ловля з вільною волосіннюЛовля з вільною волосінню означає відмову від грузила і поплавця - це надзвичайно рідкісний метод при насиченості ринку складними оснащеннями.

При лові з вільною волосінню у вас на кінці снасті немає нічого, крім гачка з насадкою. Даним способом зазвичай ловлять близько від берега, оскільки закид здійснюється тільки за рахунок ваги насадки. Але не дивіться на це як на недолік способу - багатьох риб можна зловити на набагато більш близькій дистанції, ніж вважається.

Ловля з вільною волосінню має ряд переваг у порівнянні зі звичайними методами, наприклад, такими, як лов фідера.

  • Перше, і головне: на волосіні нічого немає, крім гачка з насадкою, що значно знижує опір снасті і призводить до більш різким клюванням.
  • Друге: повна відсутність деталей оснастки, за винятком гачка, є великою перевагою при лові в місцях, зарослих водною рослинністю, та за наявності інших водних перешкод, оскільки снасть майже нічого не важить. При використанні годівниці вона може зачепитися, і ви втратите рибу.
  • Третє: ваше спорядження не потребує того, щоб бути потужним. При лові на великих відстанях від берега з важким грузилом, поплавком або годівницею вудлище повинне бути потужним, а волосінь досить товстою для того, щоб, щонайменше, провести закид снасті. При лові з вільною волосінню ви можете використовувати менш могутнє вудилище і тонку волосінь.
  • Четверте: вам не потрібно багато спорядження - необхідні тільки вудилище, насадка, підсак, екстрактор або пінцет, запас гачків і, можливо, підставка для вудилища. Це дозволяє вам бути мобільним: ви не будете прив'язаним до одного місця, у вас з'явиться можливість швидко і легко переміщатися від одного місця лову до іншого і таким чином обловлювати великі ділянки річки.
  • П'яте, і останнє: ви маєте можливість робити закид снасті безшумно, не розполохуючи рибу.

Підкрадання і маскування надзвичайно важливі для будь-якого виду лову, але подвійно істотні для лову з вільною волосінню, оскільки ви зазвичай ловите близько від берега в межах видимості риб. І якщо ви бачите рибу, не сумнівайтеся в тому, що і вона вас бачать. Беріть з собою маскирующую одяг, обережно ступайте і вибирайте укриття. По можливості вибирайте для лову ранній ранок або пізній вечір, коли ви менш помітні.

Методом вільної волосіні успішно ловлять багатьох риб:


Карп. Багато рибалок розглядають ловлю з вільною волосінню як щось застаріле. Як часто ви бачите рибака, що ловить коропа без важкого грузила на жилці і потужного вудилища? Тим не менш, багато відомих карпятники вважають, що саме даний метод найбільш підходить для цієї риби. Кмітливий рибалка з успіхом практикує ловлю коропа з вільною волосінню на сухий гранульований корм для собак або іншу плаваючу насадку на поверхні води. Якщо коропи опустяться на дно, можна використовувати потопаючі насадки, такі як Бойл, тісто і т.д.

 

Головень - вид, для лову якого метод вільної волосіні може бути дуже успішний, а в періоди низької скорості течії кращого методу не знайти. Мілководні ділянки річки з чистою водою вимагають спеціального підходу: сплески при закиданні снасті повинні бути мінімальними, а поплавок, грузило або годівниця повинні бути відсутніми, щоб не викликати підозру у риб. Для багатьох рибалок може з'явитися сюрпризом, з якою готовністю зграя голавлей реагує на спокійне пропливаніе насадки мимо. В якості приманки можна використовувати скоринку хліба, але спробуйте також сухий корм для собак - головень любить і те й інше. Для початку стійте злегка позаду зграї голавлей. Потім, у міру того, як вони осмелеют і почнуть брати плаваючий корм, підкрадися трохи ближче. Але ніколи не поспішайте, бо головень, незважаючи на свою ненажерливість, дуже обережний. Намагайтеся зловити найбільший екземпляр, закидаючи насадку прямо йому під ніс. Ви зможете зловити тільки одну рибину, після чого зграя розбіжиться. Якщо удача вам посміхнеться, ви зловите рибу на новому місці, а потім поверніться, - перша зграя може зібратися на колишньому місці і продовжувати годуватися.

Твердий і плавлений сир - прекрасна насадка, але лише деякі головні не відреагує на ляпанець про воду великого чорного слимака.

Краснопірка. Традиційно один з кращих методів обману великий озерної красноперки тихим літнім вечором - це ловля з вільною волосінню уздовж берегової лінії з насадкою з кірки хліба.

Деякі рибалки відмовляються від лову з вільною волосінню у зв'язку з тим, що не уявляють, як можна реєструвати клювання. На снасті відсутній будь-який вантаж, який можна тягнути, або поплавок, який можна потопити; у зв'язку з цим рибалки не впевнені в тому, що відбувається на кінці волосіні. Але при лові на поверхні води ви бачите, як риба бере насадку, і в цьому випадку будь-якої сигналізатор клювання не потрібен.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 168 times
Top