Донна вудка і особливості ловуДонну вудку скорочено ще називають донкою. Знайти її досить легко, достатньо заглянути в будь рибальський магазин. Для рибалок можливість ловити рибу з дна вже досить давно стала справжньою необхідністю. Так що зараз цей спосіб риболовлі взагалі вважається одним з найпростіших. Але в той же час саме ця техніка часто виявляється досить результативною. Ловля на донну вудку підходить для багатьох видів риби. Оснащення може змінюватися, але головний принцип залишається одним і тим же.

Головне - закинути приманку і почекати, поки вона опуститься на дно. Після цього залишиться чекати сигналів клювання.

Повідці з гачками, грузила, волосіні і вудилища - головні елементи в будь донній вудці. Донка може оснащуватися так само годівницею, якщо мова йде про лов мирних риб, а не хижаків. При покупці вудки і її складанні увагу треба приділяти кожній частині. Інакше не вийде досягти максимальних результатів.

Вудлище в даному випадку необхідно спінінгове. Приманку можна використовувати будь-яку, підходять навіть воблери на щуку. Конкретний вибір того чи іншого типу вудилища залежить від передбаченого видобутку, її характеристик. Наприклад, класу light цілком вистачить, якщо людина збирається ловити невелику рибку в 20-25 сантиметрів завдовжки. Heavy, medium heavy і вищий клас підходять для лову сома. Але й тут треба звертати увагу на розміри риби.

При цьому клювання від подібних параметрів практично не залежить. Але дотримання подібних правил зробить саму рибалку більш зручною і комфортною, легкою. Крім того, в таких умовах термін служби вудилища збільшується. Грузила використовуються досить важкі, кастинг підходить вагою ніяк не менше 40-100 грам.

 

В принципі, від вудилища взагалі можна відмовитися. Існують певні конструкції, де головним робочим інструментом стає волосіні. Сам закид здійснюється рукою.

Від лову конкретної риби залежать і параметри підходящої волосіні. Витривалість, відсутність кіл при сході з котушки, а так само мінімальна розтяжність і висока міцність - головні вимоги для волосіні, які важливі саме під час лову на донну вудку. Товщина перетину повинна зменшуватися в міру того, як риба віддаляється від берега.

Якщо говорити про котушці, то в даному випадку найбільше підійдуть мультиплікатор або безінерційна модель. Вибір залежить від уподобань рибалки, від того, що йому більше подобається - сучасні пристрої, або ж досить проста техніка лову.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 243 times
Top