Троллінг (Trolling) - це метод лову риби, при якому використовується плавальний засіб, оснащене мотором.

Троплінг має переваги:

 • Можливість лову на великій площі водойми
 • Приманка знаходиться у воді практично весь час
 • Метод дозволяє використовувати будь приманки, в т.ч. і великі
 • Можливість ловити на велику кількість спінінгів з різними приманками

Ловля троллінгом вимагає певну оснащення.

 • В якості снастей вам буде потрібно мультиплікаторні котушки; жорсткі вудилища довжиною до 2.5м, які мають довгасту рукоятку; волосіні діаметром 0.40 - 0.50 мм; для приманки краще підійдуть воблери і блешні, але ловлять і на живця; часто для занурення приманки на певну глибину використовують Даунригери.
 • Для виймання риби візьміть підсак або багор (не використовуйте в гумовому човні).
 • Щоб безпечно знімати рибу (наприклад, щуку), приготуйте екстрактор і зевник (можна довгі щипці).
 • Для збереження улову краще використовувати кукан.
 • Для орієнтації візьміть ехолот, який буде давати інформацію про стан дна, останнім часом стали популярними навігатори, які особливо корисні на великих водоймах і в морях, до того ж дозволяють зберігати інформацію.
 • Човен брати краще невелику для більшої мобільності

В яких місцях буде вдалою рибалка методом троллінгу? У місцях, де є перешкоди для течії, і підмивається берег, живе багато дрібної риби, а хижак знаходиться поруч. Схожа ситуація спостерігається і в заплавах. Щука добре маскується в очеретах та інших заростях, з глибиною не більше 4м. У смугах, де закінчується рослинність, зазвичай різко збільшується глибина, тут можна зустріти щук, середнього розміру. А на глибоководних ділянках водойм (8-12 м) можна зловити щук більш 7кг. Хороші місця для троллінгу - це бровки, що знаходяться в гирлі або місцях повороту річки. Також багато хижаки люблять перебувати в поглибленнях дна, де багато їжі, а протягом не таке сильне. Такі місця краще пропливати кілька разів.

 

Які воблери і блешні вибрати?
Воблери - це найкраща приманка для trolling, завдяки своїй формі і руху у воді, яке приманює хижака. Вони мають різні властивості, через що по-різному поводяться у воді.

 • Плаваючі, використовуються для лову на невеликій глибині (1-2 м, рідше глибше)
 • Пірнаючі, можуть самостійно занурюватися на глибину 6-8 м
 • Потопаючі, застосовуються для придонної лову, але треба бути обережними, так як приманка може зачепитися і залишитися на дні
 • Суспендери, повільно занурюються у воду, частіше використовуються з Даунригери

Найбільш ефективні воблери - YO-ZURI, Корсар, Storm, Rapala, Halco. Ще застосовуються різні блешні, в тому числі великі. Головне, щоб блешня була добре видна. Найчастіше використовуються блешні з тонкого, блискучого металу.

Ловля щуки троллінгом
Щоб зловити щуку, краще використовувати воблери, блешні або живу рибку. Приманка повинна знаходитися на відстані півметра від дна, якщо багато каменів і корчів її піднімають вище. Шнур розпускають на 20-80 м. Коли ви проходите яму на дні, зменшуйте швидкість, щоб приманка занурилася на дно. {Щука} не любить шуму, тому намагайтеся плисти повільно і обережно. Корисно переміщення човна зигзагами (саме так плавають риби). Щоб знайти щуку, шукайте місця з рослинністю, заводями, заглибленнями на дні. Під час клювання, якщо використовується штучна приманка, підсікати треба різко. А коли щука заковтує живу рибку, треба пару секунд почекати.

Як ловитися окунь?
Спіймати його простіше, ніж щуку. Окуня ловлять на обертові блешні, джигові приманки, воблери, поппери, мотиль, живця. Ця риба не ловиться на дрібних місцях. Шнур розпускайте на невелику відстань, інакше не відчуєте клювання. При цьому часто окунь засікається сам, що не вимагає сильної підсічки. Це стайная риба, що дозволяє вдало ловити в певних місцях.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 186 times
Top