ДжигДжиговая ловля одна з найпоширеніших серед спінінгістів. По перше тому що цим методом на атаку можна спокусити будь-якого представника хижих риб мешкають у водоймі. По друге метод лову настільки універсальний що дозволяє ловити круглий рік якщо водоймище не скутий льодом. Близько 80% рибалок спінінгістів, яких я зустрічав взимку, воліли саме джиговую ловлю. Істотний плюс джига це ціна. Силіконові приманки стоять дешеле звичних колебалок, оберталок і тим більше воблеров. А якщо виготовляти болісно самому, як наприклад поролонові або поліуретанові рибки то витрати зводяться до мінімуму.  

Джиг-головка являє собою передеогружений гачок з задирками на цівку для фіксації приманки. Іноді додатково оснащується антізацепом для гачка і пелюсткою прикріпленим через карабін до свинцевої голівці для додаткової анімації гри. Також існують вантажі у формі голови рибки. Для більшої еластичності таку конструкцію замінюють на вантаж типу "чебурашка", з'єднаний з офсетним гачком через заводне кільце. Різниця полягає в додатковому "коліні" що дозволяє приманці плавно грати під водою. приманки: Твістери, віброхвости, октопуси, поролонові і поліуретанові рибки, рідше використовують стримери. виброхвост для лову джигом

Проводки

  1. Класична джиговая (ступеньчатая) проводка. Руська - передбачає активну проводку, яка здійснюється котушкою. Вага джиг-головки (зазвичай не менше 12-14 грам) дозволяє закинути приманку на достатню відстань (50-60 метрів). Після торкання дна, починається проводка. Провернувши котушку кілька разів (залежно від виду проводки, в середньому 4-6 разів) приманка піднімається над дном. Далі слід пауза, при якій джиг вільно падає. Час падіння повинно бути 1-4 сек. Траєкторія руху приманки схожа на сходинку. Слід зауважити, що на річці класика працює у всіх напрямках: поперек, проти і за течією річки. За дуже активною рибі класика хороша проти течії. Ще раз зауважимо, що класика універсальна і в сенсі ведення приманки в різних напрямках течії. Різновиди: Коротка (кількість обертів котушки 1-2. Застосовується для лову неактивній риби) Подовжена (кількість оборотів котушки 6-8)
  2. Пунктирна проводка. Застосовується при лові на твістер (штучний черв'як) довжиною від 7 до 15 см. За своєю внутрішньої сутності пунктирна проводка припускає періодичне торкання дна вантажем. Приманка від дна фактично не відривається і волочиться по дну. Зауважимо, що для пунктиру правильніше використовувати оснастку класу «Кароліна». Це оснащення влаштована так, що вантаж і сам черв'як віддалені один від одного на відстань 10-15 сантиметрів. І муть, утворена киснем вантажу об дно водойми, повинна залучати рибу. Пунктир можна робити і не по дну, а трохи вище. У цьому випадку переваги каламуті ви втрачаєте. Ударних клювань на пунктирну проводку очікувати не слід, тому при найменшій підозрі на дотик рибою джига, слід зробити підсічку.
  3. Американська. Характерна відмінність від вищезгаданих технік полягає в тому, що анімація гри приманки при цій проводці здійснюється вудилищем, а не котушкою. Після падіння на дно робиться м'яка підтяжка від 1 до 2 метрів залежно від умов лову, і більшою мірою від використовуваного вудилища (його довжини і тесту).

Детально про проводках колірна перевага:

Щука в теплу погоду частіше атакує світлі приманки, колір бежевий, чи розфарбування під уклейку: прозора з блискітками; синя спинка. Восени і ранньою весною я частіше ловив на віброхвости яскравого "отруйного" кольору. Темні приманки працюють у водоймах де мулисте або глиняне дно. Риба, що живе в таких місцях, має більш темний окрас, і виброхвост коричневого або темно-бурого кольору більше схожий на природних мешканців водойми.

Судак полює на таких риб як: уклейка, ялець, піскар і т.д. Для нього будуть привабливі блешні світлих тонів і з подовженим тілом.

Великий окунь буде атакувати приманки які добре помітні. Зі свого досвіду: строкаті, змішані кольору з блискітками, або білий матовий колір дуже добре працює по окуневі.

ТелеграмПодписывайся на наш канал в Telegram.

Read 696 times

Контакты