Поденка (бабка)Поденка (бабка) - личинка комахи поденки, схожого на невеликого метелика. Ця комаха темного кольору з довгим хвостиком. Існує багато різновидів поденки. Це звичайна їжа для більшості риб. Личинка поденки живе в глинисто-іловатий грунті на дні водойм.

Видобувають поденку з глибини до трьох метрів черпаками.

Поденка - відмінна наживка для лову плотви та ляща.

Часто на зимовій риболовлі поденка дає більший результат, ніж мотиль. Наживляють поденка по 1-3 штуки.

Зберігають поденка, як і мотиля, ручейника. Поденка іноді продається в риболовецьких магазинах.

У червні-липні поденка перетворюється в дорослу комаху. Личинки вночі вилазять з води, розправляють крила і злітають. Доросла поденка живе від декількох годин до декількох днів. У цей час поденка не харчується, робить свій шлюбний танець, відкладає яйця і гине.
Виліт поденки - свято для рибалки.

 

Під час вильоту поденки вся риба спливає до поверхні і годується впалими у воду комахами, настає «подёночний жор». Рибалки в таку ніч розводять багаття, збирають опали поденок, і ловлять рибу поплавковою вудкою з невеликим спуском, або нахлистом. Але більш хороша поденка для наживки, якщо ловити її сачком для ловлі метеликів. Грузило з поплавковою вудки можна зняти.

Загибла поденка, яку у великій кількості можна виявити на ранок, для наживки не годиться, але сушена є відмінною добавкою до прикормочной суміші.

Виліт поденки триває одну-чотири ночі. За цей час вся нехижа риба так об'їдається поденка, що клювання припиняється на кілька днів.
Доросла поденка - найкраща наживка для лову форелі.

Подписывайся на наш канал в Telegram.

Read 255 times
More in this category: « Тісто Горох »
Top