Як спіймати великого карася

 

Спіймати трофейного карася мріє кожен рибалка, але відзначимо, що це вдається далеко не кожному. Чому? Пов'язано це з тим, що до риболовлі на крупного карася необхідно, як слід підготуватися. Відзначимо, що одних тільки відповідально налаштованих снастей і правильно підібраних приманок може виявитися недостатньо. Потрібно крім цього правильно підібрати перспективне місце для лову, а також з урахуванням вимог його підгодувати.

 

Звички і особливості трофейного карася


Ловити карасів вагою 200 грам можна успішно поплавковою вудкою практично в будь-якій водоймі, де глибина перевищує метр. Що стосується великого карася, то його зловити складніше, більше того він може зустрічатися не на будь-якій ділянці акваторії. Відзначимо, що карась завжди водиться в водоймах, в яких по сусідству живе хижак (судак, щука, окунь), а також такі мирні риби, як сазан, короп.

спіймати великого карася

При сприятливих умовах, карась може виростати до півметра в довжину, маючи при цьому вага 3-3,5 кг. Трофеєм сміливо можна вважати особина вагою 2,5 кг, відзначимо, що для того щоб рибі досягти такого розміру буде потрібно близько 8-ми років. Однак сьогодні розраховувати на піймання подібного гіганта доводиться рідко, для багатьох рибалок піймання карася вагою 0,5-1 кг це вже справжня удача.

Особливості поведінки великого карася:

 • Укриття залишає ближче до заходу, годується тільки в темний час доби;
 • Великий карась веде одиночний спосіб життя, до зграї прибивається лише на період нересту;
 • Проявляє підвищену обережність, особливо до незнайомої приманки, для стоянки вибирає глибокі місця на водоймі;
 • Дотримується поверхні дна, вкрай рідко піднімається в товщу або підходить впритул до берегової лінії;
 • Активність проявляє слабку, більшу частину часу перебуває в ямах, під бровками.

Тому якщо ви бажаєте зловити крупного карася, то рекомендується при проведенні організаційних заходів врахувати розглянуті фактори.

 

Визначаємо перспективне для риболовлі місце


Зустріти трофейного карася набагато більше шансів у великих водоймах з пристойною глибиною.

Приїхавши на берег водойми насамперед потрібно озирнутися. Відзначимо, що не правильно вибирати місце, для лову виходячи з власної зручності. Місце підбирається з урахуванням пори року, якщо це літо, то потрібно шукати ділянки з наявністю ям, де глибина буде становити не менше 3-4 метра.

Великий карась близько до берега не підійде, тому снасті необхідно підготувати з розрахунку, що приманку потрібно закидати з ювелірною точністю на відстань 10-15 метрів від берега.

Найбільше крупного карася привертають:

 • Затоки з глибиною мінімум метр, густою рослинністю;
 • Різкі звали, що йдуть в глибину;
 • Невеликі віконця серед густий підводної рослинності;
 • Ділянки з наявністю глибоких ям, підводних бровок;
 • Місця, де є затоплені корчі, повалені дерева;
 • Наявність затоплених гідроспоруд.

Це далеко не повний перелік місць, де трофейний карась може зустрічатися в літній період, але саме їм рекомендується під час лову приділити першочергову увагу.

 

Підбираємо снасті для лову крупного карася


Плануючи відправитися ловити трофейного карася, слід з урахуванням ряду вимог підготувати снасті, а також додаткові пристосування, наявність яких підвищить шанси на успіх. Отже, відразу слід придбати підсак з довжиною ручки 2-3 метра, цього достатньо, щоб підведену до берега рибу завести в сітку і витягнути з води.

Тепер, що стосується снастей. Отже, вибір залежить від того на якій відстані планується ловити рибу від берега. Однак частіше особливо у вечірній час доводиться ловити, використовуючи поплавкову вудку, довжиною 5-7 метрів. На снасть встановлюється звичайна котушка, завдання якої зберігати запас волосіні (10-20 метрів).

снасть для ловлы великого карася

В якості основної волосіні застосовуються варіанти перетином 0,4 мм, можна менше, але не рекомендується використовувати волосінь з розривним навантаженням менше 6 кг. Вибір щодо колірного відтінку здійснювати рекомендується з урахуванням прозорості води.

З особливою відповідальністю слід підійти до вибору матеріалу для виготовлення повідків, як показується практика, відмінним вибором стане волосінь перетином 0,2 мм. Довжина повідця 25-30 см, до основної жилки кріпиться за допомогою морського подвійного вузла, який ховається під невеликою кількістю свинцю. Що стосується гачка то відмінно підійде № 4-6 з короткою цівкою і прямим жалом.

Часто можна зустріти рибалок, вудки яких в своїй оснащенні одночасно є два гачки, встановлені на повідках різної довжини. Певні переваги в цьому є, але відзначимо, що в момент клювання великої риби другий гачок, який вільно бовтається, може зачепитися за підводне перешкоду, через що вийде зачіп, в результаті втрата довгоочікуваного трофею. Тому рекомендуємо на снасть, якої планується ловити велику рибу встановлювати один, але надійний гачок.

Щодо вибору поплавка, можна порекомендувати тільки одне, не купуйте варіанти, які мають на своїй поверхні дуже помітні відтінки - це може злякати рибу. Поплавок в кожному випадку підбирається індивідуально з урахуванням глибини, відстані закидання, наявності течії. Огрузка вибирається так, щоб після закидання поплавок миттєво навіть у вітряну погоду брав строго вертикальне положення.

 

Як спіймати великого карася? Поради та рекомендації професіоналів


У процесі лову необхідно враховувати безліч нюансів. Важливо знати, що найкраще клювання трофейного карася відбуваються перед заходом і рано вранці, поки не почне підніматися з-за обрію сонце.

Відзначимо, що ввечері і вранці відмінні результати можна отримати, використовуючи поплавкову вудку, а ось якщо рибалка затягується, навесь день, то найкращим рішенням стане використання фідера, перевага якого полягає в тому, що годівницю з гачками, на які насаджені приманки, легко можна закинути на відстань до 50 метрів від берега.

Для лову крупного карася підійдуть приманки тваринного походження (наземний черв'як, кожушок, пучок опариша), а також рослинні насадки консервована кукурудза, тісто, варену картоплю. Застосування подібних насадок дозволить істотно знизити відсоток клювань дрібної риби.

Багато в чому успіх лову карася залежить від правильності підібраної прикормки, важливо знати, що вона підбирається з урахуванням пори року. Залучити великого карася до місця лову вийде, тільки використовуючи збалансовану підгодовування. Сьогодні можна в рибальських магазинах придбати готові сухі суміші для карася, однак якщо ви вирішите самостійно приготувати підгодовування, то для цього буде потрібно мінімум 5 різних інгредієнтів, а також обов'язково додати до складу частина приманки, яку плануєте застосовувати під час лову.

Замішувати прикормку рекомендується з використанням води з природної водойми, в якому планується здійснювати ловлю. У воду підгодовування закидається, у вигляді щільних куль розміром з тенісний м'ячик. Відразу можна кинути 5-7 куль, після цього 1-2 протягом кожної години лову.

Дотримуючись рекомендації та поради, розглянуті в цій статті, ви гарантовано зможете завжди залишатися з великим уловом трофейного карася.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 3296 times

Контакти