Рибалка на білого амура

Рибалка на білого амура

У статті ви дізнаєтеся: основні характеристики Білого амура, також дізнаємося про особливості лову білого амура, методи лову, а також зможете навчитися підбирати правильні снасті і прикормку для даної трофейної риби.

Кожен рибалка мріє про великий улов та трофейну рибу. Так хочеться спіймати свою big fish і хвалитися рекордним уловом. Білий амур якраз відноситься до такої великої риби і є справжнім трофеєм для багатьох рибалок.

 • "Білий амур - це вид лучеперих риб сімейства коропових, і єдиний вид роду Ctenopharyngodon." - як повідомляє нам Вікіпедія.

Родина проживання даної риби - це в основному Східна Азія. Для рибалок зловити Білого амура, справжнє свято. Тому з початком весни і до пізньої осені кожен рибалка, намагається зловити на свою вудку цього красеня!

У рибалок існують свої правила і вимоги з приводу ловлі Білого амура. І чим більш досвідчений рибалка, тим більший у нього багаж знань і правил. Але амура може зловити і новачок, якщо буде слідувати всім вимогам.


Основні характеристики Білого амура.

Якщо рибалка хоче зловити Білого амура, для початку він повинен знати про рибу все: основні характеристики, середовище проживання, звичку харчування і поведінку риби в різну погоду і сезон. Тільки від цієї інформації залежить 50% успіху всієї лову.

Основні характеристики Білого амура.

Основні характеристики:

 1. Білий амур харчується лише рослинною їжею;
 2. Мешкає риба в основному в водоймах, озерах, каналах і ставках де є багато водоростей і різної рослинності;
 3. Білий амур - дуже ненажерлива риба, перегодувати просто неможливо, так як у риби просто "звірячі" апетити. Амур може з'їсти стільки ж трави, скільки і важить;
 4. Білий амур за 6 - 7 років життя може вирости в довжину до 60 см .;
 5. Спосіб життя - денний, в основному харчується протягом цілого дня;
 6. Амур дуже теплолюбна риба, тому найкраще ловити її навесні або восени, коли вода вже прогрілася до 12-16 градусів, і з'явилася перша рослинність у водоймі;
 7. І аналогічно, якщо температура у водоймі нижче 10 градусів, Білий амур вже не буде годуватися, тому можете не витрачати багато часу на ловлю амура з першими холодами і морозами.

Особливості ловлі Білого амура.

Для того, щоб зловити Білого амура, потрібно знати всі тонкощі і особливості лову даної риби.

Особливості ловлі Білого амура.

Так, як Білий амур ставитися до сімейства коропових, то в основному рибалки використовують снасті для лову трохи міцніші, ніж на коропа.

На практиці добре використовувати міцну волосінь:

 •  0.6-0.7 мм, поводок - 0.4-0.6 мм, і гачок розміром 7-9.

Які ще особливості лову Білого амура?

Які ще особливості лову Білого амура?

 • Білий амур обожнює тишу, тому найкраще ловити рибу краще в повній тиші без зайвих звуків, шорохів і музики - інакше ви злякаєте рибу!
 • Краще навіть на рибалці вимкнути звук на телефоні, щоб випадковий дзвінок або повідомлення не зіпсувало вам поталу;
 • Так як Білий амур харчується в основному біля берега, його легко можна злякати не тільки звуками, але і різкими рухами, яскравими квітами. Тому якщо таке сталося - краще змінити місце лову;
 • Але якщо у вас супер вигідне місце, і перенести все на іншу локацію дуже важко, довго і займе багато часу - то ви можете спробувати підгодувати амура, додайте у воду побільше зелені!
 • Досвідчені рибалки радять закріплювати приманку зеленої ниткою;
 • Гачок повинен знаходитися по середині, чи не на дні, і не спливати високо на поверхню, так ви закріпіть довіру риби;
 • Для балансу гачка у воді найкраще використовувати Бойл, а ще можна використовувати невеликі кульки пінопласту;
 • Білий амур дуже швидко проковтує прикорм - тому, як тільки помітили клювання, потрібно відразу ж підсікати свою здобич;
 • Амур дуже сильна і стійка риба, тому до берега її потрібно вести плавно і без різких рухів інакше можете втратити свій улов;

Основні методи ловлі Білого амура.

Для риболовлі на будь-яку іншу рибу можна вічно підбирати прикорм, міксувати його, з'єднувати і тестувати, який зайде краще для риби в тому чи іншому водоймищі. Але Білий амур, особлива риба він вважає за краще тільки ту наживку, якою живиться кожен день, і ніякий інший не визнає.

Основні методи ловлі Білого амура.

 • Так, наприклад, наживки з водоростей і очерету будуть набагато ефективніше ніж дорогий прикорм з рибальських магазинів.
 • Але риба не буде клювати, якщо ви просто насадити водорість на гачок, або очерет - так як боягузливий амур НЕ клюне на таку приманку, вона здається рибі занадто підозрілою;
 • Але якщо ви таку приманку закине в водорості, де і так зростає корм, яким харчується амур, то шанси на хороший улов у вас є;

Досвідчені рибалки, які вміють спостерігати, завжди знають де мешкає і годуватися білий амур. Якщо придивитися до води, де є водорості, то можна помітити Колибань води і рослинності - це значить що там годується наш трофей. Білий амур в основному захоплює їжу силовими ривками, ніж самим і створює коливання.


Снасті для ловлі трофейної амура.

В основному ловля Білого амура не асоціюється з якимись певними снастями. У нашому випадку більше грає роль, як подати саму насадку.

Снасті для ловлі трофейної амура.

Ефективні снасті на Білого амура:

 • Штекер;
 • Матчеві вудилища;
 • Коропові вудилища;

Кожна з вищевказаних вудилищ відмінно підходить для лову амура, це важкі, довгі вудки, які можуть витримати велике навантаження. Так ви зможете зловити досить великого, важкого Білого амура.


Прикормка для Білого амура.

Прикормка для Білого амура.

Важливо підібрати хороший і ефективний прикорм для лову нашого трофея. Так, наприклад, амур погано реагує на прикорм гранульованих, великих частинок. Так як риба полохлива, то їй простіше швидко зібрати дрібний корм і ховатися назад, ніж довго возиться з великим прикормом. На такий ризик амур не піде, навіть якщо враховувати ненажерливість риби.

 • Лайфхак. Можна добре поєднувати прикорм з водоростей, трави, очерету та сипучої суміші. Сипуча суміш потрапляючи на дно, з часом почне розпадатися в воді і підніматися - це відмінно приверне увагу амура.

Відмінно підійде свіжий огірок в якості прикорму.

 Відмінно підійде свіжий огірок в якості прикорму.

Так як Білий амур травоїдна риба, то огірок і його зав'язі відмінно підійдуть в якості прикорму. А для того, щоб у воді огірок своїм ароматом вабив нашого амура, можна відрізати краєчок огірка. (В народі ще називають край огірка "попкою").

Можна також свіжий і молодий огірок нарізати на кубики і насаджувати на гачок - теж відмінна приманка.


А для закріплення результатів пропонуємо подивитися цікаве відео:

Відео: "Білий Амур на 10 кг. Великий КОРОП. Рибалка озеро Торфяне Київська обл. "

 

Коли ловити амура білого


Травень / Червень / Листопад / Серпень / Вересень

Підписуйся на наш канал в Telegram!
Білий амур - це риба з короповій сім'ї, живе в прісних водоймах. Вона велика. Якщо пощастить підчепити її на гачок,…