Як ловити карася на пружину

Рибалити на карася можна декількома способами. Одним з найбільш ефективних і бюджетних вважається ловля карася на пружину.

Незважаючи на те, що метод досить простий, необхідно враховувати особливості подібної риболовлі.

Потрібно правильно вибрати снасті, підгодовування, використовувати техніку з урахуванням специфіки лову на пружину.

 

Які снасті вибрати


Щоб риболовля вдалася, необхідно правильно вибрати снасті для лову карася на пружину.

Вудилище

Вудилище варто вибрати довжиною від 2,4 до 4-х метрів з безінерційною котушкою. Можна використовувати як телескопічне, так і штекерне. Тест повинен бути від 20 до 50 грам.

Види пружин

Сама конструкція пружини складається з спіралі 5-8 сантиметрів завдовжки, всередині якої вертикально розташована пустотіла трубочка. До її кінців кріпляться повідці з гачками.

Форма пружини може бути:

 • У формі конуса. Підійде для чистого водойми без ускладнюючих факторів. Якщо дно мулисте або поросло водоростями, снасть в них заплутається і ловля піде нанівець. Для подібних водойм варто вибрати інший вид пружини.

 • У формі еліпса. Найчастіше всередині такої пружини вже закріплено грузило. Їх можна використовувати при закиданні в водойми з мулистим дном. Саме грузило загрузне в мул, а годівниця залишиться на плаву. Також еліпсовою пружина хороша для далекої занедбаності.

Волосінь і повідці

Волосінь варто вибрати з діаметром зрізу в діапазоні від 0,35 до 0,4 міліметра. Повідці для пружини підійдуть з плетеного шнура. Це пов'язано з тим, що плетінка не володіє пам'яттю і не буде скручуватися після кількох закидів. Довжина повідця повинна бути 5-8 сантиметрів.

Волосінь необхідно прикріпити прямо до годівниці. Повідці рекомендується пропустити через кембрік. Цей захід вбереже вас від сплутування волосіні. Після цього необхідно закріпити гачки на повідці.

Для підвищення плавучості, на гачки можна нанизати пінопластовий кульку. При цьому наконечник повинен залишатися на увазі.

 

 

Види кріплення пружини


Існує 2 способи кріплення пружини до оснащення. Обидва види мають свої переваги. Використовуйте будь-який варіант виходячи з власних уподобань.

Ковзаюче кріплення

Щоб зробити таку закріпку, необхідно:

 1. відрізати шматок волосіні завдовжки 40 см;
 2. з одного кінця зав'язати петлю;
 3. протягнути волосінь крізь порожнисту трубку;
 4. прикріпити до петлі карабін.

Варто відзначити, що при установці такого кріплення необхідно використовувати міцніші підставки для вудилища. Це обумовлюється тим, що карась попався на гачок не відразу розуміє, що він в пастці. Як наслідок сила клювання значно збільшується.

Глухе кріплення

На годівниці передбачені спеціальні місця для використання глухий закріпки. Волосінь міцно фіксується безпосередньо до них.

Повідці з гачками можна кріпити як до пружини, так і до волосіні. У другому випадку закріпка проводиться в місці фіксації годівниці.

Якщо ви користуєтеся глухим методом закріпки, необхідно звернути увагу на надійність волосіні. В даному випадку вона повинна бути підвищеної міцності.

 

Прикормка


При ловлі на пружину використовують два варіанти підгодовування - підійде підгодовування, куплена в рибальському магазині, також можете приготувати суміш самостійно.

Якщо ви вирішили піти другим шляхом, варто розібратися зі способом приготування. Саморобна підгодовування для карася існує 2-х видів:

 1. Суха - її готують вже на місці риболовлі. З інгредієнтів вам знадобиться:
 • м'якоть хліба - можна використовувати сірий або чорний;
 • товчені смажене насіння;
 • вода з водойми, де буде відбуватися ловля.

Перераховані складові необхідно змішати. Консистенція суміші залежить від перебігу в місці риболовлі: для спокійного водоймища підійде м'яка, з сильною течією варто змішати більш в'язку.

 1. Варена - доведеться приготувати заздалегідь будинку. По суті це каша з різними добавками. Як основу найчастіше використовують:
 • манку;
 • пшоно;
 • кукурудзу;
 • горох.

Можна використовувати якусь одну, а можна і змішати кілька варіантів. Популярною є суміш горохової і манної каші.

Як добавки до такої суміші використовують насіння, сухарики або висівки. Не зайвим буде додати трохи покупної приманки. Вона зробить прикормку більш ароматною для карася.

Варто відзначити, що чим тепліше погода, тим більше ароматну приманку потрібно використовувати.

 

Техніка лову карася на пружину


Після того, як ви вибрали місце для риболовлі, його необхідно підгодувати. Для цього робляться кілька закидів годівниць. Коли підгодовування розійдеться і почне залучати рибу, необхідно закинути снасть із заздалегідь підготовленою наживкою.

Для підвищення шансів зачіпки карася, можна встановити додаткові гачки в саму підгодовування. Їх фіксують по периметру годівниці.

Після закидання спінінга встановлюється в підставку. Далі натягується волосінь і прикріплюється сигналізатор улову. Карась клює досить сильно, тому клювання ви не пропустіть.

Закидати потрібно в один і той же місце. Воно вже підгодоване, так що шанси на улов будуть значно вище.

Коли карась клюне, підсікати його не потрібно. Потрібно дочекатися поки він з'їсть підгодовування і проковтне наживку з гачками. Після цього його потрібно просто обережно витягнути.

 

Як вибрати час лову


Карась ловиться на пружину найкраще пізньою весною і влітку. Також підійде і осінь, якщо вона видалася теплою. Риба в цей час особливо активна і постійно знаходиться в пошуках їжі.

У літній період час доби краще вибирати ранній ранок або пізній вечерм. Це пов'язано з тим, що карась, як і будь-яка інша риба, не виносить жарку погоду. Коли денна спека відступає, він виходить на пошуки їжі і з'їдає на своєму шляху все, що здається йому їстівним.

 

Особливості


При закиданні волосінь необхідно натягнути до належного натягу. При цьому кінчик вудилища розміщуємо з невеликим нахилом у бік місця закидання. Після цього потрібно повісити сигналізатор. Можете скористатися дзвіночками на прищіпках або будь-яким іншим оповіщенням.

Якщо ви рибалите вночі, необхідно встановити на кінчик вудилища світлодіод. Варто відзначити, що в нічний час більше шансів зловити рибу великого розміру.

 

Як підвищити улов


Існує багато методів для підвищення улову риби. Можна виділити 3 найбільш ефективних з них.

Активатор клювання. Це спеціалізована приманка. До її складу входить суха кров. Склад повністю натуральний, тому сильно приваблює рибу. Вельми ефективний засіб як в теплій, так і холодній воді. Засіб дуже сильне, тому його можна використовувати в водоймах з будь-яким течією.

Принади, що містять феромони. Для спілкування між собою, риби виділяють феромони. Використання таких приманок націлене на:

 • привернення уваги;
 • активацію почуття голоду;
 • стайня інстинкт.

Так як нюх у риб розвинене сильніше ніж навіть у собак, застосування феромонів сильно позначається на підвищенні клювання.

Покращена чутливість снасті. Залежно від конкретного набору снастей, розроблені різні стратегії для підвищення чутливості. Найчастіше для цього:

 • піднімають догори вершинку вудилища;
 • підбирають відповідні грузила;
 • встановлюють волосінь під заздалегідь обчисленим кутом.

Використовуючи правильно підібрані снасті і дотримуючись рекомендацій, ви порибалити з задоволенням і продуктивно.

 


ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3293 times

Контакти