Як вибрати ехолотУ магазинах для риболовлі чимало цікавих пристроїв, що полегшують життя сучасним рибалкам. Особливе місце серед них займають ехолоти. Це компактні прилади, що дозволяють не просто досліджувати глибину, рельєф дна, його структуру, а й виявити наявність риби. З їх допомогою ви без зусиль визначите найкраще місце для риболовлі та гарантуєте собі хороший улов.

Конструкція ехолота досить проста. Він складається з дисплея, який відображає те, що відбувається під водою, панелі управління з кнопками і датчика (або перетворювача). Саме він випромінює і приймає ультразвукові хвилі, які й дозволяють визначити те, який саме об'єкт був зафіксований. Отримана інформація відбивається на дисплеї у вигляді графічних символів (риба, камені).

Щоб вибрати ехолот для риболовлі, слід врахувати основні параметри:

 • тип компоновки;
 • кут огляду і діапазон робочої частоти;
 • кількість променів;
 • чіткість і дозвіл дисплея.

Залежно від компонування розрізняють:

 • Тубусний ехолот. Датчик і дисплей розташовані на одному корпусі, прості в кріпленні та транспортуванні. Але при використанні рибалці доводиться постійно звертатися до місця кріплення приладу, щоб стежити за ситуацією.
 • Ехолот з виносним датчиком. До дисплея він кріпиться за допомогою довгого кабелю. Це універсальний пристрій, тому його можна використовувати для зимової риболовлі (датчик можна опустити в лунку, а дисплей поставити поруч з нею).
 • Ехолот з бездротовим датчиком. З'єднується з дисплеєм допомогою радіозв'язку. Він дуже компактний (схожий на наручний годинник), відображає мінімальний обсяг інформації і найчастіше використовується для берегового лову.

Основні характеристики при виборі ехолота


 1. Якість роботи пристрою безпосередньо залежить від його частоти і кута огляду. Найпростіші моделі мають частоту 50 КГц і кут в 60 °. Вони можуть працювати на великій глибині, але фіксують тільки великі об'єкти, мають низький ступінь точності і схильні до впливу сторонніх шумів.
 2. Моделі з частотою 200 КГц точно визначають всі підводні об'єкти (аж до малюків) і несприйнятливі до перешкод, але мають малий кут охоплення (20 °), і призначені для малих глибин.
 3. Якщо датчик працює тільки на одній частоті, значить він однопроменевий. Для повноцінного пошуку риби необхідні прилади з 2, 3 і більше променями. Вони сканують дно по вертикалі і по боках, що дозволяє точно визначити місце розташування риби.
 4. Прилад можна вибрати за розміром і дозволу екрану. Найпопулярніші моделі мають дозвіл 240 * 160 пікселів і діагональ 10-12 см. Цього достатньо для отримання якісної картинки.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 237 times
Top