Як ловити карася на пінопласт

Карась один з найпоширеніших видів риб в різних водоймах. Він водиться навіть в болотистих водах. Для цієї риби комфортними умовами для існування є поширені в наших краях:

 • мулисте дно;
 • відсутність течії;
 • тепла вода.

Для риболовлі на карася існує близько 30 видів приманки. Одним з найпростіших і зручних способів є ловля карася на пінопласт.

ловить карася на пенопласт

Цей різновид лову не вимагає спеціальних технічних прийомів. Весь принцип грунтується на занедбаності декількох оснасток у водойму і вижиданні улову.

 

Чому карась реагує на пінопласт


Кульки з пінопласту дуже ефективні при лові карася. Чому риба активно клює на такі приманки, точної версії немає, але існує кілька правдоподібних теорій.

1. Рибу привертає зовнішній вигляд.
Є версія, що карася приваблює зовнішній вигляд приманки з пінопласту. Вона сильно виділяється з навколишнього середовища своєю формою і яскравим забарвленням. Карась має досить хорошим зором, тому відразу ж звертає увагу на таку приманку.

2. Схожість з їжею.
Візуально кулька пінопласту має деяку схожість з їжею. Він може бути схожий на: горох, шматочок хліба, кукурудзу, перловку і інші продукти. Риба вважає, що це їжа, тому і проковтує замаскований гачок.

3. Карась з'їдає пінопласт, щоб дістатися до їжі.
Існує думка, що карась з'їдає пінопласт бо він йому заважає дістатися до їжі. Насправді у цього різновиду риби є така особливість - вони проковтують разом з їжею і сміття. Зайве потім фільтрує через зябра і відкидає. На цьому моменті карась і чіпляється за гачок.

4. Запах.
На думку рибалок, які обробляють пінопласт спеціальними ароматизаторами, карася приваблює саме запах приманки.

Який би варіант не був правильним, головне, що годівниця для лову карася на пінопласт є ефективною.

 

Які снасті вибрати для лову карася на пінопласт


Для вдалого застосування пінопластових кульок для лову карася важливо використовувати відповідні снасті.

Какие снасти выбрать для ловли карася на пенопласт

Щоб правильно вибрати снасті для лову риби на пінопласт, необхідно розібратися в специфіці обладнання для даного виду риболовлі. Розберемо детально як вибрати кожен з елементів снастей:

 • вудилище і котушку;
 • волосінь;
 • гачок;
 • годівницю.

Вибір вудилища і котушки

При виборі вудилища і котушки варто враховувати довжину, на яку планується закидати приманку.

Якщо ви плануєте ловити карася на відстані 50 метрів від місця закидання, добре підійде вудилище довжиною 2-3 метра з тестом від 150 грам.

Для далеких закидів на 75 метрів має сенс вибрати вудилище довжиною 2,5 метра і тестом 175 грам або більше.

Що стосується котушки, то вона повинна бути безінерційна зі місткістю понад 50 метрів волосіні.

Іноді пінопластовий кульку використовують і при лові на макушатнік. Пінопласт надає гачка плавучість. Це підвищує ймовірність клювання і зменшує ризики, що риба зірветься.

Волосінь

При виборі волосіні враховуються переваги рибалки. Існує два варіанти - ви можете використовувати мононить або плетений шнур.

Пінопласт дуже легкий матеріал, тому його оснащення не повинна бути грубою. Якщо ви зупините свій вибір на волосіні, то її діаметр повинен бути 0,25-0,3 мм. Можна використовувати і більш тонку, але в цьому випадку міцність конструкції значно зменшиться.

Тим, хто більше довіряє плетеним шнурів, варто вибрати "плетінку" товщиною 0,4 мм. Такий діаметр вважається максимально підходить як за зовнішніми даними, так і по міцності.

Для повідків гачків рекомендується використовувати волосінь тонший - 0,15-0,2 мм в діаметрі. Така приманка буде менше помітна і не буде насторожувати рибу.

Гачок

Карась частіше віддає перевагу дрібним приманок. Тому кулька пінопласту і сам гачок повинні бути невеликого розміру.

Щоб не відволікати рибу від приманки, діаметр зрізу гачка не повинен бути більшим. Для лову на пінопласт найкраще підходять гачки з тонкого дроту № 10-18.

У карася не дуже великі зуби, тому рекомендується вибирати гачки з короткою цівкою. З цієї ж причини піддягши гачка варто вибрати злегка закруглений.

Кормушка

Для лову на пінопласт використовують пружинну годівницю. Це пов'язано зі специфікою процесу поїдання приманки.

Поки риба виїдає вміст годівниці, навколо неї утворюється хмара з прикорму. Щоб риба клюнула, воно повинно бути якомога більше і каламутні. Пружинні годівниці максимально підходять для цього завдання. В результаті карась помилково проковтує приманку, прийнявши її за їжу.

 

Прикормка при використанні пінопластових кульок


У лові карася на пінопласт годівниця відіграє не останню роль. Зазвичай карась ковтає пінопластовий кульку з гачком саме в процесі поїдання підгодовування. Тому важливо, щоб наповнення годівниці було пилять створювало навколо себе каламутне хмара.

Варіантів для підгодовування карася власного виготовлення досить багато. Це може бути:

 • сухе молоко;
 • крупа;
 • кокосова стружка;
 • горохова борошно.

Також ви можете використовувати готову покупну прикормку для карася. Вона може виявитися недостатньо каламутна. В цьому випадку можна підвищити даний показник самостійно.

Для цього необхідно змішати покупну прикормку з товченим печивом (добре підійде "Ювілейне"). Отриману суміш потрібно розбавити водою з водойми. Проточна вода для цієї мети не годиться - запах хлорки може злякати рибу.

Якщо ви додатково обробляєте пінопластовий кульку ароматизаторами, стежте за відповідністю запаху і самої підгодовування. Якщо вони будуть разюче відрізнятися, карась не буде клювати на такий прикорм.

Скільки пінопласту необхідно чіпляти на гачок
Карась втягує гачок разом з потоком води. Тому, головна мета пінопласту - утримати його на плаву. Для цього можна підібрати один відповідний за розміром кульку, або нанизати декілька як намисто. Перед закидом необхідно переконатися, чи здатна конструкція, підтримувати гачок.

Як перевірки, опустіть гачок з пінопластом в водойму. Якщо кульки піднялися від дна хоча б на 2 см, можна починати риболовлю.

Варто враховувати, що і сильно спливати гачок не повинен. В ідеалі він повинен спокійно плисти за течією, щоб карасю легше було його проковтнути.

При цьому важливо стежити, щоб виступав наконечник гачка. Якщо жало буде виглядати недостатньо, то риба погано зачепиться і зірветься.

 

Когда лучше ловить карася на пенопласт


Відповідний період для лову карасів на пінопласт навесні і в першій половині літа. У цей час вони відгодовуються після зими, активно шукають їжу в мулі. Тому годівниці з пінопластом доцільно застосовувати саме в цей період.

Погода частково впливає на активність карасів. Логічного пояснення цьому немає, але багатьма рибалками виведена статистика: навесні клювання краще йде в сонячну погоду, а влітку навпаки - в похмуру і навіть під час дощу.

Час доби на клювання не впливає абсолютно. Тому Рибачьте вранці, вдень або ввечері, в залежності від своїх уподобань.

Всі моменти, які варто знати для успішного лову карася на пінопласт, були розглянуті. Спробуйте на практиці цей простий і ефективний метод.

Вдалої риболовлі!

 

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1351 times

Контакти