карасьБагато рибалки звикли до того, що карася можна ловити навесні, влітку, восени. А ось ловиться чи карась взимку. Відповідь на це питання, звичайно ж, позитивний - звичайно ж, його можна ловити і взимку. Для завзятих карасятніков ловля карася зимой приносить велику радість, як від процесу лову, так і від того, що в зимову пору можна засмажити його в сметані. 

На що клює взимку карась 


Клює карась зимою на мотиля, хробака і дуже рідко балує себе такими рослинними делікатесами, як перловка, тісто, манна бовтанка. Дуже часто зимой карась заковтує мормишку, спокійно лежить на дні, клювання при цьому виглядає як невелике притиснення кивка і якщо вудка лежить на льоду, то можна просто не встигнути підсікти. 

Ловля карася зимой на блешню 


При лові близько очеретяних заростей на маленькі блешні невеликого Окушко, дуже часто попадається непоганий карась і це бувають не поодинокі випадки. Цей карась не забагрівается - блешню він заковтує конкретно в рот і при потрошінні у нього в шлунку можна знайти сеголетков верховки. Карась зимой добре ловиться на нікельовані, а також посріблені болісно - гра при цьому повинна бути, як і при лові окуня. Можна ловити карася зимой на блешню і методом "ворушіння" - блешню треба опустити на дно і протягом хвилини ворушити удильником по горизонталі. Покльовка відбувається в момент відриву блешні від дна. Є ще один спосіб використання болісно, але вже в якості блешні. Береться невелика окунева блесенка, зроблена з мідної пластинки довжиною близько 2.5 см і на неї нажівляется мотиль. Мотиль на гачок такий блесенку надаватися пучком, і блешня пускається під лунку. Спланованих блешня лягає на дно і покривається мулом, назовні виходить тільки гачок з мотилем. Удильник оснащується маленьким поплавком, який притоплюється на сантиметрів 5. При клюванні карася поплавок починає тремтіти, а потім зміщується трохи в сторону - в цей момент і треба підсікати. 

Блешні на карася взимку


 При лові карася взимку його складно здивувати мормишечнимі красотами - він просто віддає перевагу звичайні скромні "крапельки", "дробинки", "уралки", що мають чорний колір. Можна використовувати такі блешні і не забарвленими - вони повинні мати вигляд потемнілого свинцю. Обов'язково на таких мормишку повинен бути подовжений гачок для розміщення об'ємної наживки. 

Ловля карася зимой на мормишку 


Ловити карася зимою краще всього в затяжні відлиги (якщо, звичайно ж, погода не змінюється по кілька разів на день). При лові карася взимку на мормишку найкраще працює така проводка - треба робити плавні, ритмічні похитування з малою амплітудою, роблячи при цьому підйом до 30 см від дна. Наприкінці проводки треба витримати паузу в 5 секунд, припинити гру і в якраз в цей момент може послідувати клювання. Якщо спробувати зробити окуневу проводку з активною грою і високим підйомом, то толку від цього не буде. Є ще ось такий прийом при лові карася на мормишку - мормишку треба дуже акуратно укласти на дно і зробити так, щоб кивок повільно, плавно розвантажувався. Коли блешня лягла на дно, її треба трошки акуратненько пошевелівать і робити вигляд, начебто б яка-то козявочка хоче сховатися в мул, але у неї це не виходить. Карась дуже не любить стуку блешнею по дну, дуже від цього злиться і ніколи не клюне. Карась може брати і на повільному, без гри узвозі. Клювання при цьому виглядає як притиснення або розпрямлення кивка, підсічку в цьому випадку треба робити негайно. І трохи інформації про кивку. Кивок для зимової вудки на карася повинен бути близько 7 см і якщо він буде менше, то просто ви не побачите специфічних клювань "дрожалок". 

 

Ловля карася зимой на поплавкову вудку 


Оснащення поплавцевою вудки для лову карася взимку 

На кінець волосіні кріпимо невеликий круглий грузик, в 6 -7 см від нього прив'язуємо поводок довжиною 4 - 5 см. Під час риболовлі грузик трохи зануриться в мул, а гачок з мотилем стосуватиметься дна. Поплавок до такої огрузке підбираємо таким чином, щоб він повільно тонув. При лові взимку карась часто високо піднімає поплавок, але завдяки точно вивіреної оснащенні він це не помітить, якщо ж поплавок буде не відповідати, то просто виплюне наживку. Буває й так, що клювання розтягується на довго - поплавок при цьому чуть-чуть здригається, сіпається і неможливо зрозуміти, що там карась робить з наживкою. Підсікати не можна - можна розполохати всю зграю, краще дочекатися конкретної клювання. Гачок для поплавковою снасті для лову крупного карася зимой повинен бути тонким і мати невелику борідку - це дасть можливість почепити на нього мотиля без ушкоджень. Це робиться для того, щоб наживка подовше мала привабливий вигляд - адже карась не так часто клює. 

Прикормка для карася зимой


Карась взимку, та й у будь-яку іншу пору року, добре ловиться, коли місце лову підгодоване. Прикорм для карася працювати починає не відразу - найкраще підгодувати ввечері, а ловити вже з ранку. Мотилем годувати не треба - інакше в процесі лову дістануть окушки або інша риб'яча дрібниця. Добре працюють манна крупа з панірувальними сухарями, які перемішані між собою в пропорції один до одного. Перед риболовлею панірувальні сухарі треба просмажити на олії і тут головне не перестаратися, тобто не пережарити. Для того, щоб підтягти крупного карася з більш дальньої відстані, в таку прикормку треба додати просмажених і подрібнених в борошно насіння льону. Підготовлена ​​підгодовування сиплеться прямо в лунки і розмішується там черпаком або який-небудь паличкою - це дасть можливість їй опуститися на дно. При ослабленні клювання лунки треба догодовувати - всього лише пару пучок (не більш), інакше можна перегодувати. У докормленной лунці відразу ловити не треба - нехай відпочине. Купити прикормку для карася можна влюбому магазині.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3498 times

Контакти