Рибалка на білого амура

Рибалка на білого амура

 

Білий амур останнім часом завойовує симпатії рибалок. Ця риба сімейства коропових вживає в їжу лише водні рослини. Виділяється прискореними темпами зростання (до 10 см в рік). За кілька років досягає солідних розмірів. Переваги риби були високо оцінені рибоводами. Білий амур вирішено було асимілювати її з районів Приамур'я в Європейську частину Росії. Розведення риби у водоймах разом з коропом є дуже вигідним, оскільки у них різна кормова база. Смакові якості риби також дуже хороші.

 

Зовнішній вигляд білого амура


Риба має довжину 120 см, досягаючи ваги 33 кг. Тіло його видовжене, злегка сплющене з боків. Луска з темним обідком по краях має відносно великі розміри. В районі спини недалеко від спинного плавця і в зоні черевця позаду черевних плавників тіло округле. 

 

Плавець, який перебуває в районі заднього проходу трохи закруглюється. Плавець на спині має малу довжину, але досить велику висоту. Плавці на спині і області хвоста мають темний колір, інші - світлі. Спинка амура має зеленуватий колір і сірий відтінок, боки його жовті, а черевце має золотистий блиск. Райдужка білого амура теж золотиста. Кут рота риби знаходиться на одній лінії з переднім краєм ока. Кришка зябер має ряд радіальних смуг.

 

Де ловити білого амура


Живе риба у водоймах з прісною водою. Ареал його поширення - азіатські річки - які впадають в Тихий океан. Водиться річках від Амура до Меконгу. Пройшов акліматизацію в Азії, Європі, Африці та Америці. У наш час риба зустрічається в Доні, Єнісеї, Волзі, багатьох прісноводних річках. Активно розлучається в Росії, Україні, Казахстані, США.

 

Спосіб життя амура білого


Білий амур - макрофітофаг. Це означає, що харчується водної та прибережної флорою. Під час повені виходить в місця розливів річок і озер. Наділений досить гострими глотковими зубами, призначеними, щоб легше було подрібнювати рослини. Райони годування білого амура легко помічаються по великій кількості екскрементів, подібних калу качок і гусей. Досягає статевої зрілості до 5 років, коли виростає до 65 см, при вазі 4 кг. Під час нересту метає до 2200 тисяч ікринок.

Нереститься, коли водоемнагревается до 18 ° C в червні. Обирає для цього місця зі швидкою течією в гирлах повноводних річок. Готовий підніматися до місць нерестовищ на 100 км. Риба, викидає ікру в воду і вона розходиться по її товщі, опускаючись вниз за течією.

 

Ловля білого амура


Навіть володіючи інформацією про місця, де водиться білий амур, точно сказати про конкретних місцях, де можна його зловити не можна. Відомо, що рибу краще шукати там, де є досить водних рослин, оскільки він любить водну їжу. Але навіть якщо білий амур є у водоймі в невеликій кількості, зловити його практично нереально через його лякливості і обережності.

Зловити рибу легше, коли температура води + 16 ° С і водної флори мало. Найкраще його лов йде у вересні, коли водні рослини поступово вмирають.

 

Снасті для лову білого амура


Будучи дуже сильною рибою, білий амур чинить сильний опір під час виведення. Для упіймання білого амура потрібні снасті підвищеної міцності. При береговому лові найкраще підходять особливі коропові триметрові вудилища. Також стане в нагоді міцна котушка, з довгою міцною мононитки діаметром 0,45 мм, що заповнює всю шпулю. Оптимальні гачки для лову №5-8.

Щоб добре фіксувати снасть, застосовуються грузила важче. У комплект снастей для лову цієї риби неодмінно слід включити метровий поводок з волосіні, що володіє меншим діаметром в порівнянні з основним.

 

Прикормка на білого амура


Найкращою підгодовуванням для риби є різні суміші зернових. Вона любить вівсяні і кукурудзяні пластівці. На старті риболовлі підгодовуванням не користуються - рибу можна розполохати. Просто закидаються снасті, і тільки через деякий час, не отримавши ніякого результату рибалка використовує підгодовування.

Проводячи лов білого амура зону діаметром 2 м підгодовують спочатку великим дозою підгодовування. Потім регулярно її додають, а після полудня зменшують число підкидань. Результат досягається від довгої дводенної підгодовування зони майбутньої риболовлі сухий кукурудзою.

 

На що ловити амура білого


Рибу, за її цікаве меню рибалки нарекли «трав'яним коропом». Її кулінарні уподобання визначають в кінцевому підсумку вибір насадок для лову. Серед них можна використовувати свіжі огірки, качани молодої кукурудзи, водорості. Серед менш екзотичних наживок рослинного типу можна використовувати кукурудзу, горох, картопля, а також їх суміш. Насадка стає соблазнительнее, якщо до неї додати макуху. Подібно лову коропа добре себе показують Бойл з ароматами. Риба дуже полохлива і обережна. На кожну насадку вона йде недовірливо. Спочатку намагається її посмоктати і тільки після цього, якщо не побачить ніяких підозрілих ознак, ковтає насадку і з силою тягне. Підсікати рибу слід в самий завершальний момент. Цей прийом виконується різко.

Виводити білого амура акуратно, безперервно керуючи ступенем натягу волосіні, використовуючи фрикціон, щоб уникнути її перенапруги. Без цього риба може зірватися.

 

Коли ловити амура білого


Травень / Червень / Листопад / Серпень / Вересень

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Ловля цього мешканця наших водойм дуже захоплююча і своєрідна. Вона здатна доставити безліч позитивних емоцій та приємних вражень, як професіоналу, так і рибалці любителю.
Білий амур - це риба з короповій сім'ї, живе в прісних водоймах. Вона велика. Якщо пощастить підчепити її на гачок, то можна отримати метрову рибину вагою до 30 кг. Непоганий улов, правда?

Контакти