Рибалка на карася, Як, коли, на що ловити карася

ловля карася

 

Зміст статті

 

Вступ


Карась - це риба, що мешкає в прісноводних водоймах. Має довгасту округлу форму тіла. Карась має невеликого розміру голову і досить товсту спину з високим плавцем. Розмір риби в середньому становить близько 25 см при вазі до 3-х кг. В окремих випадках карась в довжину може досягати 50-55 сантиметрів. Вага при цьому варіюється до 5-ти кг.

Існують 5 різновидів карася. Серед них виділяють 2 найпоширеніших:

 • золотий або звичайний - водиться практично у всіх водоймах середньої Європи;
 • срібний - спочатку жив в водах Сибіру, ​​однак був штучно поширений і по Європі.

Забарвлення при цьому і у срібного карася може бути золотистого кольору. Розрізняють види за формою голови - золотий має плоску морду, а срібний загострену.

У природі зустрічаються і гібриди. Це пов'язано з тим, що риби дуже близькоспоріднені і мають загальну середовище проживання.

Тривалість життя карася залежить від його виду. Срібний в середньому живе 8-9 років. Золотий живе довше - близько 12 років.

 

Календар клювання карася


календар клювання карася

 

Погодні умови в нашому регіоні значно змінюються в залежності від пори року. Внаслідок цього, клювання карася сильно відрізняється щодо різних кліматичних умов.

З середини грудня до середини лютого клювання немає взагалі. В цей час карась знаходиться в так званій "зимівлі" - він йде на велику глибину.

До середини березня карась клює середньо. Якщо ви йдете на риболовлю в цей період, варто віддати перевагу поплавковою вудкою.

Після цього у карася настає нерест і триває до середини квітня. Виловлювати рибу в цей час заборонено законом. Крім того, риболовля в цей час може завдати катастрофічний шкоди природі - водойми просто збідніють.

Після нересту починається тривалий сприятливий період для лову карася - до жовтня клювання буде хорошим.

В кінці жовтня і листопаді на риболовлю має сенс йти тільки при великому бажанні - клювання в цей час посередній. Причому швидше за все вам доведеться використовувати донне спорядження.

 

Житла карася


Карасі мешкають в ставках і озерах східної і середньої Європи. Вони живуть у всіх замкнутих водоймах. Вважають за краще триматися ближче до дна. Карась любить заболочену місцевість, найчастіше з мулистим дном. Іл їм необхідний для зимової "сплячки" - риба заривається в нього і перечікує несприятливий час.

Даному виду риби подобається малорухливий спосіб життя. Карась комфортно себе почуває в заростях водоростей, де він без проблем знаходить собі їжу і ховається від ворогів.

Срібний карась більше любить проточну воду. Нерідко їх можна зустріти у водоймах з течією. Золотий - навпаки, вважає за краще місцевість зі стоячою водою.

Карась - риба дуже невибаглива. Вони можуть виживати в будь-яких некомфортних умовах. Навіть сильно болотиста місцевість є для них придатною для життя.

 

Наживки і насадки для карася


Карась вживає в їжу продукти тваринного і рослинного походження. Залежно від сезону і погодних умов, риба віддає перевагу різним видам наживки.

Серед тварин наживок найбільш популярними для лову карася є:

 • дощової, гнойовий або земляний черв'як ;
 • короїд;
 • опариш;
 • травневий жук;
 • личинка бабки.

Ви можете використовувати насадки з окремих приманок, або ж комбінувати їх у вигляді бутерброда.

З рослинних приманок карась воліє:

 • різні каші;
 • тісто;
 • бобові.

Передбачити заздалегідь на яку наживку карась в конкретному водоймі буде клювати найкраще складно. Тут важливо враховувати, якоїсь поживи у нього в достатку і приїлася. На основі цього можна прикинути, яка насадка в даному випадку буде ефективна.

Найкраще брати з собою на риболовлю кілька варіантів наживок і насадок. У цьому випадку ваші шанси вгадати переваги карася будуть вище.

Видео: Як готувати горохову мастирку

 

Як ловити карася в різні пори року


Риболовля на карася взимку

У цьому варіанті досить важко що-небудь передбачити. Так як не в кожній водоймі карась ловиться однаково добре. У деяких може не ловитися взагалі всю зиму. Це залежить від самої водойми. Взагалі, в умовах існування ця риба невибаглива. Але зате в зимовий час можна зустріти рибу побільше, так як дрібні карасики ховаються з початком приходу холодів, а великі можуть плавати далі. Саме тоді у вас є великі шанси зловити карася, який матиме вагу від 0,5 кілограма. Найкраще зимовий час для риболовлі на карася - перші два зимових місяці, а також березень, поки не зійде лід.

Рибалити радять там, де перепади глибини, там, де ростуть очерет. Якщо ви зловили в цій водоймі якусь рибу, тим більше хижу, значить, тут повинні водитися і карасі. Також ця риба відчуває перепади атмосферного тиску. Краще клює при підвищенні. Вибирати дні для полювання на карася в зимовий час рекомендується такі, коли світить сонце, і немає вітру. 

Риболовля на карася навесні

Це найлегший час для лову карасів. При температурі води 8 ° С риба починає проявляти активність, на при підвищенні на 4-6 ° С буде прекрасний улов. Чи буде ловитися карась, залежить від погодних умов, а точніше від температури води. 

Якщо в місці, де почав клювати карась, він попадається виключно дрібний - потрібно пошукати інше місце. Ловити карася найкраще в цей час в тих місцях, де вода добре прогріта, тобто на мілководді і заростях підводних рослин.

Риболовля на карася влітку

Це час року - найбільш стабільний для риболовлі на карася. Хоча харчуватися в цей час рибі є чим, але саме тоді можна зловити досить великий екземпляр. У погану погоду, особливо якщо вона стоїть такий вже кілька днів - риболовля не вдасться. Початок червня також невдалий час. Це пов'язано з особливостями нересту карася. Дуже велику роль в хорошій риболовлі грає не тільки час, а й місце. Найбільше для цього підходить лінія берега в тіні від рослин, що ростуть на березі. Тут прекрасний клювання може бути протягом усього дня.

Риболовля на карася восени

У цю пору року ловля карася відрізняється від літньої через охолодження води і зникнення природного корму. В цей час рибу все важче впіймати біля берега, вона переселяється туди, де глибше і тепліше, а дно твердіше і рельєфніше. Неглибокі водойми восени не принесуть вам улову, так як риба ховається в мул. Непоганий улов можете отримати коли похмура погода з дощем, що мрячить і несильним вітром. При перепадах погодних умов карась також клює досить добре.

 

9 факторів для успішного улову карася.

 1. Сезон непрофесійного улову карася починається влітку, через 8-12 днів після ікрометання. Найкращий улов карася буває в теплі місяці, коли температура води досягає 20-28 ° С. Залежно від похолодання і зниження температури улов риби слабшає і в листопаді - грудні зовсім припинитися;
 2. Ікрометаніе карася в липні-серпні при досягненні температури води 16 - 18 ° С. Динамічно харчується карась якщо температура не падає нижче 12 - 14 ° С;
 3. У літню пору карась приймається динамічно харчуватися, в період прогрівання води до 15 - 17 градусів. В який період це почнеться, залежить тільки від погоди, від того, якої глибини і розміру, досягне водойму. Невелика водойма (1-1,5 м) нагрівається за 4-5 днів, при температурі повітря 25 градусів. В даний період дозволяється вважати, що риба ловля на карася стартувала. У великому водоймі вилов карася на мілководді (о, 6 - 1,8 метрів). При цьому вода набагато швидше нагрівається. Для визначення точного розташування для вилову карася в літню пору, потрібно стежити за водоймою за допомогою бінокля і при цьому можна легше знайти розташування карася;
 4. Зазвичай після морозу коли лід тільки розтане, риба ставати млявою і менш активною, так як під льодом у неї було дуже мало кисню. У цьому випадку «не здоровий" карась ловитися не будуть, до того часу поки кисень у водоймі не відновиться. Період відновлення становить 2 = 6 тижні;
 5. Вилов карася в літню пору вночі не реально, краще ловити карася в літню пору, так як погода тепліше і сонячніше. Якщо погода сприятлива вам, то і карасю вона теж підійдемо;
 6. Зазвичай карася ловлять на великого хробака. На інші наживки карась не дуже добре ловиться;
 7. У літню пору карась в основному харчується очеретом деякими іншими рослинами;
 8. Влітку улов карася набагато більший у струмка, де він в основному перебувати до ікрометання;
 9. На Дніпрі влітку у карасів гіркуватий смак (в ставках і літній час), тому професійні рибалки коли починають варити юшку, спочатку відрізають зябра, які дуже гірчать при кипінні.

 

Топ-8 місць, де можна знайти карася


1. Смуга від 2 до 10 метрів рослинності на мілководді (від 0,5 до 1,5 м).

Якщо уздовж берега тягнеться суцільна смуга рослинності, яка потім зникає, залишаючи відкриту ділянку, то карась обов'язково будуть шукати корм на ділянці практично від самого берега (якщо глибина дозволяє) до кордону водної рослинності і відкритої води. Така поведінка карася типово, як для озер, так і для річок зі слабкою течією. Найчастіше риба рухається по межі цих зон і зупиняється в місцях, де протягом найбільш слабке.

2. Перекат

На великих річках це місце може бути єдиним, де сила течії слабшає. Основний потік проходить над перекатом, а риба стоїть, укрита від перебігу у самого дна. Якщо на цій ділянці є водна рослинність, то карась із задоволенням будуть там зупинятися для годівлі.

3. Неглибокий затоку або затока

У такі місця карась, риби теплолюбні, люблять заходити в весняна повінь. Деякі там залишаються на все літо. Великих зграй там не зустрінеш, але кілька пристойних за розмірами особин там можуть знайти собі їжу.

4. Підводний височина, низовина, яма

Карась любить відвідувати звали, підводні ями і підводні височини. Якщо такі ділянки покриті підводною рослинністю, то риба буде там з'являтися регулярно. Якщо, крім рослинності там можна знайти їжу тваринного походження зграї карася будуть кружляти в цьому місці практично цілодобово.

5. Заросший водною рослинністю плесо

У такі місця риба заходить в основному в сутінки або вночі. Днем риба буде стояти неподалік, в товщі водної рослинності де-небудь поблизу.

6. По краях водної рослинності

У літню пору карась в більшості випадків з вдячністю відгукуються на їжу рослинного походження. Будь-стебло підводного рослини може бути цікавий рибі. Однак в самих заростях рибі знаходитися не дуже комфортно. Найчастіше зграя підходить до таких острівців і обстежує ділянки вздовж лінії кордону відкритої води. Глибина понад 2 метри, але менше 5 метрів в таких випадках рибалці може допомогти. На більш глибокі місця карась і лин виходять рідко.

7. Відкрита старица

Ідеальне місце для лову карася. Зустрічається рідше, ніж хотілося б. Ідеальне місце проживання, як для карася, так і для лина. Влітку риба тут може клювати при сприятливій погоді цілодобово. Іноді навіть не потребує підгодовування.

8. Річка (протока) між двома озерами

Карась заходить в такі місці весь сезон відкритої води. Головна умова в цьому місці для риби - наявність водної рослинності і слабке перебіг. Карась в такому місці може стояти по всьому потоку. 

 

Способи лову карася


Підписуйся на наш канал в Telegram!
Піймати хорошого екземпляра карася - завжди приємно. Вдала ловля карася на початку осені залежить від багатьох чинників. У першу чергу це погодні умови, від яких ця риба дуже залежить.
Рибалити на карася можна декількома способами. Одним з найбільш ефективних і бюджетних вважається ловля карася на пружину. Незважаючи на те, що метод досить простий, необхідно враховувати особливості подібної риболовлі.
Риболовля - улюблене захоплення величезної кількості жителів. У нашій країні безліч різних водойм, в яких живуть різні породи риб.
Ловля карася на соску - це один з найбільш часто використовуваних методів, який застосовують рибалки під час риболовлі.
Карась - це прісноводна риба, яка водиться майже у всіх водоймах країни. На кожну різновид риби, існує безліч видів лову карася, одним з них і є ловля на поплавкову вудку.
У статті ви дізнаєтеся: варіанти снастей для лову карася на течії, як правильно вибрати місце для риболовлі, яке підгодовування краще вибрати, як правильно підгодовувати карася на течії, ви дізнаєтеся техніку і тактику ловлі карася на швидкій течії. Ми розповімо вам…
Закони рибалки диктують нам головна і основне умова для успішного клювання - підкормлювання. Саме, завдяки їй можливо зловити великих особин. Наприклад, ловля карася, такого простого на вигляд.
Більшість рибалок переконане, що ловлю карася найкраще здійснювати восени, навесні або влітку. Про зими чомусь більшість любителів цього активного виду відпочинку замовчують.
На початку зими, в період становлення на водоймах першого крижаного покриву, особливий інтерес представляє ловля карася взимку на мормишку. Слід пам'ятати, що перший лід вкрай ненадійний.
Спіймати трофейного карася мріє кожен рибалка, але відзначимо, що це вдається далеко не кожному.
Карась один з найпоширеніших видів риб в різних водоймах. Він водиться навіть в болотистих водах. Для цієї риби комфортними умовами для існування є поширені в наших краях.
Багато рибалки звикли до того, що карася можна ловити навесні, влітку, восени. А ось ловиться чи карась взимку. Відповідь на це питання, звичайно ж, позитивний - звичайно ж, його можна ловити і взимку.
Рибалка на карася з приходом тепла стає все більш жвавою і передбачуваною. Особливо це стосується невеликих озер, де виловити пару особин практично нічого не коштує.
Досить проста у виготовленні і застосуванні снасть - макушатнік, в чем-то можна порівняти з фідером, хоча і відмінності на обличчя. Цей метод можна назвати «дідівським» - багато його застосовували в дитинстві, коли головне в риболовлі було не споглядання природи, а…
Якщо ви не початківець рибалка, то ви прекрасно знаєте, що карась - це вид риби, який відрізняється своєю невибагливістю і клює практично на всілякі насадки і, здавалося б, в будь-який час року.

Контакти