Підписуйся на наш канал в Telegram!

Ловля белого амура зимой

Білий амур - це риба з короповій сім'ї, живе в прісних водоймах. Вона велика. Якщо пощастить підчепити її на гачок, то можна отримати метрову рибину вагою до 30 кг. Непоганий улов, правда? Ловити білого амура взимку - справа не з найлегших, скоріше навіть вкрай складних. І це пояснюється тим, що вона теплолюбна, обережна і дуже сильна. Деякі рибалки вважають і з упевненістю стверджують, що виловити білого амура взимку нереально, і ми спробуємо розібратися, правда це, чи ні.

 

Обережність, розум і сила


Як думаєте, до кого це відноситься? Звичайно до білого амура! Багато рибалки мріють про такий зимовому улов. Але для реалізації його наяву потрібно вивчити звички риби, її звички і особливості. Те, що ми вже підкреслили вище, не варто забувати: значні розміри і теплолюбний. Ще цей вид харчується рослинністю - він вегетаріанець, і при цьому дуже ненажерливий: їсть по 2 кг рослинності на 1 кг живої ваги. Чимало, правда? М'ясо у нього поживне і смачне, що ще більше підстьобує азарт. За своїм характером білий амур відрізняється аскетичностью, має високу витривалість, здатний адаптуватися до найжорсткіших умов. У зимовий період цей водний мешканець знаходить зимову екіпіровку - залягає в яму і обертається слизом, він цей час нічого не їсть, щоб потім при появі перших натяків на тепло з лишком компенсувати і недоїдання, і нерухомість. Такий спосіб зимівлі білого амура обумовлений тим, що з приходом холодів все його життєві процеси сповільнюються, в тому числі обмін речовин, і з цієї причини він не потребує їжі, завмирає і чекає, поки потеплішає.

Його обережне поводження захоплює. Він здатний не тільки відчувати, а й таке враження, що передбачити перепони, які намагаються створити йому рибалки, і таким чином успішно від них йде. Чи знали ви, що мережа він може просто перестрибнути - в допомогу йому сила і волелюбність.

 

Битва чи капітуляція


Як чіпляється ця риба за життя, просто неймовірно. Описати це складно, потрібно побачити. У загальних рисах все виглядає як змагання мисливця і непокірної видобутку, і, до речі, остання найчастіше виходить переможницею. Отже, уявіть: захопили ви на гачок амура, і він починає розуміти, що зараз його життя добігає кінця, тоді він намагається всіма способами звільнитися. Рибак намагається потягнути його до берега, на що отримує сильну відсіч: амур починає шукати перепони на дні, за які можна вчепитися. Найчастіше він їх знаходить, і тут починається гладиаторская сутичка: рибина стає у вертикальне положення, і тепер вже ой як вам доведеться потрудитися, щоб її зірвати з цього клаптика дна. Більшість рибалок, вступивши в таку баталію, починають захоплюватися цим видом і його здібностями.

Вражаюча картинка, правда? Але поспішаю вас розчарувати: випробувати таке взимку практично нереально. Ну, це все одно, що витягти ведмедя з зимової сплячки і запропонувати побігати по лісі, поки ви на нього будете полювати.

Білий амур взимку дуже рідко відривається від дна, а пробитися через його панцир з слизу взагалі не представляється можливим. Та й як ви його знайдете під товщею льоду? Звичайно, є такі рибалки, які стверджують, що їм подібне вдалося, але маючи в озброєнні подану вище інформацію, стає зрозуміло, що це, швидше за все, фантастика і нереальні казки, які люблять розповідати більшість любителів рибної ловлі.

 

Що ж робити?


Вихід тільки один ретельно готуватися до весняної полюванні на білого амура. Уявіть собі, який він буде голодний після сплячки, а тут ви на моторному човні і з смачненьким: він відразу ваш!

Але для того, щоб бути готовим до такого захоплюючого заняття, як ловля білого амура, взимку потрібно провести ретельну теоретичну підготовку. З «рогатиною» на нього не йдуть, принаймні це не рекомендують робити досвідчені рибалки. Почитайте, подивіться відповідні відеоматеріали, поспілкуйтеся з бувалими рибалками, зайдіть на численні форуми і попросіть поділитися досвідом. Вам потрібно дізнатися, які треба снасті, яка найкраще підійде приманка, в якому місці на водоймі живе білий амур саме взимку. Для цього ще є час, щоб, як тільки потеплішає, у всеозброєнні відправлятися я в бій, а саме це вас і чекає.

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Read 2584 times