Як ловити густера — Fisher Go

Рибалка на густера

Ловля густери на початку літа

Ловля густери на початку літа


У густера вже добігає час кінця період затишшя після нересту, на півдні країни це відбудеться дещо раніше. Це зовсім не полохлива риба, в порівнянні, наприклад, з лящем, і клювання буде залежати лише від її апетиту, і підбору прикормки. Вибір снастей для лову цієї риби буде залежати від водойми. У цій статті ми розповімо, як і на що краще ловити густеру на початку літа.

 

Де і коли ловити густера


Як ми вже згадували, густера не сама полохлива риба, вона суворо тримається свого розкладу і виходить на годування тільки в певний час. Перед ловом, добре було б вивчити місце лову і підібрати найбільш жвавий час. Розклад годівлі у кожної зграї густери може бути абсолютно різним, і в різний час на одному і тому ж місці може годуватися кілька груп цієї риби. Набагато більше шансів на хороший улов буде в тих місцях, де годуватися якомога більше груп густери.

Період нересту густери розтягується, в залежності від погодних умов з травня по початок червня. Потім настає період затишшя, що триває до 2 тижнів. Цього року спекотна погода наступила рано, вода вже досить прогріта, а риба віднерестилась. На півдні країни, з початку місяця густера вже веде активний спосіб життя, у північних областях, доведеться почекати ще кілька днів.

 

На що ловити густера


Найпопулярнішою снастю для лову густера - звичайно ж поплавочна вудочка, однак її також успішно можна ловити на спінінг або донку. В основному, вибір вудилища буде залежати від уподобань рибалки і типу водойми. Оскільки густера любить триматися дна, вона рідко припливає впритул до берега. Оптимальна довжина поплавковою вудилища - близько 5 метрів. Так як з човна поки ловити заборонено, доцільно буде оснастити вудилище пропускними кільцями і котушкою.

Товщина волосіні, незалежно від снасті береться в межах від 0,15 до 0,2 мм, а оптимальною довжиною стане від 20 до 50 метрів. Волосінь товстіший доцільно брати у випадку, якщо поруч з місцем проживання густери плавають риби побільше, наприклад язь або головень, адже їх піймання стане досить приємною несподіванкою. Гачки беруть №3-4 і легкий, чутливий поплавець.

Прикормка повинна містити в собі рослинний і тваринний компоненти, щоб догодити її непередбачуваного смаком. Вона також повинна бути розсипчастою, утворюючи у воді ароматне хмара. Найкраще для цього підійде пшоняна каша, панірувальні сухарі і рубаний черв'як або опариш.

Приманку у вигляді ручейника, личинок поденки, або того ж хробака і опариша використовують і в якості насадки. Тактика досить проста. Приманка ведеться прямо по дну, залучаючи рибу, яка звикла з нього годуватися. Кращі улови спостерігаються в місцях нижче бровок, на суводях і ямах з замулених або глинистим дном, куди риба приходить на годівлю, як правило голодною.

Густера на початку літа краще ловиться на півдні країни, на півночі все ще відпочиваючи після нересту. Найпопулярніша снасть - поплавочна вудочка, однак на сильному або середній течії краще використовувати донку або спінінг. Ловимо на замулених місцях, на личинки ручейника або поденки, а також на черв'яка або опариша. Використання прикормки, що поєднує тваринний і рослинний компоненти значно підвищить шанси на хороший улов.

Контакти