Рибалка на коропа. Як на, що та коли ловити коропа

 ловля коропа

Зміст статті:

 

Вступ


Короп (з латинської Cyprinus ) - рід риб сімейства коропових. Як позначає вікіпедія, даний рід включає 27 видів, але найпоширеніші в наших краях це:

  дзеркальний;

  лускатий;

  голий;

  і коропи-коі;

Короп - це всеодна риба, яка росте все своє життя і може досягати ваги близько 50 кг. Характерними ознаками коропа є велике видовжене тіло і велика золотиста луска. Також у коропа є вусики невеликі з обох боків рота.

Короп - це риба, яка займає лідируюче місце в промисловому рибництві, тому що короп дуже швидко росте і набирає вагу. А кожен рибалка завжди прагне спіймати свого трофейного коропа, і похвалитися своїм рекордним уловом.


Календар клювання

Календар клювання

Коли ловити коропа

Кожен рибалка знає, що для того, щоб упіймати коропа – одного бажання та можливості поїхати на рибалку мало!

Потрібно знати коли ловити коропа:

 •   В яку погоду найкраще ловиться короп;
 •   В яку пору року коропа ловити найкраще;
 •   В який час дня чи ночі найкраще ловити;
 •   Як саме пора року впливає на клювання коропа;
 •   Які фактори можуть вплинути на поганий або хороший клювання коропа;

Короп - примхлива риба з характером має свої звички та звички, а погодні умови та пора року безпосередньо пов'язані з поведінкою риби та її активністю.

 

Керівництво ловлі коропа по сезонному лову:


Взимку коропа ловити особливо сенсу немає - клювання дуже слабке. Риба в цей час млява і пасивна їй не вистачає кисню і відповідна поведінка.

 •   Грудень. Холодний, морозний і сніжний місяць зими, в цей час короп вже знайшов для себе зимову яму і підготувався до лютих холодів. У цей час короп може клювати, тільки якщо зима виявилася теплою, і річки не вкрилися кіркою товстого льоду;
 •   Січень. В основному січень місяць холодний, морозний та сніжний. Річки покриті льодом, тому риболовлю завжди потрібно починати з вибору місця лову, та підготовки лунки для риболовлі. Короп малоактивний, але його можна зловити за сприятливих погодних умов. Але в основному короп практично не залишає свою зимувальну яму.
 •   Лютий. Місяць неоднозначної погоди. Різкі зміни погоди та атмосферного тиску. Погода може змінюватися від лютих морозів, снігопадів та різко переходити у потепління, туман, дощ та вогкість. Тому короп залишається малоактивним, і прокидається лише до кінця місяця.

Лов коропа навесні - це час відходу риби від зимової сплячки. Якщо підготуватися до весняного сезону лову коропа правильно, можна зловити трофейний екземпляр.

 •   Березень. При настанні перших потеплінь короп починає потроху виявляти активність. Вже можна зловити свій перший улов на невеликих глибинах, де вода добре прогрівається.
 •   Квітень. Водойми звільняються від льоду, і вода з кожним днем ​​прогрівається дедалі більше. Рибалки часто починають ловити коропа ще на початку місяця.
 •   Травень. Цей місяць вважається найсприятливішим для початку риболовлі на коропа і відкриває сезон риболовлі. Вода вже досить прогрілася, короп підходить до берега на досить близьку відстань у пошуках корму.

Лов коропа влітку - це найвдаліший час для риболовлі. З приходом літа сезон лову коропа в самому розпалі. Погода сприятлива, умови риболовлі ідеальні, у водоймищі багато їжі, і вода досить тепла, тому літо законно є піком коропової активності.

 •   Червень. Клювання коропа поширюється по всіх водоймах, риба переважно однаково активна як в озерах, ставках, так і в невеликих річках. Нерест закінчився, і короп починає клювати відмінно на рослинні насадки.
 •   Липень. Другий місяць літа переважно відзначається спекотною, спекотною погодою. Для того щоб зловити коропа потрібно вирушати на рибалку надто рано, вночі, або після заходу сонця. У денну спеку короп вирушає ближче до дна, у прохолодну воду, і чекає на спеку. У теплий дощовий день можна ловити коропа і вдень, а також перед грозою риба теж добре клює.
 •   Серпень. Короп активно харчується та швидко набирає вагу. Короп добре клюватиме як на рослинні насадки, так і на тваринні. У серпні рибалка на коропа може принести рибалці трофейні екземпляри та рекордний улов.

Лов коропа восени - це ще успішна рибалка, до кінця жовтня. З приходом перших серйозних холодів та морозів активність коропа знижується і він іде на дно готуватися до сплячки.

 •   Вересень. Цього місяця починається активний жор коропа перед зимовими холодами. Короп віддає перевагу тваринним насадкам. У перший місяць осені рибалка при лові коропа завжди має орієнтуватися на погодні умови, у теплі дні - клювання коропа буде хорошим, у холодні та дощові - короп буде менш активним.
 •   Жовтень. В основному в жовтні ще тепло, тому короп продовжує активно харчуватися і набирати стрімко вагу. Клювання коропа буде гіршим, у міру зниження температури у водоймах. Але в середині осені завжди можна спробувати зловити коропа в глибоких ямах.
 •   Листопад. З приходом перших серйозних похолодань короп стає малоактивним, а коли водоймища покриваються товстим шаром льоду, активність риби сходить на нуль. Але, якщо пощастило і осінь тепла, а в листопаді ще досить тепло і немає великих морозів, можна спробувати свою удачу. Лов коропа в цьому місяці проходить за допомогою поплавцевої або донної снасті.

 

Коли ловити коропа


Не лише пора року відіграє велику роль при лові погоди, а й погодні умови. Навіть у самий пік сезонного лову коропа з травня по жовтень, далеко не щодня підійде для риболовлі на коропа.

На коропа впливає вітер, температура, дощ, атмосферний тиск. І всі ці фактори потрібно враховувати під час зборів на рибалку.

Сприятлива погода для лову коропа:

 

Сприятлива погода для лову коропа:

 1. Коли настає поступове потепління;
 2. У сонячні дні із слабким вітром;
 3. У похмурий, але безвітряний день;
 4. У дощовий літній день;
 5. У періоди стабільної погоди та відсутності атмосферного тиску.

Слід враховувати також те, що короп - теплолюбна риба, але коли вода прогрівається понад 20 градусів, то короп йде на дно і клювання зупиняється.

 

Місця проживання коропа


Короп - риба не вибаглива, тому може мешкати практично в будь-якій водоймі. Карпа можна зустріти як у дрібних річках, так і у великих озерах, він мешкає у водосховищах, ставках та невеликих ставках.

Місця проживання коропа

Короп дуже любить теплу воду, але у своїй більшості мешкає на дні, вибирає широкі та глибокі місця для проживання. Взимку короп відправляється в зимову яму і покривається щільним шаром слизу. Весною риба залишає свій затишний будинок і починає готуватися до нересту. Навесні короп тримається ближче до берега та зарослих ділянок водойми.

Цікавий факт: Оскільки короп відноситься до риб, що живуть без шлунка, йому доводиться харчуватися практично безперервно. До списку продуктів, що ним входять: черв'яки, рачки, молюски, личинки. У місцях, де коропа вирощують цілеспрямовано, рибу підгодовують комбікормом (з урахуванням рослинних компонентів). Особливістю поведінки коропа є те, що при відчутті загрози ватажок зграї коропових видає певний сигнал у вигляді потріскування.

 

Місця для лову коропа


Щоб рибалка на коропа пройшла результативно, потрібно спочатку знайти перспективне місце для самої риболовлі. Як правильно вибрати це місце? Де найкраще шукати коропа? Кожен рибалка має знати відповіді на ці запитання.

Водойми в яких живе короп:

 • Ставки та не великі ставочки;
 • Річки та невеликі річки;
 • Озера;
 • Водосховища;

Після того, як ви вибрали водоймище на яке вирушите за коропом, потрібно ще знати вдале місце, де ви зможете зловити коропа.

Де шукати коропа на водоймі?

 •   У теплу пору року короп тримається глибини від 1,5 м до 3 м;
 •   Дно водоймища не повинно покрити великим шаром мулу, інакше в таких ділянках шукати коропа в сезон не варто, він там практично не буває;
 •   Перспективна ділянка – де є багато водоростей, великі коропи годуються або вздовж берега, водоростей, або шукають їжу на дні поблизу таких ділянок;
 •   Невеликі та середні коропи з'являються у вікнах - просвітах між рослинністю;
 •   Коли сильно спекотно, короп йде на дно, і піднімається, тільки ближче до заходу сонця;
 •   Влітку в спеку коропа можна шукати на глибині 3 м з твердим дном;
 •   А восени, коли вода вже починає поступово остигати, коропа треба шукати ближче до берега;

В основному ідеальне місце для упіймання коропа на водоймі - це берег, який плавно без різких ривків і ям переходить у глибину більше 3 м. Такий берег має бути з щільним дном і невеликою рослинністю. У таких місцях найкраще шукати середніх та великих коропів.

 

Насадки для лову коропа


Короп - риба, яка клює на вудку як тваринного і рослинного походження. Риба дуже любить смачні частування, реагує на запахи і смаки. Вибір приманки для коропа залежить від пори року. Так, наприклад, навесні або восени короп вибирає тварину приманку, літом ідеально підходить зерно, рослинні приманки.

Насадки для лову коропа

Багато рибалок, які хочуть зловити трофейного коропа, часто запитують: а яка насадка підійде для лову коропа? І таке питання відвідує рибалок не випадково, адже саме насадка приманює коропа, від насадки залежить чи зверне увагу риба на неї, чи клюне. Хороша насадка, це як ключик, і якщо правильно підібрати його, можна зловити хороший улов.

Число насадок, на які ловиться короп дуже велике, і кожен рибалка знає ще пару своїх секретних насадок, які працюють завжди на 100%.

Насадки можна розділити на кілька видів:

 •   Натуральні зернові ( горох, нут, кукурудза, перлівка, пшениця),
 •   Тварини насадки (мотиль, опариш, бабка, черв'яки, личинки комах), також це хліб, тісто, мастирка, варена картопля, кондитерські вироби, локшина;
 •   Штучні - силіконова кукурудза, імітації личинок та натуральних насадок, спеціальні плаваючі кульки для зиг-риг тощо.
 •   Готові насадки - природно це бойли, гранули та пелети. На такі насадки рибалка переважно успішна, особливо на платних водоймах.

 

Натуральні зернові.


Натуральні зернові насадки використовуються у своєму природному, первозданному вигляді. В основному це насадки, які використовують для лову коропа з мінімальною термічною обробкою, або сирими. В основному це зернові насадки: кукурудза, бобові, каші, а також хліб та картопля.

Натуральні зернові.

Влітку в основному для лову коропа більше підходять легкі, зернові насадки, такі як:

 •   горох;
 •   кукурудза (ферментована теж підійде);
 •   бойли різних смаків і розмірів;
 •   гранули;
 •   картопля;
 •   перлівка;
 •   каша;
 •   тісто;
 •   хліб.

При риболовлі на коропа завжди можна експериментувати з прикормом, і спробувати ловити рибу, наприклад, на варену моркву чи пташину потруху. На практиці ви пропрацюєте свою формулу ідеального підгодовування.

 

Тварині насадки.


Тварини насадки використовують для лову коропа в холодну пору року - навесні коли вода тільки починає прогріватися, і восени - коли вода у водоймі починає поступово остигати.

Тварині насадки.

Тварини насадки вміють своїм запахом та смаком заманити коропа. А як відомо кожному рибалці, навесні та восени короп особливо голодний і тому швидше відреагує на живця, ніж на зернову насадку. До тваринних насадок можна віднести: черв'яки, опариші, різні комахи та ін.

Приманки тваринного походження:

 •   земляний та гнойовий черв'як;
 •   виповзки;
 •   опариш;
 •   мотиль;
 •   комахи;
 •   м'ясо інших риб;
 •   п'явки;
 •   морепродукти;

Восени та навесні короп добре клює на живця. Тому вибирайте потрібну приманку.

 

Штучні насадки


Штучні насадки бувають різних типів, форм, кольорів та запахів. Такі насадки універсальні, вони ніколи не зіпсуються, не розчиняться, після клювання не втрачають свого вигляду і ви зовсім не хвилюєтеся про те, як їх зберігати. Купили баночку і користуєтеся ним кілька сезонів, а то й більше.

Законодавцем мод у світі штучних насадок є компанія Enterprise Tackle , яка має величезний асортимент на всі випадки життя. Ви також можете собі купити цілий бокс таких насадок та не думати про наживку взагалі.

Штучні насадки бувають:


  Насадка Pop-up. Це плаваючі бойли, які мають різний колір і аромат, і своїм привабливим виглядом приманюють коропа. А ексклюзивний запах змушує коропа заковтнути наживку та довго не думати.

Насадка Pop-up.

 

Жовта кукурудза. Використовувати її можна, як у чистому вигляді (у такому разі краще насаджувати її на волосся вздовж, а не впоперек), так і підсаджуючи до бойлів. Бойл+кукурудза є дуже поширеним варіантом насадки, що використовується повсюдно.

Жовта кукурудза.

  Різнокольорова кукурудза. Різнобарвна кукурудза може бути прийнята в якості експерименту. Якщо у вас є час і бажання спробувати. Так, наприклад, комбінація , яка приходить до потопаючого бойлу + зелений кукурудзі. Короп клюне на цю приманку. Білі добре працює в нічний час , Роуз завжди привертає увагу.

Різнокольорові кукурудзи.

    Плаваючі кульки для зиг-ригу. Це плаваючі кульки, які не тонуть, незалежно від того, скільки було в воді. Вони завжди отримують найяскравіші і барвисті квіти. Для того, щоб використовувати цю прихильність вам потрібно йти, щоб зловити в верхніх і середніх шарах води.

Плаваючі кульки для зиг-ригу.

Пеллетс. Найчастіше ця наживка коричневого, землістого чи навіть зеленого, трав'яного кольору. Пеллетс використовують як насадку, тільки він згодом розчиняється у воді, а штучна гранула не розчиняється. Можна використовувати штучний пеллетс та зерно кукурудзи.

Пеллетс.

Флюоресцентна кукурудза. Це штучна кукурудза, що світиться у каламутній воді, або з настанням темряви. Світло - це гарний візуальний контакт з рибою, який дає сигнал коропа про місце знаходження їжі. 

Флюоресцентна кукурудза.

Кольорові стопорки. Це швидше підходить для того, щоб витримати вашу насадку в потрібній вам кольоровій гамі і не порушувати балансу. Вони виготовлені у вигляді маленької кукурудзи, так що тепер навіть стопор доповнюватиме вашу насадку не просто гвоздиком зверху, а кукурудзкою, яку так любить короп.

Кольорові стопорки.

Опариші. Така штучна насадка є однією з найпопулярніших при лові коропа. Часто штучну можна підсаджувати до живих личинок, використовувати разом із бойлами та кукурудзою. Така наживка добре підходить для риболовлі в холодну пору року.

Опариші.

Тигровий горіх. Багато рибалок люблять ловити коропа саме на тигровий горіх. На таку насадку часто трапляються саме трофейні екземпляри. Тому обов'язково варто скуштувати і штучну версію. Популярний серед штучних насадок також тигровий горіх кукурудза.

Тигровий горіх.

Хліб. Хліб давно використовували рибалки, як чудову насадку при лові коропа. Це зараз рибі подавай різні насадки, кольори, аромати. А штучний хліб вам прослужить дуже довго.

 Хліб.

Пінки для зиг-ригу. Класичні пінки для зиг-рига, які можна використовувати в лові в середніх шарах води. По суті це стандартна пінка для зиг-рига.

Пінки для зиг-ригу.

 

Готові насадки.


До готових насадок можна віднести бойли та пелетс, які найчастіше зустрічаються у вигляді готової рибальської продукції.

Видів і варіантів таких насадок безліч. На сьогоднішній день є багато виробників, брендів, видів та варіантів готових насадок.

Навіщо придумали бойли? Це вже готова насадка, що має переважно круглу форму і діаметр від 5 до 30 мм. Складаються бойли з різних інгредієнтів.

бойли

 •   Бойли - це подрібнені злакові, консерванти, підсилювачі смаку, борошно, крохмаль, декстрин та багато інших. ін Такий «сушений вінегрет» дуже подобається коропа. Адже жодна інша насадка не міститиме стільки смачних та корисних для риби компонентів.

Бойли приваблюють коропа не лише своїм смаком та запахом, а й кольором, тому вони універсальна насадка при лові коропа.

Коропові бойли поділяються на кілька видів:

 •   тонучі;
 •   плаваючі;
 •   пилу.

Крім цього, існує і класифікація бойлів за складом:

 •   рибні;
 •   фруктові;
 •   солодкі;
 •   пряні;
 •   м'ясні.

 

Підгодовування для ловлі коропа


Навіщо підгодовувати коропа? Начебто все просто - закинув вудку і сидиш чекаєш клювання. Але при лові коропа, прикорм займає важливе місце. І часом без гарного прикорму можна залишитись і зовсім без улову.

Короп – мешкає на глибині і в основному на дні шукає собі їжу. Риба вибирає перспективне місце, де завжди є їжа. Для цього і існує прикорм, щоб приманити коропа в потрібне вам місце лову.

Підгодовування для лову коропа

Прикорм для коропа - основні правила:

 1. Підгодовування для коропа має бути смачним, але наживка на гачку має бути “десертом”, набагато смачнішим, інакше короп з'їсть усе підгодовування і не зверне увагу на вашу наживку;
 2. Підгодовування має бути обов'язково свіжим, інакше якщо продукт зіпсувався, то запах тільки відлякає рибу;
 3. Не потрібно кидати відразу велику кількість підгодовування, підгодовування існує для того, щоб заманити рибу до місця лову;
 4. Колір підгодовування вибирайте яскравий, щоб короп міг помітити здалеку на дні корм;
 5. Закидайте приманку приблизно за 10 метрів, від місця лову, корчів, водоростей або берега, так після клювання риба не втягне волосінь у чагарники та корчі;
 6. В ідеалі підгодовувати коропа потрібно кілька днів, а то й тиждень, щоб риба звикла до місця проживання їжі;
 7. Прикорм потрібно кидати у воду у чистому вигляді, не потрібно замотувати її у мішечки;
 8. Прикорм можна ароматизувати олією, запах завжди чудово приваблює коропа, особливо в теплу пору року;

За основу прикорму можна взяти

За основу прикорму можна взяти злаки, крупи, тісто, картопля, хліб, готові каші. Часто рибалки кажуть, що чим більше зерно у складі підгодовування - тим більше коропа можна зловити.

Перед приготуванням підгодовування зерно слід замочити у холодній воді та залишити на ніч. Так зерно у складі прикорму виглядатиме апетитно. Якщо використовувати каші, то можна сформувати невеликі грудочки розміром невеликої фрикадельки.

У підгодовування можна додавати трохи піску ⅕ частини прикорму, або глину. Це робиться для того, щоб підгодовування на дні довше залишалося в цілому вигляді, і короп її точно помітив. А глину взагалі можна змішувати з вівсяним борошном або висівками, і ви отримаєте просте підгодовування для коропа.

 

Снасті для лову коропа


Снасті для лову коропа рибалок вибирає залежно від своєї особистої переваги та зручності на риболовлі.

Снасті для лову коропа

Снасті для лову коропа:

 1. Поплавці;
 2. Донні;
 3. Оригінальні;
 4. Спеціальні снасті для карпфішінгу.

Поплавкові снасті. Раніше це були найуніверсальніші снасті для лову коропа.

З поплавочних снастей для коропа застосовуються практично всі сучасні види:

 •   Махова вудка - використовується на короткій відстані від берега або при лові з човна;
 •   Болонська вудка - підходить для лову на середній відстані;
 •   Матчева вудка - використовується для лову на дальній дистанції;
 •   Штекерна вудка - для риболовлі з точковим підгодовуванням.

Донні снасті. Рибалки також часто вибирають дані снасті при лові коропа.

До донних снастей відносяться:

 •   Закидушка;
 •   Гумка;
 •   Проста донка;
 •   Фідер;

Оригінальні снасті. Часто в літню спеку короп може збирати корм навіть з поверхні води, тому часто рибалки також хитрують, і створюють снасті, якими можна ловити коропа з поверхні води.

Поверхневий лов коропа можна здійснювати такими методами:

 •   на скоринку хліба;
 •   з водоналивним поплавцем;
 •   з поплавцем - годівницею;
 •   на гурток.

Короп – бажаний трофей будь-якого рибалки. Щоб зловити коропа, як і будь-яку іншу рибу, потрібно знати про звички, поведінку, харчування і де він живе. А якщо виявити креативність, поспостерігати за поведінкою коропа на різних водоймах, то можна виробити і кілька своїх секретних методів успішного лову.

 

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Рибалка на коропа завжди залежить від пори року, погоди, типу водоймища і тому вимагає використання різних видів снастей. Кожен рибалка…
Для успішної коропової ловлі потрібно знати все про підгодовування, насадки, специфіку ловлі. Кожен рибалка поділиться з вами, як мінімум одним…
Короп - хитра, обережна та спостережлива риба, яку хоче зловити кожен рибалка. Про трофейний екземпляр мріє кожен, щоб зловити коропа…
Рибалка на коропа завжди азартна та цікава. Багато рибалок люблять рибалити на коропа в будь-яку пору року. Особливо вдала і…
Водна фауна, з приходом осені починає вести вельми жвавий спосіб життя. З наближенням холодів і в'яненням водоростей риба все більше…
Сазан - найбажаніший улов рибалки. Вага цієї риби досягає тридцяти кілограм. З усіх коропів сазан - найобережніший. Спіймати його -…
Весна - період пробудження та активізації коропа. З кожним днем ​​вода прогрівається все більше, і короп стає все активнішим. Рибалки…
Багато рибалок вважають, що взимку короп впадає в сплячку, тому в холодну пору року його неможливо зловити і краще переключитися…
Більшість способів лову коропа, описуваних в сучасній літературі, припускає пристойне вкладення коштів як у рибальські снасті, так і в різні…
Настала осінь. Неймовірно красива пора року, коли все живе, флора і фауна, активно займається підготовкою до холодів.
Карточки ловят самые разные продукты с различными вариантами оснастки, приманки и прикормки. Выбор метода ловли зависит от природных водоемов и…
Риболовля на коропа свого роду пригода, азарт, мисливство та безліч вражень. Короп - в основному волелюбна, обережна, дуже хитра риба,…
Ловля коропа на флет - ефективний спосіб зловити рибу на дні, в стоячій воді. Полювання на коропа вимагає особливої ​​вправності,…
Чи не кожен рибалка переживав азарт підсіченого величезного сазана, зачаївшись десь в очеретах. Той, хто скуштував перемогу над буйним важковаговиком,…