для рибалки і можуть ускладнити завдання улову риби. Карпа зазвичай ловлять за допомогою донних снастей або поплавцевою вудкою. Ловля коропа - це незабутнє заняття, в процесі якого новачок, любитель або професіонал завжди отримає приплив адреналіну і неймовірні емоції!


Наживки і насадки для риболовлі на коропа


Короп клює на наживку як тварини, так і рослинного походження. Схильність риби до тієї чи іншої насадки залежить від часу лову. Якщо рибалка відбувається навесні або восени найкраще використовувати тваринну приманку. Серед найпопулярніших можна виділити основні:

 • земляний і гнойовий черв'як;
 • кожушок;
 • опариш;
 • мотиль;
 • комахи.

Для лову восени добре підійде м'ясо інших видів риб, устриць і інші морепродукти. В цей час короп від'їдається на зиму і стає агресивним, тому добре клює на живця.

Якщо ви зібралися на риболовлю влітку, краще запастися кількома видами рослинних насадок. Це можуть бути:

 • бобові та злачні культури;
 • картопля;
 • тісто;
 • хліб.

Можете поекспериментувати, використовуючи нестандартні наживки. Наприклад варену моркву або пташині потрухи. Як показує практика, короп часом проявляє підвищений інтерес до подібної їжі.

 

Прикормка для лову коропа


Навіщо підгодовувати коропа? Приходить рибалка на озеро, закидає снасті і риба сама чіпляється на гачок. Такі випадки бувають, але дуже рідко. Найчастіше трапляється так, коли начебто поруч сидять двоє рибалок, у одного клює часто, а другий - без єдиної покльовки.
Перший рибалка вчора ввечері приходив на це місце і щось кидав у воду, а тиждень тому він затягував в воду якісь корчі з прив'язаними камінням. Дуже смішно він виглядав в очах відпочиваючих на протилежному березі. І сьогодні вранці він прийшов на своє улюблене місце затемна і знову кидав щось в воду. У цього рибалки вироблена своя стратегія лову. 

Короп - риба, яка любить глибину. І наш рибалка знайшов саме таке місце. Це, по-перше. По-друге, короп любить глиниста дно. І цей фактор присутній на обраному місці. Третє - короп любить місця з корчами і камінням. Що наш рибалка і створив вручну. По-четверте, для того, щоб риба водилася на обраному місці, її необхідно підгодувати. 

 1. Прикормка повинна сподобатися рибі, але наживка на гачку повинна бути смачніше. 
 2. Прикормка повинна бути свіжою. На скислий продукт короп майже не йде. 
 3. Кількість не повинно бути великим. Підгодовувати треба тільки для того, щоб риба звикла саме до цього місця.
 4. Намагатися, щоб колір приманки був бачимо далеко - білий або жовтий. 
 5. Приманка кидається на відстані близько 10 метрів від корчів, де любить жити короп, щоб після клювання риба не потягла волосінь під корчі. 
 6. Підгодовування здійснювати протягом декількох днів, краще тижні, щоб риба встигла звикнути до годівлі на цьому місці. 
 7. Приманку кидати в воду в чистому вигляді, що не замотуючи в мішечки. 
 8. Додавати в приманку пахучі масла типу лавандового або лляної олії навіть дуже бажано.

Основою для приманки повинні бути природні злаки і крупи або тісто, зварені каші, хліб. Вважається, що чим більшими зерно в складі прикормки, тим крупніше коропа можна зловити. Зерно перед приготуванням підгодовування необхідно замочити на ніч. Зерна в результаті виглядають набряклими і великими. Каші можна закидати грудочками, розмірами з волоський горіх. Приманкою може бути і картопля в вареному або напівсирому вигляді. В приманку можна додавати трохи піску, але не більше однієї п'ятої частини. При додаванні глини в підгодовування риб'яча їжа буде довше залишатися в цілому вигляді, отже, і короп з більшою ймовірністю її знайде. Глину можна змішати з вівсяним борошном або висівками. Це вже найпростіша підгодовування.

Видео: Як готувати мастирку

 

Як можна ловити коропа


Найбільш відомим мешканцем прісних водойм є короп. Спіймати його хочуть всі - і професійні рибалки, так і аматори в цій сфері. Короп починає ловитися відразу ж, як сходить останній зимовий лід. Способи лову коропа.

Короп - риба досить хитра. І дуже ненажерлива. Вага коропа може перевищити десятки кілограм, але за рахунок сильно великого живота, а не виходячи з його довжини і розміру. На риболовлю за коропом традиційно відправляються зі звичайним поплавковою вудилищем, рибалячи з берега або з човна, або використовують донку.

Існує так багато різних технік лову і видів наживки для коропа, що для опису їх усіх потрібно окремий сайт. Ну а поки, представляємо вашій увазі найпоширеніші методики лову коропа:

 • Ловля на поплавкову вудку. Для початку, потрібно підібрати необхідне рибальське спорядження і підшукати відповідне місце на ставку. Обов'язково враховуйте індивідуальні особливості коропа в необхідному вам водоймі, адже він може не ловиться на приготовлену наживку. Пам'ятайте, що чим більше риба, тим більше вона в житті побачила, і тим важче буде її залучити на свій гачок.
  Зараз в магазинах можна знайти величезну кількість відповідний вудилищ, але найбільш ходовим товаром є телескопічна карбонова вудка. Воно компактне, ударостійке і порівняно легке. 
  Вибираючи волосінь, зверніть увагу на більш тонкі види, колір - переважно сірий або зелений, вони виглядають більш натурально на тілі води.
  Підгодовування можна купити готову, а також зварити вдома самому. Не забудьте капнути в готовий продукт анісова масло - короп любить цей запах. В якості наживки миєте застосовувати Бойл в основу яких входить варене тісто або кукурудза.
 • Ловля з застосуванням такої снасті як донка може здійснюватися з берега, за умови що дно водойми чисте від рослинності, так і з човна. Для цього, нерухомий основний тягар і кілька хороших, бажано кованих, гачків ставлять на волосінь.
  Вудку довжиною в 2,5-3,5 метра можна вибрати скло-волоконну (прикладом буде "крокодил"), бамбукову або виготовлену з металу (радянська ленінградка). Така снасть повинна бути дуже гнучкою і потужною, щоб не зламатися під вагою водного мешканця а також сильних ривків. 
 • Ловля коропа на пружину. Для того, щоб короп підійшов якомога ближче до гачків донки, для його залучення додатково використовують годівниці у вигляді пружини. У неї нашпиговують приманку з різноманітними, приємними Карпу, запахами, а на гачки чіпляють наживку ще більш смачну рибі. При цьому, годівниця стає досить важкою, що дозволяє робити закид без додаткових грузил.

 

Горохові насадки на коропа


Для лову коропа використовують різні насадки, які можуть бути як тварини, так і рослинного походження. Ця риба, та й інші особини сімейства коропових охоче можуть ловитися на такі ласощі, як бобові насадки, злаки, деякі водорості, коника і навіть на малька або блешню. Але цей перелік далеко не весь. Однією з обожнюваних коропом насадок є горох, про який і піде мова в нашій статті.

Горохове «меню» для коропа може бути різним. Якщо це молодий горошок, то на гачок його чіпляють за кілька штук, і бували випадки, коли протягом дня короп тільки на неї і клював. Якщо використовувати твердий сухий горох, то перед ловом його потрібно приготувати таким чином. Відібравши цілі, неушкоджені горошини, замочуємо їх у воді на добу. Після того як вони набрякли, починаємо процес варіння. Протягом години на повільному вогні його варимо, помішуючи періодично і перевіряючи на готовність. І якщо горошини стануть м'якими (але не розвареними) і легко будуть протикати, що не розвалився, можна вважати, що насадка готова. А давши охолонути гороху, можна його насаджувати на гачок і ловити рибу. Переварений горох використовується деякими рибалками як добавка до тесту. Широко застосовується така насадка для коропа, як «Мастирка». А роблять її так:

Найважливішим у всіх горохових насадках вважається запах, який виділяє горох і так привертає коропів, ну а якщо аромат так «солодкий» для риби, то вона не встоїть, не скуштувавши насадки з гороху.

 

Як приготувати фідерні підгодовування для коропа


Якісна прикормка - мало не найважливіший момент будь-якої рибалки, а її приготування - захід на перший погляд - просте і легке, але насправді - ключове за своєю важливістю. Адже саме вона, підгодовування, здатна збирати на дні цілі косяки риби, а значить - гарантувати часті клювання і успіх такого довгоочікуваного і милого душі заходи, як рибалка.

Яке частування при лові фідера приверне великого коропа? Як підібрати склад ідеальної прикормки на коропа?

По-перше, підгодовування потрібно готує крупнофракціонную: з кукурудзи, Бондюель, перловки, гороху. Короп любить ці інгредієнти і напевно захоче їх покуштувати. Але не варто забувати, що, наприклад, горох володіє різким ароматом, що може зіпсувати основну ароматичну лінію. Це означає, що велика фракція, в даному випадку - горох, повинна подаватися в місце лову відокремленими порціями. Забивати пробки варто відразу в годівницю. Як часто подавати велику фракцію, залежить від клювання: кожен третій або п'ятий раз. 

По-друге, не варто нехтувати ароматизаторами, їх вибір визначають пору року і температура води. Взимку працюватимуть гострі, перцеві запахи, влітку - солодкі, пряні, полуничні. З ароматами поаккуратней: вони можуть як максимально зібрати рибу, так і розполохати її.

По-третє, важливим є і колір прикорму. Його потрібно підбирати з урахуванням особливостей грунту і дна. Короп відрізняється обережністю, а тому не стане пробувати неприродну по відтінку їжу. Чорна підгодовування на фідерної ловлі на коропа і йому подібних стане універсальною, якщо рибалки мучать сумніви щодо вибору кольору. Для додання потрібного відтінку підійде застосування фірмового барвника або навіть фарба для будівельної суміші. 

По-четверте, необхідно використовувати тварини складові при виготовленні підгодовування. У ситуації з ловом коропа підійде опариш, черв'як або великий мотиль. Насадкою можуть бути ті ж мотиль, черв'як, опариш, а також консервована або проста сира кукурудза, перлова крупа, навіть своєрідні бутерброди з них. Можна присмачити насадку якимось відповідним по сезону запахом.

А найголовніше, якщо не вийшло реалізувати задумане і привезти додому серйозний улов коропів, впадати у відчай не варто. Адже все приходить з досвідом. Рано чи пізно кожен пообдерет ідеальний варіант поєднань і зробить ідеальну підгодовування на коропа. І тоді бажаний і заповітний трофей стане головною нагородою за працю.

 

Способи лову коропа


Підписуйся на наш канал в Telegram!
Карточки ловят самые разные продукты с различными вариантами оснастки, приманки и прикормки. Выбор метода ловли зависит от природных водоемов и погодных условий.
Чи не кожен рибалка переживав азарт підсіченого величезного сазана, зачаївшись десь в очеретах. Той, хто скуштував перемогу над буйним важковаговиком, вже не зможе відмовитися від чергової зустрічі.
Сазан - найбажаніший улов рибалки. Вага цієї риби досягає тридцяти кілограм. З усіх коропів сазан - найобережніший. Спіймати його - справа непроста.
Риболовля на коропа свого роду пригода, азарт, мисливство та безліч вражень. Короп - в основному волелюбна, обережна, дуже хитра риба, поведінку якої складно передбачити. Тому якщо ви зловили коропа, то отримаєте не тільки смачну рибу, але й цінний трофей, а…
Ловля коропа на флет - ефективний спосіб зловити рибу на дні, в стоячій воді. Полювання на коропа вимагає особливої ​​вправності, хитрості. В основному восени, коли вже повітря не таке тепле, короп осідає на дно і там же годується. Тому ловля…
Багато рибалок вважають, що взимку короп впадає в сплячку, тому в холодну пору року його неможливо зловити і краще переключитися на інші види риб. У цьому є частка істини.
На карпа я закидаю три вудки - більше вже незручно, а менше, вважаю, немає сенсу закидати, адже клювання коропа не надто часті, і зазвичай на вудках дуже добре видно, таку НЕ прогавиш. Короп якщо «бере», то різко веде в бік…
Настала осінь. Неймовірно красива пора року, коли все живе, флора і фауна, активно займається підготовкою до холодів.
Водна фауна, з приходом осені починає вести вельми жвавий спосіб життя. З наближенням холодів і в'яненням водоростей риба все більше переходить на корм тваринного походження. У коропа, на початку осені починається період жора, що безсумнівно на руку рибалкам.
Більшість способів лову коропа, описуваних в сучасній літературі, припускає пристойне вкладення коштів як у рибальські снасті, так і в різні прикормки і насадки.
Хороший екземпляр коропа завжди цінувався серед рибалок, від досвідчених, до дилетантів. У травні у цієї риби починається важливий перехідний період і наступний за ним нерест.
Як і коли ловити коропа в різні пори року. Риболовля на коропа користується заслуженою популярністю серед рибалок. Ця хитра і сильна риба мешкає практично у всіх водоймах.
Літо - це найкращий час для лову коропа, і цей чудовий сезон у розпалі. У цью пору короп сильно залежить від погодних умов, по закінченню нересту, його жор пропадає і починається звичайне життя.
Багато рибалок з нетерпінням чекають початку травня, оскільки з його приходом у коропа починається підготовка до нересту. Ловля коропа в травні відрізняється хорошою результативністю, за умови, що вдасться правильно підібрати місце і приманки, гарантовано вдасться зловити кілька пристойних трофеїв.
У статті ви дізнаєтеся: з чого складається підгодовування для коропа, краще купити прикорм чи приготувати в домашніх умовах, ви отримаєте кілька відмінних рецептів для приготування прикормки, а також ви отримаєте бонусний рецепт з приготування бойлів в домашніх умовах.

Контакти