Котушки для спінінгаСьогодні заплутатися при виборі котушки для спінінга дуже просто - кількість фірм, що пропонують свої механізми зашкалює, ну а ціни і зовсім різняться. Отже для початку трохи теорії - будь-яка котушка для спінінга складається з кількох елементів - це корпус, ротор, дужка, шпуля, гальмівна гайка, спеціальний ролик, ніжка і ручка. При виборі потрібно керуватися розмірами спінінга - слід зовсім забути про універсальну котушці, що підходить до будь-якого вудлищу. Кожна хороша в кожному конкретному випадку, скажімо якщо спінінг великий і потужний, то котушка повинна бути відповідною.

Для визначення розміру створено безліч класифікацій, однією з найбільш зручних є класифікація Shimano. Отже, кілька позицій Shimano: розмір 500 - це відносно маленька котушка для невеликого спінінга, від одного до восьми грамів. Розмір 1000-1500 - це також маленька, для лайт або навіть ультра-лайт спінінга, тест становить цифру від десяти до п'ятнадцяти грам. Розмір 2000 - для добротного спінінга. Розмір 3000-4000 - велика котушка, витримає дуже багато. Розмір більше 4000 - це відносно рідкісні котушки, які мають великий запас волосіні, застосовуються на спеціалізованих вудилищах. Сьогодні купити котушку shimano досить просто, однак варто відзначити, що навіть якщо індекс співпадає, котушки від деяких виробників можуть мати різні габарити, особливо це справедливо для розмірів корпусу і деяких елементів механізму.

 

Що стосується підшипників, то міфів про них дуже багато, але не варто вірити всьому підряд! До речі купуючи котушку слід звертати підвищену увагу на кількість підшипників в ній і на їх стійкість до іржі. Негласне правило говорить - краще котушка з малим числом підшипників, від перевіреного виробника, ніж від маловідомого з великим числом. Сам підшипник може бути відкритим, або закритим, незаперечно, то що закритий тип підшипника перевершує відкритий. Ще один важливий елемент - це безконечник, зараз сформувалася думка, що серйозна котушка обов'язково повинна містити цей елемент. Сам безконечник представляє з себе спеціальний елемент, що володіє нескінченним гвинтом, який закріплений з двох сторін, в рух він приводиться за допомогою спеціальної ручки. До речі, ручка це не пріоритетна частина механізму, однак до її вибору потрібно підходити не менш грунтовно, ніж до інших елементів. Слід обов'язково перевірити ручку - поміряти, зважити і оцінити легкість всього механізму.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 232 times
Top