Ловля карася в январе

Для того щоб вгадати яка риба найпоширеніша у водному середовищі країни багато думати не доведеться. Звичайно це карась. Причому більшість рибалок вже мали досвід спілкування з ним, а деякі тільки на нього і ходять. Карась буває срібного забарвлення і золотого. Але зловити рибу певного кольору все частіше стає складно, тепер в воді живуть переважно гібриди. Так що ловля карася в січні принесе, швидше за все, на ваші снасті сріблястого карася.

Де мешкає карась


Звичайно, мрія будь-якого рибалки карась не менше двох кілограм, але, на жаль, зараз зустрічаються особини, що досягають приблизно 1-1,5 кілограмів, а в ставках де мало корму і того менше. Зате в таких ставках Карасьов не вередують, і кидаються на будь-яку наживку, яку ви їм запропонуєте. Ще ловля карася в січні можлива в водоймах, де мешкають хижаки. Туди можна сміливо відправлятися і за карасем. Причому, якщо раніше вважалося, що взимку карась на гачок не ловиться, то поспішаємо вас порадувати - це твердження виявилося хибним. Так що при правильно підібраній снасті і сприятливій погоді ви, швидше за все, порадієте улову.

Отже, вирішуємо, де почати ловлю карася в січні. Дно має бути піщаним - це правило діє на всю холодну пору. Якщо ви потрапите на ставок з мулистим або торф'яним дном, в якому крім карася немає більше іншої риби, то на наживку, запропоновану вами, він не поведеться. Кисень теж має важливе значення на активність риби в січні. Там де б'ють ключі, насичуючи воду киснем, там активні дії карася зберігаються цілий рік. І знайти його можна в канавці або ямці, що знаходиться в руслі. Але при наявності коряжника, знайти карася можна буде саме там, адже в цьому місці зосереджена їжа карася.

 

Снасть готуйте ретельно


Снасті повинні бути підібрані з усією ретельністю. Адже зимовий карась інертний, та до того ж дуже обережний, далеко бачить в прозорій воді, особливо якщо лід не запорошило снігом. Снасть візьміть мормишечную або поплавкову, хороша і та і інша. Причому блешня повинна за формою нагадувати «чечевички», «мурашки», «крапельку», «Овсинко». Розміри кращі невеликі з вольфраму і свинцю. Кольором блешні повинні імітувати мотиля, тому бажаний червоний колір. Волосінь на будь-яку снасть потрібна м'яка, діаметром 0,1-0,12 мм. Не завадить кивок з сильною чутливістю для лову карася в січні.

Прикормка і наживка застосовуються однакові - мотиль, причому підгодовування кидають по чуть-чуть, але регулярно, щоб не перенаситити карася. Що стосується наживки, то мотиль бажаний живий, так як в цей час карась надто перебірливий. Так що стежте за кивком, адже клювання зараз у карася ледь помітна, і хорошого вам улову.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 48 times

Контакти