Підписуйся на наш канал в Telegram!

Снасть Убийца Карася. 1

Зимова риболовля на карася - захоплююче, цікаве, азартне заняття. Хоча і багато рибалок переконані, що ловлю карася найкраще здійснювати восени, навесні або влітку. Про зиму чомусь більшість любителів цього активного виду відпочинку замовчують. А дарма! Ця риба добре клює і в зимовий час. Правильно організована зимова рибалка іноді може принести більше задоволення, ніж традиційний літній варіант. Крім того, досвідчені рибалки знають, що взимку карась жирніша і більша. Питання лише у тому, як його заманити. Саме це може стати взимку головною запорукою вашого успіху. 

У статті ви дізнаєтеся: на яких водоймах краще ловити і підгодовувати карася взимку, поговоримо про підгодовування, яке можна приготувати своїми руками, а також отримайте рекомендації щодо застосування підгодівлі для карася взимку.

Де найкраще підгодовувати та ловити карася взимку?

Навіть якщо у вас буде ідеальне зимове підгодовування на карася, але ви оберете неправильно водойму, то можете залишитися без улову або з невеликим і мізерним уловом. А все питання полягає в тому, що взимку не на кожній водоймі можна зловити карася.

1

Вибираємо водойму для риболовлі на зимового карася:

 • Це має бути водоймище з твердим дном,якщо дно водоймища сильно замулено, то не варто сподіватися на багатий улов. Карась глибоко заривається в болото і там зимує;
 • Вибирайте водойму з течією, там карась точно буде активною взимку;

Особливості деяких видів каші для лову карася.

Багато рибалок знають, що каші просто незамінний помічник на риболовлі, особливо взимку. Тому дуже часто для риболовлі на карася використовують різні каші. Можна приготувати за будь-яким рецептом з інтернету підгодовування з каші, головне - це досягти потрібної консистенції!

2

Каші мають свої особливості:

 • Пшоняна каша. Вона вважається універсальною, але складається з маленьких крупинок. З цієї причини ненадовго затримується в годівниці під час годування.
 • Горохова каша. Ідеальний варіант для пружини. Дуже уловиста.
 • Мамалига або кукурудзяна каша. Найуловистіша.
 • Комбікормова. Добре утримується у пружині завдяки в'язкості.

Правила приготування підгодовування для лову карася взимку.

Спіймати взимку карася допомагає правильно приготування підгодовування, тому якщо дотримуватися всіх правил приготування підгодовування, можна отримати хороший результат.

Добре працює підгодовування, яке рибалка приготував у домашніх умовах, з любов'ю та турботою, розмішав усі компоненти, простежив за консистенцією, продумав аромат підгодовування. Взимку дуже добре, коли в компонентах підгодовування складатиметься суха глина, або грунт з водоймища, на якому ви збираєтеся рибалити, так ви допоможете приспати пильність карася і правильно подати підгодовування у водоймищі. 

До складу зимового підгодовування увімкніть:

3

 • кукурудзу;
 • розварена перловка;
 • розпарений горох;
 • хліб;
 • панірувальні сухарі;
 • смажені та подрібнені насіння соняшника;
 • макуха;

Також не забувайте, що взимку карась переходить на харчування тваринного походження: тому сміливо можете додавати в підгодовування: сушений мотиль, хробаки, опариші.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ! Підгодовування має залучати карася, але не насичувати його. На водоймі з плином вигідно проявляє себе годівниця. Вона не дозволяє розсипатися приманці завчасно. Завдяки цьому факту вона протягом тривалого часу залишається на місці, залучаючи карася. Перед завантаженням підгодовування слід змочити у воді.

Купити або приготувати підгодовування: ось у чому питання?

Правильний підбір підгодовування – один з найважливіших факторів вдалої риболовлі у будь-яку пору року, у тому числі й узимку. Звичайно ж, ви можете скористатися численними пропозиціями, якими переповнені торгові мережі, що спеціалізуються на товарах для риболовлі, але тут є два фактори, що зупиняють - дорожнеча і віддаленість магазину від вашого будинку. Деякі «просунуті» рибалки скажуть, що в сучасних умовах можна замовити підгодовування через інтернет, так би мовити, з доставкою додому, але на це піде багато часу. Таким чином, залишається простий і перевірений «дідівський» метод - приготування підгодовування самотужки. 

4

Звичайно ж, не можна не відзначити, що ціни на підгодовування в інтернет магазинах радують своєю демократичністю в порівнянні з традиційною торговельною мережею, але товар не завжди виявляється таким якісним, як про нього пишуть на сторінках спеціалізованих сайтів. 

У магазинах ви можете знайти підгодовування, над яким, без перебільшення, можна сказати, працювали найкращі вчені уми. Але іноді карась виявляється хитрішим за всіх премудрих заготовок і вперто не хоче клювати. Тоді ще раз хочеться повернутися до методу приготування підгодовування своїми руками, ефективність якого перевірена багатьма десятиліттями практики кількох поколінь рибалок.

За результатами бесід з досвідченими рибалками та вивчення різних тематичних форумів слід зазначити, що карась не надто ненажерлива риба та споживає їжу не поспішаючи, на відміну від деяких інших родичів по водоймі. З цього слідує висновок, що не варто з собою брати на зимову риболовлю багато підгодовування, щоб не перегодувати карася. Особливо за холодної погоди її має бути зовсім небагато. Достатньо буде однієї-двох кульок розміром з перепелине яйце. 

Коли ви готуєте підгодовування будинку, то пам'ятайте, що в її складі не повинно бути багато поживних речовин, а такі компоненти, як великі розпарені зерна пшениці або перловки, бажано, щоб взагалі були відсутні. Досвідчені рибалки радять використовувати як основу пшоно, манку та геркулес, а для зимового часу особливо актуальний тваринний корм. Всі компоненти, що входять до складу підгодовування, слід добре подрібнити. 

Судячи з досвіду деяких рибалок, для зимової риболовлі підгодовування краще виготовити з панірувальних сухарів з невеликим додаванням дрібного мотиля або подрібненого хробака. Крім того, зверніть увагу, що підгодовування має бути легким і опускати його в лунку слід маленькими фракціями, які в результаті утворюватимуть якесь «хмара». Частина досвідчених рибалок каже, що для того, щоб дочекатися хорошого клювання в лунці, слід підгодовувати рибу до цього місця кілька днів. Причому це робити невеликими порціями. 

Як правильно підгодовувати карасів у ставку.

5

 • Для залучення карася не потрібно вивалювати у воду цілий мішок підгодовування. 
 • Якщо глибина водоймища невелика - достатньо сформувати пару куль діаметром 7-10 см і закинути в крапку. 
 • Підгодовування необхідно підкидати у міру затихання клювання.
 • Опускаючись на дно, утворюється невелика хмара, що випромінює приємний аромат і приваблює рибу.
 • Якщо глибина водоймища більше 4 метрів, то доцільно використовувати годівницю, що саморозкривається. Вона спрацює приблизно за 1 метр від дна.
 • Сформовані кульки рекомендується закидати кілька штук. 
 • Апетит у карася взимку поганий, а метаболізм уповільнений. 
 • Слід акуратно кидати підживлення, у міру виникнення необхідності.

Рекомендації щодо застосування підгодовування:

При замішуванні підгодовування не варто нехтувати ароматизаторами. Але не забувайте, що аромати в холодній воді поширюються дуже погано, тому додавайте їх дуже обережно. Інакше яскравим та специфічним ароматом можна відлякати карася та залишитися без улову:

Ароматизатори, які підійдуть для зимової риболовлі на карася:

6

 • насіння соняшника;
 • коноплі;
 • часнику;
 • кропу;
 • валеріани;
 • анісу.

Склад підгодовування для риболовлі на карася взимку.

7

Склад підгодовування може бути найпростішим. У ньому не повинно бути продуктів, що швидко псуються, типу яєчного порошку або сухого молока. 

Починати готувати підгодовування слід перед початком риболовлі або прямо в її місці. У панірувальні сухарі додайте невелику кількість просмаженого, але не підгорілого насіння соняшника, коноплі та льону, які подрібнені до стану борошна. Туди слід додати пару крапель олії кропу чи анісу з розрахунку на кілограм сухої суміші. Саме це має, як магніт, спрацювати на залучення до принади карася. 

8

Зимова риболовля на карася – це цікава пригода, а якщо вдасться спіймати трофейний улов, то можна вважати ідеальною рибалкою! Без поради, рекомендацій щодо підгодовування та лову карася взимку не обійтися жодному рибалці, навіть досвідченому. Тому читайте наші статті, у нас завжди багато доступної та цікавої інформації, а також підписуйтесь на наш телеграм канал!

Бажаємо вам трофейного улову цієї зими!

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 3291 times