Що потрібно знати при ловлі білого амура

Ловля цього мешканця наших водойм дуже захоплююча і своєрідна. Вона здатна доставити безліч позитивних емоцій та приємних вражень, як професіоналу, так і рибалці любителю. Думається, що саме про Амура затосували відому приказку - "без труда, не вытянешь и рыбку из пруда".

Єдине доповнення, яке слід внести в цю приказку, не тільки працею, а й хитрістю слід брати цього обережного жителя підводного царства. Бувалі рибалки це чудово знають, а тому мають у своєму запасі безліч секретів його успішного лову.

Справа в тому, що білий амур - це чи не одна з найбільш лякливих риб, що мешкають в наших водоймах. Обережність його часом межує з боягузтвом, яка похлеще, ніж у інших підводних мешканців.

Гастрономічні уподобання білого амура і його любов до поїдання рослинності, що виростає в рідні водоймі, практично нанівець зводять використання для його лову інших традиційних риболовецьких приманок. Але тим і цікава ця риба для рибалки.

Бувалі рибалки давно підмітили, що серед іншої водної рослинності, яку Амур вживає в їжу, особливе місце займають молоді пагони очерету. Ось цю-то кулінарну особливість обережної риби вони і використовують при "полюванні" за гідним трофеєм.

Але знову ж, будь-яку, навіть саму привабливу з точки зору рибалки насадку, боягузливий Амур брати не стане, його необхідно дійсно зацікавити, одночасно усипляючи пильність риби.

Тому підготовка насадки при лові Амура має важливе значення для результативності риболовлі. В якості насадки бувалий рибалка використовує свіжозрізаний стебло очерету, який має довжину близько 80 см. Листя з такої насадки слід видалити майже повністю, залишивши їх тільки в самій верхній частині стебла.

 

Снасті для ловлі білого амура


Не варто розраховувати на те, що великий Амур відразу ж зацікавиться підготовленої вами приманкою і візьме її. Першою помилкою рибалки, яку допускають при лові цієї чудової риби, є застосування донки або традиційної поплавковою снасті.

Оптимальна снасть для лову Амура це звичайний спінінг з безінерційною котушкою. Він дозволяє зробити вдалий закид подалі від місця знаходження рибалки уздовж стіни очерету, а котушка більшою мірою запобігає схід риби при ривках ліпшого Амура.

Лісочка для снасті використовується, як правило, діаметром 0,4 - 0,5 мм і грузилом не оснащуються. На волосінь монтується гачок № 10 - № 12. Тим самим рибалка зробить снасть менш помітною, що не злякає рибу в момент "куштування" нею насадки і одночасно зможе вивудити досить великий екземпляр Амура.

Для контролю за поклевкой можна застосувати дзвіночок або дзвіночки, хоча можливість регулювання сходу волосіні з безінерційної котушки цілком здатна замінити такі сигнали. Правда стежити за снастю при цьому слід особливо уважно.

Насаджуючи приманку, необхідно гачок приховати у верхніх листках зрізаного стебла очерету, а потім обмотати трохи волосіні навколо самого стебла. Це виключить випадкову втрату насадки, а згодом знизить ймовірність сходження цієї потужної риби при виведенні.

Подавати насадку Амуру, необхідно закидаючи її майже до самої межі очеретяних заростей, максимум 0,5-1 метра від їх краю. Тим самим рибалка створює ілюзію того, що стебло очерету впав у воду випадково і викликає з одного боку більший інтерес риби до легкої здобичі, а з іншого боку меншу ступінь обережності Амура. Сама ж насадка плаває на поверхні води, лише трохи заглибившись очищеним кінцем стебла у воду.

Природно, що при лові обережного Амура, а особливо розраховуючи спіймати крупного представника риб'ячого сімейства, рибалці ніяк не обійтися без засідки. Що знаходиться на березі рибалки ця риба бачить здалеку, а тому до насадки не підійде. Хороша маскування поруч зі снастю і тиша - гарантія вірною клювання.

Якщо вже насадкою зацікавився великий Амур, то азарт і позитивні емоції від його виведення рибалці гарантовані. Риба ця сильна, а тому без бою в руки щасливого рибалки не віддасть.

Безумовно, при "полюванні" за Амуром не обійтися без подсачка, в який рибу слід заводити без зайвої суєти і різких рухів, щоб уникнути сходу.

Вдалої риболовлі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 2133 times

Контакти