Рибалка на карася, Як, коли, на що ловити карася

Карась - це риба, що мешкає в прісноводних водоймах. Здебільшого рібу розводять у промислових цілях, карась цінний екземпляр рибного господарства, бо вміє виживати у водоймах де зовсім мало кисню.

Риболовля на карася. Як, коли та на що ловити карася.

Зміст:


Вступ

Карась - це риба, що мешкає в прісноводних водоймах. Здебільшого рібу розводять у промислових цілях, карась цінний екземпляр рибного господарства, бо вміє виживати у водоймах де зовсім мало кисню.

1

Має довгасту округлу форму тіла. Карась має невеликого розміру голову та досить товсту спину з високим плавником. Спинний плавець довгий, глоткові однорядні зуби. Тіло високе з товстою спиною, помірно стиснуте з боків. Луска велика і гладка на дотик. Забарвлення варіює залежно від місця проживання.

Розмір риби в середньому становить близько 25 см при вазі до 3-х кг. В окремих випадках карась у довжину може сягати 50-55 сантиметрів. Вага при цьому варіюється до 5 кг.

Існує 5 різновидів карася.

Найбільш відомі:

 • Простий, або золотий карась (Carassius carassius). Розповсюджений від Середньої Європи до басейну Олени.
 • Срібний карась (Carassius gibelio). Спочатку мешкав у басейні Тихого океану, в річках Сибіру та в низов'ях річок Аральського моря, проте був штучно розселений у багатьох водоймах Європи та Сибіру.
 • Золота рибка (Carassius auratus) – форма карася, штучно виведена в Китаї із срібного карася. В даний час існує безліч порід: телескоп, шубункін, комета, левиноголівка та інші. Звичайна золота рибка зберегла найбільшу схожість зі своїм предком - карасем.

Мешкають виключно в болотистих та низинних озерах та річках. У гірських озерах і взагалі гірських місцевостях карась є досить рідкісним явищем. Карась - дуже живуча риба, тому дрібного карасика часто використовують при лові щуки як живець.

Усі рибалки будуть раді зловити карася від невеликого екземпляра до трофейного. Як зловити великого карася: поради та рекомендації.

Зовнішньо золотий і срібний карасі схожі. Забарвлення при цьому і у срібного карася може бути золотистого кольору. Розрізняють види за формою голови – золотий має плоску морду, а срібну – загострену.

У природі трапляються і гібриди. Це пов'язано з тим, що риби занадто близькі і мають загальне середовище проживання.

Тривалість життя карася залежить від його виду. Срібний у середньому живе 8-9 років. Золотий живе довше – близько 12 років.

Календар клювання карася

2

Кожен рибалка знає, що клювання риби залежить від погодних умов, фази місяця, пори року та атмосферного тиску. Карась - також схильний до всіх цих факторів, які впливають на клювання риби.

Погодні умови у нашому регіоні значно змінюються залежно від пори року. Внаслідок цього клювання карася сильно відрізняється щодо різних кліматичних умов.

Клювання карася в залежності від пори року:

3

 • Із середини грудня до середини лютого клювання немає взагалі. Ловля карася у січні. У цей час карась знаходиться в так званій "зимівлі" - він іде на велику глибину.
 • До середини березня карась клює середньо. Якщо ви йдете на рибалку в цей період, варто віддати перевагу вудкам поплавця.
 • Після цього у карася настає нерест і триває до середини квітня. Виловлювати рибу тим часом заборонено законом. Крім того, рибалка в цей час може завдати катастрофічної шкоди природі - водойми просто збідніють.
 • Після нересту починається тривалий сприятливий період для лову карася - до жовтня клювання буде добрим.
 • Наприкінці жовтня та листопаді на рибалку має сенс йти тільки за великого бажання - клювання в цей час посереднє. Причому швидше за все вам доведеться використати донне спорядження.

Коли ловити карася.

Найкращий час для лову карася - це тепла весна, коли вода вже досить прогрілася, карась починає проявляти свою активність. Риба починає активно поводитися при підвищенні температури води до +10 ° С, а вже при температурі +15 ° С він починає активно клювати.

Карась чудово почувається в умовах, коли температура води знаходиться в межах +18 - 23°С. Саме ці показники потрібно брати до уваги при організації риболовлі.

Навесні та восени так само слід орієнтуватися на показники температури води. Як правило, він у ці періоди починає цікавитися наживкою в 10 до 11 години і до 16 до 17 години. Влітку ж, карась починає клювати ще до сходу сонця, а надвечір починається активне клювання лише після 17 годин.

Але ці терміни вважаються дуже умовними, оскільки режим клювання карася не однаковий, навіть якщо водойми розташовані поруч. Це пов'язано як з наявністю кормової бази, так і з розмірами та глибиною ставка. Як ловити карася на течії.

У ставках, де мізерна кормова база, карась може цікавитися наживкою протягом усього світлового дня.

ТОП 9 факторів для успішного улову карася.

4

 1. Сезон непрофесійного вилову карася починається влітку, через 8-12 днів після ікрометання. Найкращий улов карася буває у теплі місяці, коли температура води сягає 20-28°С. Залежно від похолодання і зниження температури улов риби слабшає і листопаді – грудні зовсім припинитися;
 2. Ікрометання карася в липні-серпні при досягненні температури води 16 - 18°С. Динамічно харчується карась, якщо температура не падає нижче 12 - 14°С;
 3. Влітку карась починає динамічно харчуватися, під час прогрівання води до 15 – 17 градусів. У який період це почнеться, залежить тільки від погоди, від того, якої глибини та розміру досягне водойма. Невелика водойма (1-1,5 м) нагрівається за 4-5 днів, при температурі повітря 25 градусів. У цей період можна вважати, що риба лов на карася стартувала. У великому водоймищі вилов карася на мілководді (про 6 – 1,8 метрів). При цьому вода набагато швидше нагрівається. Для визначення точного розташування для вилову карася в літню пору, потрібно стежити за водоймою за допомогою бінокля і при цьому можна легше знайти розташування карася;
 4. Зазвичай після морозу, коли лід тільки розтане, риба стає млявою і менш активною, оскільки під льодом у неї було дуже мало кисню. В цьому випадку "не здоровий" карась не ловитимуться, доки кисень у водоймі не відновиться. Період відновлення становить 2 = 6 тижнів;
 5. Вилов карася влітку вночі не реально, краще ловити карася влітку, оскільки погода тепліша і сонячніша. Якщо погода сприятлива вам, то й карасю теж підійдемо;
 6. Зазвичай карася ловлять на великого хробака. На решту наживок карась не дуже добре ловиться;
 7. Влітку карась переважно харчується очеретом деякими іншими рослинами;
 8. Влітку улов карася набагато більший біля струмка, де він переважно перебуватиме до ікрометання;
 9. На Дніпрі влітку у карасів гіркуватий смак (у ставках та літній час), тому професійні рибалки коли починають варити юшку, спочатку відрізають зябра, які дуже гірчать при кипінні.

Керівництво ловлі карася по сезонному лову.

Карась - риба теплолюбна, тому керуватися при лові цієї риби потрібно по сезону, коли ви зібралися рибалити.

Рибалка на карася навесні.

5

Це найлегший час для лову карасів. Коли природа починає тільки прокидатися, прогрівається вода, карасі відразу активуються і починають клювати.

 • Березень. При температурі води 8 ° С риба починає проявляти активність, але при підвищенні на 4-6 ° С буде чудовий улов. Чи ловитиметься карась, залежить від погодних умов, а точніше від температури води.
 • Квітень. Температура води все більше прогрівається від +10 ° С, карась активно клює. Запам'ятайте, якщо у місці, де почав клювати карась, він трапляється виключно дрібний – потрібно пошукати інше місце. Ловити карася найкраще в цей час у тих місцях, де вода добре прогріта, тобто на мілководді та чагарниках підводних рослин.
 • Травень. Наприкінці квітня, на початку травня карась підходить до берега на нерест, буває, що нерест проходить настільки бурхливо, що під берегом трава ворушиться. Нерест передує переднерестовий жор, який триває також і після нересту - карасю необхідно поповнити свої сили. Мабуть, весна – це єдиний час, коли карася ловити неважко і можна його спіймати багато. Необхідна тільки більш-менш стійка погода, яка тривала б два-три дні.

Рибалка на карася влітку.

Влітку рибалка на карася стабільна і багато в чому залежить від погоди.

6

 • Червень. Карась після нересту активно харчується, поповнює сили, відновлюється та активно клює. Цього місяця можна розраховувати на затримання досить великого екземпляра. З початку літа карась переходить на рослинну їжу, тому добре клюватиме на рослинні приманки і зовсім не реагуватиме на приманки тваринного походження.
 • Липень. Карась може почати клювати зовсім рано, зі сходом сонця. Карась чудово почувається в умовах, коли температура води знаходиться в межах +18 - 23°С. Саме ці показники потрібно брати до уваги при організації риболовлі. Коли дуже спекотно буде ховатися в більш холодні шари води.
 • Серпень. Спекотні дні карась проводить з головою закопавшись в мул, і тільки вечорами, ночами та рано вранці підходить до берегів, де ласує молодими стеблами водяних рослин. Тому ловити карася влітку найкраще на ранковій зорі, іноді починаючи ловлю ще в передсвітанкових сутінках.

Рибалка на карася восени.

7

Рибалка на карася восени відрізняється від літньої, тому що починає знижуватися температура води у всіх водоймах. Ловля карася на фідер восени.

 • Вересень. Зі зниженням температури карася все складніше зловити біля берега, риба переселяється туди, де глибше і тепліше, а дно твердіше і рельєфніше. Неглибокі водойми восени не принесуть вам улову, тому що риба ховається в мул. Непоганий улов можете отримати коли похмура погода з дощем і несильним вітром. При перепадах погодних умов карась також клює досить добре.
 • Жовтень. Ловля карася у жовтні. Холодніший місяць, карась триматися глибоких місць, біля берега цю рибу вже не зловити. З похолоданням карась переходить на їжу тваринного походження, яка поживніша, харчуються в основному донними безхребетними та їх личинками.
 • Листопад. Холодна вода загальмовує у карася всі життєві процеси, ловити його з кожним днем ​​стає дедалі важче. Осінній лов карася можливий закидушками, фідером з годівницею, поплавцевою снастью з далеким закиданням. Найкращі осінні насадки – виповзок, червоний гнойовий хробак, опариш, мотиль.

Рибалка на карася взимку.

8

Зимова рибалка на карася найскладніша, і вимагає від рибалки багато терпіння та витримки. І не завжди буде успішною, але спробувати варто. Не кожен місяць карась ловитися однаково добре. Ловля карася взимку.

 • Грудень. Умови проживання карася взимку залежать від самої водойми. У грудні можна розраховувати на більший улов карася, тому що дрібна риба ховається на дні водойми з першими похолоданнями, а велика риба продовжує бути активною. Рибалка на карася у грудні - це хороша ідея, тому що карась все ще залишається активним, хоч і на дні водоймища і шукає собі їжу. Підгодовування для карася взимку.
 • Січень. По праву другий місяць зими вважається теж добрим місяцем для лову карася. Рибалити найкраще там, де перепади глибини, там де ростуть очерети. Якщо ви спіймали в цьому водоймищі якусь рибу, тим більше хижу, значить, тут повинні бути і карасі. Також ця риба відчуває перепади атмосферного тиску. Краще клює при підвищенні. Вибирати дні для риболовлі на карася в зимовий час рекомендується такі, коли світить сонце, і немає вітру.
 • Лютий. Активність карася на дні водоймища помітно знижується, зловити цю рибу все складніше. Багато залежить від різкого перепаду температури, атмосферного тиску та нестачі їжі на дні водойми. Але спробувати успіх варто, кілька карасів ви зможете зловити. Ловля карася взимку на мормишку.

Місця проживання карася на водоймі.

Карась - риба не вибаглива до умов проживання, тому рибу можна знайти: у невеликих замкнутих озерах, невеликих водоймах із слабким припливом води, у заболочених озерах, на річках та ставках.

Топ-8 місць, де можна знайти карася:

 9

 • Смуга від 2 до 10 метрів рослинності на мілководді (від 0,5 до 1,5 м).

Якщо вздовж берега тягнеться суцільна смуга рослинності, яка потім зникає, залишаючи відкриту ділянку, то карась обов'язково шукатимуть корм на ділянці практично від самого берега (якщо глибина дозволяє) до межі водної рослинності та відкритої води. Така поведінка карася характерна, як озер, так річок зі слабким течією. Найчастіше риба рухається по межі цих зон і зупиняється в місцях, де течія найслабша.

 • Перекат.

На великих річках це місце може бути єдиним, де сила течії слабшає. Основний потік проходить над перекатом, а риба стоїть, прихована від течії біля самого дна. Якщо на цій ділянці є водна рослинність, то карась із задоволенням там зупинятимуться для годівлі.

 • Неглибока затока або затоки.

У такі місця карась, риби теплолюбні, люблять заходити у весняну повінь. Деякі там залишаються на все літо. Великих зграй там не зустрінеш, але кілька пристойних за розмірами особин там можуть знайти собі їжу.

 • Підводна височина, низовина, яма.

Карась любить відвідувати вали, підводні ями та підводні височини. Якщо такі ділянки покриті підводною рослинністю, то риба там з'являтиметься регулярно. Якщо, крім рослинності там можна знайти їжу тваринного походження зграї карася кружлятимуть у цьому місці практично цілодобово.

 • Зарослий водною рослинністю плес.

У такі місця риба заходить переважно в сутінки або вночі. Вдень риба стоятиме неподалік, у товщі водної рослинності десь поблизу.

 • По краях водяної рослинності.

У літній час карась здебільшого з вдячністю відгукуються на їжу рослинного походження. Будь-яке стебло підводної рослини може бути цікавим для риби. Однак у самих чагарниках рибі перебувати не дуже комфортно. Найчастіше зграя підходить до таких острівців та обстежує ділянки вздовж лінії кордону відкритої води. Глибина понад 2 метри, але менше 5 метрів у таких випадках рибалці може допомогти. На глибші місця карась та лин виходять рідко.

 • Відкрита стариця.

Ідеальне місце для лову карася. Зустрічається рідше, ніж хотілося б. Ідеальне місце проживання, як для карася, так і для ліня. Влітку риба тут може клювати при сприятливій погоді цілодобово. Іноді навіть не потребує підгодовування.

 • Річка (протока) між двома озерами.

Карась заходить у такі місця весь сезон відкритої води. Головна умова в цьому місці для риби - наявність водної рослинності та слабка течія. Карась у такому місці може стояти по всьому потоку.

Місця для ловлі карася.

Дрібні та середні карасі в теплу пору року вважають за краще жити недалеко від берега, а великі особини почуваються комфортніше на глибині, і лише іноді підходять до берега.

Карась - дуже полохлива риба, тому навіть біля берега шукатиме місця, де можна надійно сховатися. Тому при риболовлі на карася потрібно поводитися максимально тихо, при найменших сторонніх шумах він йде з місця стоянки. Найбільш ефективною снастью для лову карася вважається вудка поплавця. На неї можна ловити карася весь сезон відкритої води. Ловля карася на поплавкову вудку.

10

Місцезнаходження карася на водоймі:

 • У районах водної рослинності або у безпосередній близькості від них.
 • У місцях акваторії, де повалено у воду дерева або кущі.
 • У вікнах чистої води, оточеної водяною рослинністю.
 • У ямах, на свалах чи столах та інших ділянках, що мають перепади глибин.

Якщо карась проживає у водоймі з іншими видами риб, він поводиться інакше.

Звички та звички карася на водоймі:

 1. Карась намагається не траплятися іншим хижакам на обід, тому переміщається та харчується за строгим графіком — у години, коли ті відпочивають.
 2. Паралельно з цим усі його міграції відбуваються найбезпечнішими місцями — т. зв. «карась стежок».
 3. Карась може харчуватися одним видом корму, простим і доступним, які не люблять інші види риб. З берега це виглядає як повне небажання клювати на звичні насадки.
 4. Щоб взагалі убезпечити себе від будь-яких несприятливих факторів - карась стає параноїдально підозрілим і насторожується з будь-якого хоч трохи.

Наживки та насадки для риболовлі на карася.

Рибаки-початківці часто задаються питанням: а на що ловити карася? Які приманки підходять найкраще? Які насадки та наживки підійдуть більш ефективно на карася?

11

Приманки на карася поділяються на такі види:

 1. натуральні зернові;
 2. Тварини насадки;
 3. Штучні насадки
 4. І готові насадки;

Натуральні зернові насадки на карася.

Приманки рослинного походження стабільно працюють у теплу пору року, коли мирні представники сімейства коропові переходять на харчування водоростями. Такі типи насадок легко приготувати в домашніх умовах.

До натуральних зернових насадок належить:

12

 • Варена кукурудза;
 • Перловка;
 • Пшениця;
 • Тісто з манки та будь-якої крупи, рибалки називають - мастирка Як зробити макушатник для карася.
 • Каші (манка, геркулес, мамалига);
 • Горох;
 • Ячмінь;
 • Перлівка;
 • Люпин;
 • Тісто;
 • Хліб;

Тваринні насадки на карася.

Тварини насадки вважаються найбільш універсальними. Вони стабільно працюють протягом усього року та незмінно привертають увагу карася.

До тваринних насадок на карася відноситься:

13

 • Гнойовий хробак;
 • Дощовий черв'як;
 • Земляний хробак;
 • Виповзки;
 • Короїд;
 • Хрущ;
 • Личинки бабки;
 • Опариші;
 • Мотиль;

Штучні насадки на карася.

Штучні насадки на карася вважаються вигідними, довготривалими. Штучні насадки мають позитивну плавучість. Деякі їх імітують живі насадки.

До штучних насадок на карася відносяться:

 • Пінопласт Ловля карася на пінопласт.;
 • Повітряне тісто;
 • Штучні хробаки;
 • Штучні мотилі;
 • Штучні опариші;
 • Штучна кукурудза, горох;
 • Штучні мушки, комахи, нитки;

Готові насадки на карася.

Готові насадки на карася можна купити в будь-якому рибальському магазині. На сьогоднішній день є великий вибір готових насадок для риболовлі на карася.

До готових насадок на карася відносяться:

14

 • Бойли;
 • Пеллетс;
 • Пасти;
 • Ліквіди;

Основні та найпопулярніші - це бойли.

Бойли – це особливий вид насадки, який виготовляють із різним діаметром та забарвленням. Вони йдуть переважно круглої форми, але бувають і циліндричні. Бойли в основному використовують для такої полохливої ​​та обережної риби, як карась, який лякається найменшого звуку, і йде з місця стоянки при найменшому підозрі. У бойли додають спеціальні ароматизатори, що приманюють рибу до насадки.

Бойли поділяються на дві категорії залежно від розмірів:

 • маленькі – діаметр до 15 мм;
 • великі – діаметр від 15 мм;

Бойли бувають двох видів:

 • плаваючі – не лягають на дно;
 • тонучі - лягають на дно.

Маленькі.

Маленькі бойли - це невеликі приманки розміром до 15 мм, які найкраще підходять для масового лову карася, сазана та коропа середніх розмірів. Слід враховувати, що невеликі бойли розміром 10-12 мм привабливіші для обережних трофейних коропів, але також привабливі і для менших представників цього виду. Маленькі бойли можна використовувати відразу по кілька штук, якщо ви вирішили пополювати великі екземпляри.

Великі:

Великі бойли – це великі приманки розміром понад 15 мм, які довше зберігаються цілими, що підвищує шанс великого вилову. Така принада менш приваблива для маленьких рибок, оскільки вони її не зможуть проковтнути, тому це ідеальний варіант для лову великого трофейного коропа або сазана. Але оскільки велика риба обережніша, то вам необхідно буде почекати, поки вона підійде до приманки.

Плаваючі:

Плаваючі бойли - це приманки, які не стосуються дна і виринають після закидання. Вони найчастіше застосовуються у водоймах із густими водоростями, замуленим або брудним дном. Завдяки плавучості вони не застрягнуть, а бовтатимуться в очікуванні свого видобутку.

Тонучі:

Тонучі бойли - це приманка, яка лягає на жорстку поверхню дна і чекає, поки підійде така обережна риба, як короп і сазан. Перевага такого виду бойла в тому, що він не відлякує коропа рухом. Також їх можна використовувати не тільки як насадку, але і як приманку.

Пеллетс та пасти.

Пеллетс – це приманка у вигляді жорстких гранул, які виготовлені із злакових сумішей із спеціальними наповнювачами та ароматизаторами. Спочатку їх створювали з метою годування товарної риби, але згодом рибалки стали їх використовувати як прикорм та насадку.

15

Пеллетси бувають різних розмірів та різного діаметру. Їх використовують переважно як приманку, оскільки вони швидко розчиняються у воді. Найпершим простим пеллетсом можна назвати макуху (пресовану соняшникову макуху). При виборі пеллету насамперед слід звертати увагу на швидкість розчинення, склад та розмір гранул.

Швидкорозчинний пелетс.

Використовується як приманка. Основне завдання – залучити якомога більшу кількість риби у вказану зону. Час розчинення досягає однієї години.

Повільнорозчинний пелетс.

Може застосовуватися і як приманка, і як насадка. Основною перевагою використання пелетса як насадки є зменшення кількості «холостих» клювань.

Паста.

Паста – це спеціальна приманка, схожа на тісто і використовувана як наповнювач для годівниць. Завдяки складу вона надійно обле

пляє годівницю і добре працює при лові риби на фідері. Пасту застосовують у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією, щоб уникнути швидкого вимивання.

Ліквіди.

Ліквіди – це добавки, які мають на меті забезпечити взаємозв'язок між усіма компонентами приманки або міксу бойлів, а також надати їм нового аромату. Склад ліквідів досить складний, до якого входять лише натуральні компоненти: рідкі амінокислоти, протеїни, масляні кислоти, жири, велика кількість вітамінів та мінеральних солей. Також їх застосовують для захисту ПВА-систем від передчасного розчинення та надання більшої привабливості для риби.

Підгодовування для ловлі карася.

Рибалка на карася залежить від того, наскільки добре, правильно і точно рибалка зможе підгодувати карася. Як правильно підкормлювати карася. Карась харчується кормом як рослинного, і тваринного походження залежно від пори року. Такі переваги у виборі їжі допомагають карасю адаптуватися від сезону до сезону, і завжди знаходити у водоймі їжу та бути ситим. Тому, щоб його залучити, необхідно застосувати підгодовування. Вона потрібна, щоб приманити карася до відповідного місця і надовго утримати його там. Можна використовувати покупну приманку або приготовлену своїми руками, це вже залежить від переваг самого рибалки.

Найкраща основа підгодовування для карася:

16

 • горох;
 • вівсяні пластівці;
 • комбікорм;
 • подрібнені зерна пшениці;
 • кукурудзяне борошно;
 • манка;
 • висівки;
 • панірувальні або житні сухарі;
 • перлівка;
 • макуха;
 • пшоно;
 • толокно.

Добавки для підгодовування на карася.

Карась дуже любить пахучий корм, але додавати ароматизатори потрібно обережно, оскільки великий надлишок запахів може навпаки відлякати карася. Найкраще підгодовування для карася має виділяти ледь вловимий аромат.

Щоб ефективно виконати умову, за якої приманка має приємний запах, але низьку калорійність, рибалки використовують ароматизатори.

Ароматизатори бувають двох видів:

 • природні ароматизатори;
 • Синтетичні ароматизатори;

Давайте також розглянемо, які добавки карась любить найбільше.

17

Добавки для приготування підгодівлі на карася:

 • аніс;
 • валеріанка;
 • ванілін;
 • порошок какао;
 • гас;
 • конопляне або ріпакове насіння;
 • кориця;
 • мед;
 • м'ятні пряники;
 • подрібнені горіхи;
 • вівсяне печиво;
 • запашні рослинні олії;
 • цукор;
 • насіння соняшника;
 • сухе молоко;
 • подрібнений часник;
 • розтерте насіння кропу;
 • фруктові есенції;
 • халва;
 • чебрець;
 • часник;
 • ефірні масла.

Підгодовування для карася залежить від сезонності:

18

 • Підгодовування у весняний період. Весна – це період, коли рослинна їжа у водоймі ще не виросла у достатній кількості. Тому карасі шукають тваринне харчування. Отже, підгодовування має містити у собі інгредієнти тваринного походження. Вигадувати нічого не треба. Це мотиль та дощовий хробак. Це знайомі карасю та улюблені їм страви. Саме підгодовування готується дуже просто. Вищезгадані тварини або їх частини поєднуються з деякою кількістю землі. Землю бажано брати в тій же водоймі, в якій планується використовувати підгодовування. Як правило, це підгодовування діє навесні на ура. І нічого іншого вигадувати не варто.
 • Підгодовування у літній період. Літо – пора буйної рослинності. Карасям вистачає рослинного корму. Саме на нього вони і перемикаються в умовах рослинного достатку та досить високої температури води. Звідси висновок: у період для залучення карасів необхідно брати приманку рослинного походження. Таких рецептів є сотні. Однак, більшість з них передбачає наявність у складі підгодовування, таких компонентів, як кукурудзяне борошно, пшениця, горох, соняшникова макуха та манна крупа. Все це добре знайомі продукти харчування, що прихильно приймаються карасями. Зрозуміло, що роблячи приманку, необхідно дотримуватися правил її консистенції, описані в одному з попередніх розділів.
 • Підгодовування в осінній період. З настанням осені змінюється енергетичний баланс організмі карасів. Рослинної їжі стає дедалі менше. А енергії для виживання у холодній воді потрібно все більше. Звідси потреба у висококалорійній їжі тваринного походження. Отже, рибалок повинен згадати про старі добрі мотили і дощові черви. Саме вони стануть головними інгредієнтами осінньої версії підгодовування для залучення карасів.

Снасті для ловлі карася.

Рибалка на карася залежить також не тільки від підгодовування, насадки та вибору місця, а й від снасті та правильності монтажу. Зараз ми з вами докладно розберемо найпопулярніші снасті, які використовують на карася.

19

Снасті для лову карася найпопулярніші:

 • поплавець
 • фідерна снасть
 • макушатник
 • соска
 • пружина
 • вбивця карася
 • гумка

Поплавцева снасть.

20

Поплавець - один з найпопулярніших видів лову карася. Конструкція цієї снасті найбільш проста і збирається за 5 хвилин - вудилище, котушка, волосінь, поплавець, грузила та гачок з насадкою.

Вудлище - зазвичай від 3 до 6 метрів, рідше використовують довші вудилища.

вудилища розрізняються за конструкцією, матеріалом, довжиною, строєм і тестом і мають таку класифікацію:

 • махове
 • матчеве
 • болонське
 • штекерне

Поплавець - при виборі поплавця перевагу слід надавати більш чутливим варіантам. Ідеальним вибором вважається поплавець-трубочка. Можна брати і експериментувати з іншими варіантами (крапля, веретено, куля, плоский поплавець) вони не гірші. Важливо пам'ятати, що кожен поплавець повинен бути правильно завантажений та інформативно показувати клювання.

Лісочка - діаметр волосіні кращий в межах 0,12-0,16 мм, хоча якщо належить лов на великого карася, зовсім не зайвим буде розмір порядку 0,2-0,25 мм.

Що стосується відтінку волосіні, то важливого значення цей аспект не має, хоча вибір на користь синьо-зелених відтінків кращий.

Котушка - можна використовувати інерційну або встановити просту безінерційну котушку.

Гачок - розмір гачка зазвичай 5-7.

Іноді використовують комбінований монтаж і на снасть чіпляють годівницю:

21

Поплавець краще брати з тестом 20-30 г. Годівниця в цьому випадку відіграватиме роль грузила, а на гачки зазвичай одягають пінопласт.

Фідерна снасть.

Вудлище - так, якщо розміри водойми значні, перевагу слід віддати снасті з тестом вудилища - в межах 120 г. Для малого водоймища цілком вистачить снасті на 60 г і менше з годівницею малих розмірів. Довжина вудлища в 2,8-4 м вважається універсальною та актуальною для більшості ситуацій. Вага годівниці має попадати в інтервал тесту вудилища.

Лісочка - для лову карася використовують звичайну монофільну волосінь діаметром від 0,18 мм.

Котушка - найкраще ставити безінерційні котушки спеціально для лову фідера (у кожного виробника є такі серії), розмір шпулі від 3000 і вище.

Годівниця - для лову в стоячій воді можна чіпляти зовсім дрібні годівниці від 20 г. Для лову протягом краще брати годівлі важче - від 80 г і вище.

Гачок — той самий, що й для поплавця.

 22

Фідер для лову карася на перебігу також має особливий попит у ентузіастів. Підбір її проводять виходячи з типу тієї водойми, на якій планується риболовля, її габаритів та майбутньої погоди.

Макушатник.

Макушатник - особливий вид рибальської снасті, лов якої передбачає використання макухи. Більше підходить подібна оснастка під коропа, хоча і для карася використовується досить часто.

23

Як снасть зазвичай задіяні вудки донного типу. Хоча професійні рибалки зазвичай віддають перевагу фідеру. Також не рідко використовується для оснащення закидушок.

Для насадки використовують хробаків та гранули з насаджуванням останніх відразу по дві на гачок. Можливий і варіант із звичайним короповим монтажем гачка. Допускається його занурення в макуху або залишення у вільному стані - на вибір рибалки.

Соска.

Цей формат лову є універсальним і відмінно поєднується з безліччю варіацій спінінгових снастей.

24

Соска Ловля карася на соску.

Для такої снасті використовують волосінь 0,6 мм. Годівниця заповнюється в'язким прикормом з наступним втиканням у нього гачків. Підгодовування переважно використовується на основі «пшоняного тіста» — розпарене на водяній бані пшоно розкочують до тістоподібного стану, додаючи в нього особливий прикорм або манку.

Можливе і застосування суміші вареної картоплі з перемеленим м'якушем із чорного та білого хліба. Консистенція подібної насадки має схожість із пластиліном, а термін утримання її повинен становити від 10 годин.

Пружина.

Пружина є якоюсь подобою соски, тільки прикорм у ній в'язкий, а оснащення пружинна. Для повідця використовують шнурок, який відрізняється від моноліски відсутністю пам'яті. Довжина його становить близько 5-7 см. Гачки нічим не закривають, одягаючи поверх кульки з пінопласту або звичайні наживки та насадки.

Розмір їх визначається розмірами самого гачка. Оптимальне рішення - вага гачка ідентична підйомній силі кульки, що дозволяє йому перебувати у воді у підвішеному стані з деяким колиханням.

Вага годівниці також має важливе значення - чим вона важча, тим більш ймовірним стає саме підсікання. Снасть такого типу має мало спортивну репутацію, що обумовлено підсіканням риби виключно внаслідок інерції та маси годівниці.

25

Пружина Ловля карася на пружину.

26

Незважаючи на досить жахливу назву, снасть вбивця карася являє собою ні що інше, як типовий варіант фідерної донки з доповненням у вигляді 3 гачків і відповідності

венно 3 годівниць.

Снасть такого типу особливо затребувана серед тих, хто займається риболовлею на аматорському рівні, тоді як професіонали ставляться до неї з деякою зневагою і вважають неспортивною.

Оснащення має значну вагу і не дає чутливого клювання - рибі доводиться тягнути всю снасть, а при найменшому опорі вона просто самопідсікається. У магазинах продаються готові монтажі, але можна зібрати й самому.

Гумка.

Гумка - снасть донного типу, роль амортизатора в якій виконує шматок авіамодельної гуми.

27

Снасть гумка - схема донка гумка на карася.

27 1

При витяганні волосіні відбувається розтягування гумки, що скорочує час «перезарядки» і виключає потребу в зайвому закиданні снасті. Грузило тут слід вибирати важче – це дозволить уникнути його витягування з води під час розтягування гумки. Клювання визначається за рахунок прибережної рослинності або з використанням сторожка.

Для насадки найбільше підходить тісто, хробаки або хліб. У нічний період ймовірність клювання збільшується, хоча подібна снасть для лову великого карася схильна до заплутування і може мати проблеми з витягуванням. Вирішуються вони за рахунок прив'язування до неї окремої міцної волосіні-страховки, за яку і витягується оснащення по завершенню риболовлі.

28

Лов карася – цікавий процес, який захоплює з головою. І якщо вивчити всі особливості лову, то можна зловити великий трофей без особливих зусиль.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
У статті ви дізнаєтеся: які приманки на карася найбільш уловисті, розберемо наживки та насадки для карася, які є найефективнішими. А…
У статті ви дізнаєтеся: з яких компонентів складається підгодовування для карася, які добавки потрібно підібрати для підгодовування, поговоримо про ароматизаторів,…
У статті ви дізнаєтеся: ми розберемо з вами всі плюси та мінуси цієї снасті, підберемо підгодовування та насадку на карася…
У статті ви дізнаєтеся: коли ж починається клювання карася навесні, ми розповімо вам про важливі нюанси риболовлі на карася напровесні,…
У статті ви дізнаєтеся: де і коли ловити карася восени, особливості поведінки карася восени, підбір снасті для лову карася на…
У статті ви дізнаєтеся: на чому ж заснований лов карася на макушатник, що знадобиться для виготовлення снасті, який прикорм підійде…
У статті ви дізнаєтеся: з яких важливих елементів складається підгодовування, ми розповімо вам про найкращі рецепти приготування підгодівлі в домашніх…
У статті ви дізнаєтеся: чому карась реагує на пінопласт, які снасті вибрати для лову карася на пінопласт, розповімо яке підійде…
У статті ви дізнаєтеся: як правильно вибрати снасті для лову карася на пружину, розповімо про види кріплення пружини, поговоримо про…
У статті ви дізнаєтеся: що являє собою соска, які бувають види соски, як можна зробити соску на карася своїми руками,…
У статті ви дізнаєтеся: місця проживання карася в січні, де ловити карася, які снасті підійдуть, розповімо про техніку лову карася…
У статті ви дізнаєтеся: на яких водоймах краще ловити і підгодовувати карася взимку, поговоримо про підгодовування, яке можна приготувати своїми…
У статті ви дізнаєтеся: особливості поведінки трофейного, великого карася, визначимо разом із вами перспективне місце для риболовлі, також підберемо необхідні…
У статті ви дізнаєтеся: коли ловити карася взимку найкраще, ми розповімо про особливості зимової риболовлі на карася, також поговоримо про…
У статті ви дізнаєтеся: який найкращий час для лову карася взимку, виберемо разом місце для зимового лову карася, підберемо необхідні…