Срібний карась

Дуже поширена прісноводна риба сімейства коропових. Це дуже хитра і смачна риба, одна з перших, з якою знайомиться початківець риболов.

Як виглядає срібний карась


Зазвичай карасі - невеликі риби. Вони мають середню довжину до 40 см і вага - до 2-х кг. Найчастіше вага і розміри залежать від сформованих умов проживання. Якщо у водоймі є багато іншої риби, то тоді карасі ростуть повільно. Їх довжина може бути всього 15 см.

  • Луска у карасів світло-сіра, велика, може мати сріблястий або зеленуватий відтінок.
  • Тіло трохи довгасте, забарвлення у верхній частині зеленувато-коричнева, черево - з сріблястим відливом.
  • На першому промені анального і спинного плавників є твердий шип з зазублинами, всі інші промені - м'які.

Срібних карасів як і золотих карасів можна віднести до довгожителів, дуже багато з них доживають до 10-12 років.

Де ловити срібного карася


Карась відомий ще з часів Стародавнього Китаю, коли ще в XI столітті китайці на його основі виводили золотих та інших декоративних рибок. Спочатку він мешкав на Далекому Сході, в басейні Амура і водоймах, з ним пов'язаних. У 60-і роки його почали розводити штучно в інших місцях на території Сибіру і Європи. Завдяки своїй стійкості і невибагливості, він успішно приживається і зараз у багатьох ставках. Зустрічається в штучних і природних водоймах Північної Америки та Індії.

Спосіб життя срібного карася


Срібний карась дуже невибагливий до якості води і спокійно живе в будь-якій водоймі: великих чистих озерах і річках або, навпаки, в зарослих тванню ставках, канавах, болотах і кар'єрах. У багатьох випадках він може бути їх єдиним мешканцем. Карась чудово переносить недолік кисню, з чим можуть не справлятися інші види риб. Він витримує низьку температуру і не гине, навіть якщо в холоднечу вмерзає в лід. Коли середовище навколо стає некомфортною, водойма сильно пересихає або промерзає, карасі зариваються в мул і спокійно переносять ситуацію. У південних районах вони навіть продовжують годуватися в водоймах, покритих льодом. У їжу може вживати все: водорості, коловерток, насіння, планктон, детрит, ракоподібних. У ставках штучного розведення охоче харчується комбікормом. Нерест зазвичай починається в травні і липні, він може тривати від 2 до 4 місяців. Для золотого карася потрібно більш тепла вода (17-19 градусів), срібний карась може нереститися і при 13-15⁰C, причому, кілька разів на рік.

 

Як ловити срібного карася


Завдяки повсюдному поширенню, це улюблений об'єкт лову для рибалок-любителів. Ловити його завжди краще в тих місцях, де температура води максимальна. Зазвичай використовують донну або поплавкову вудку. До травня клювання продовжується бурхливо, потім, з настанням нересту, йде на спад. Поновлення клювання може статися як у липні, так і дещо пізніше - в серпні. Добре клює вранці, з самого світанку, і за 2-3 години до вечірнього заходу сонця. У вітряну і дощову погоду може не брати наживку.

Коли ловити золотого карася


Квітень / Травень / Червень / Липень / Серпень / Вересень / Січень

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 1068 times
More in this category: « Головень

Контакти